Опис курей яєчного напрямку

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Перш ніж починати розмову про курей яєчного напрямку потрібно сказати, що таких напрямків як існує кілька. Крім яєчного вибирати можна з м’ясного напряму курей м’ясо-яєчного, також існують різні кроси і т. д.

Перевагу тому чи іншому напрямку, якоїсь конкретної породи кожен віддає в залежності від переслідуваних цілей. Оскільки дана стаття буде присвячена курей яєчного напрямку, то ми постараємося розглянути – яка птиця і які породи до них відносяться. Сподіваюся, після прочитання вами цій статті питань не залишиться.

Породи курей яєчного напрямку

У першу чергу потрібно описати птицю, для якої характерна висока несучість. Такі кури відрізняються своєю рухливістю, маса їх невелика, сережки і гребінь добре розвинені, оперення щільне, легкий кістяк. Кури, що відносяться до яєчного напрямку, швидко ростуть і дозрівають. Зазвичай вони мають масу до 2 кг (1,7-1,9 кг). Кладка яєць молодняком починається у віці 4-х місяців і продовжується протягом десяти місяців у році. При правильному підході до утримання курей, до кормів, птиця здатна нести в рік більше 300 яєць. Варто додати, що яєчні кури досить рухливі, тому для них потрібно передбачити достатню простору під вигул.

Опис курей яєчного напрямку

Тепер поговоримо конкретно про породи курей яєчного напрямку. Порід насправді чимало і ми зупинимося лише на деяких з них, оскільки у багатьох просто не вистачить терпіння дочитати статтю великого обсягу до кінця. У наступних статтях ми ще будемо розглядати різні породи курей, в тому числі і яєчні. Почнемо, мабуть, з найбільш популярної і відомої італійської породи Леггорн.

По своїй зовнішності птах нагадує трикутник, гребінь у вигляді листа, що звисає набік (у курей) яскраво-червоного забарвлення. У молодої птиці очі з темно-помаранчевої райдужною оболонкою, у дорослих – блідо-жовтою. Надто вдаватися в подробиці опису порід не будемо, оскільки по кожній породі можна чимало всього розповісти. Зупинимося на більш значущих показниках. Курка практично весь час знаходиться в русі в пошуках якогось корму. Відрізняється витривалістю, відмінною акліматизацією, скоростиглістю.

Кури породи Леггорн мають жива вага 1,8-2 кг, у півнів близько 2,5-2,7 кг Яйця дана порода не насиджує. Що стосується несучості, то вона становить 220-250 яєць в рік. Однорічні птахи несуть яйця масою 55-60 р. Якщо говорити про продуктивність, то у деяких кросів вона вище.

Крос Ломанн-Браун (коричневий). Статева зрілість досягається в 135 днів. В цей час птах починає нестися. Несучість у 50% спостерігається вже в 150 днів, 90 % і більше після 170-180 днів. Даний крос відрізняється високою несучістю. Так за 52 тижні кури несуть близько 300-310 яєць. Яйце досить великих розмірів 62-64 г, забарвлення шкаралупи коричневий. Якщо зміст клітинне, то витрата комбікормів в день складає близько 115 р. Розрізнити гібридних курчат можна навіть у добовому віці: курочки палеві, півники білого кольору.

Орловська порода. Багато вирощують цю породу з-за її привабливої зовнішності. Забарвлення оперення може бути палевим, ситцевым, а також чорним. Несучки не можуть похвалитися своєю високою несучістю, яка становить близько 160 яєць в рік. Забарвлення шкаралупи яйця білий, розмір середній. Незважаючи на це кури досить невибагливі і витривалі. Як варіант їх можуть завести собі початківці птахівники.

Варто зупинитися ще на Російської білої породи курей. Ця порода була отримана шляхом схрещування місцевих російських курей з леггорнами. Незважаючи на зовнішню схожість кури Російської білої породи більше все ж відносяться до птахів м’ясо-яєчного напрямку, хоча несучість досягає 200-250 яєць в рік. Кури мають живу масу 1,9-2 кг, півні 2,8-3 кг, Кури-несучки високої продуктивності в рік несуть близько 330 яєць, маса яких 65 р. В основному маса яйця даної породи становить 60-62 р. Шкаралупа яйця білого кольору. На відміну від леггорнів Російські білі кури мають кращі смакові якості м’яса.

До курей яєчного напряму відноситься також Крос Хай-Лайн Білий. Яйцекладка починається досить рано і вже у віці 29 тижнів несучість досягає свого піку. У рік несучки несуть 273 яйця. Варто зауважити, що вага курки-несучки в момент початку кладки яєць складає всього 1,2 кг, а до кінця 1,6 кг. Порода відрізняється малими витратами на корми, відповідно утримувати її вигідно. Щоб виростити одну молоду несучку до 18 тижнів буде потрібно 6 кг корму.

Шеверовский крос 579. Кури починають нестися в 17-18 тижнів, яйце 62 г коричневого кольору. У рік від несучки можна отримати 305-315 яєць, максимальна продуктивність досягається 25-27 тижнів. У догляді птах легка, спокійна, не полохлива. У віці 18 тижнів кури мають вага 1,6 кг. Щоб виростити птицю до цього віку необхідно 7 кг корму.

Изобраун. Порода була отримана в процесі тривалих селекційних робіт і досить поширена у всьому світі. Незалежно від обраної системи утримання будь-підлогова або клітинна відмінно пристосовується до різного клімату. Виживання молодняку висока (відхід не більше 2 %). У віці 21 тижня досягається 50 % несучість. Від несучки в рік отримують близько 320 яєць. Яйце має середній вага 63 г, забарвлення коричневе. Для отримання 12 яєць витрата корму становить 1,6-1,7 кг

На цьому, мабуть, і зупинимося. Якщо ви в процесі вибору курей яєчного напрямку і вас цікавить саме кількість яєць, тобто яйця на продаж, то варто віддавати переваги кросів. Для себе все ж краще тримати чистопородную птицю, адже смакові якості яйця у неї помітно вище.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *