Опис процесу інкубації гусячих яєць

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Інкубація гусячих яєць є процедурою не з легких і щоб вона була успішною, потрібно дотримуватися всі тонкощі і особливості, про які ми і поговоримо в даній статті. Мабуть, одним з головних моментів, який впливає на якість інкубації, а точніше на відсоток виводимості є якість самого яйця.

Деякі не вважають за потрібне вдаватися в подробиці процесу інкубації, купувати інкубатор і просто набувають добових або більш дорослих гусенят. А якщо ви займаєтеся не просто домашнім розведенням та утриманням гусей, так сказати для потреб сім’ї, а у вас організовано бізнес по отриманню гусячого м’яса, пуху? У цьому випадку для досягнення максимального прибутку доводиться замислюватися і про придбання інкубатора, вивчати процес інкубації, вникати у всі тонкощі і особливості. Отже, про головне.

Відбір і підготовка гусячого яйця

Якісні гусячі яйця можна отримати не просто в результаті їх відбору. Дбати про якість яєць необхідно заздалегідь, ще до того як вони будуть знесені і в першу чергу мова йде про правильному змісті і повноцінному годівлі батьківського стада. Чистота гнізда відіграє важливу роль. Важливо також пам’ятати, що одне гніздо розраховане на одну-дві гуски.

Щоб запобігти забруднення яєць гнізда потрібно перевіряти в ранковий час, оскільки саме з ранку несуться гуски. Яйця для інкубації відбирають від гусок батьківського стада. Зовні деформації яєць повинні бути відсутніми, величина повинна бути середньої, форма правильною. Закінчивши відбір яєць необхідно виконати їх дезінфекцію, для чого можна скористатися перекисом водню 1-1,5 %.

Розчин слід підігріти до кімнатної температури і замочити в ньому яйця на кілька хвилин (3-5). Після даної процедури яйця укладають у підготовлений ящик для зберігання, але, як і з іншими яйцями птиці для інкубації важливо пам’ятати, що чим більш тривалий період зберігання яєць і плюс, якщо не дотримуються правила їх зберігання, тим відсоток виводимості буде нижче.

Термін зберігання інкубаційних яєць

Як вже було сказано, зберігання яєць негативно позначається на виводимості, а якщо бути точним, то термін повинен бути не більше 10 днів. При цьому температура також впливає: вона повинна бути не нижче +8 °С і не вище +27 °С. Відповідно зберігати інкубаційні яйця потрібно при +12-16 °С – це оптимальний режим. Що стосується вологості при зберіганні, то вона не повинна бути занадто високою.

Інкубація гусячого яйця

Запорукою успішного виведення каченят є умови і режим інкубації. Якщо ви раніше стикалися з інкубацією яєць будь-якої іншої птиці, то в цьому для вас не буде нічого нового. Такі фактори, як кут нахилу яєць в лотках, температура повітря і вологість в інкубаторі, яке положення яєць — мають великий вплив. Виходячи з рекомендацій вчених, яйця потрібно укладати не горизонтально, а розташовувати їх під кутом 10-25 °. Це позитивно позначиться на результатах інкубації. Наскільки часто яйця будуть перевертатися, також буде позначатися на виводимості. Як раз для підтримки нормального росту аллантоїса необхідно перевертати яйця не менше 10 разів на добу. В перші 15 діб яйце потрібно перевертати на 180 °.

Тепер, що стосується температури в інкубаторі: порівняно з інкубацією яєць, гусячим необхідна більш висока температура, оскільки гусячі яйця крупніше і часу на обігрів потрібно більше. Перш ніж закласти яйця в інкубатор прогріваємо його до температури +38-38,5 °С. Після приміщення в інкубатор яєць ця температура підтримується протягом 3-4 год.

Далі її дещо знижують до 37,8-38 °С, також не забуваємо про вологості 65-70 %. Зазвичай, якщо необхідно підняти вологість використовується тарілка або інша ємність з водою. Другу добу інкубації гусячих яєць повинні супроводжуватися охолодженням – два рази протягом доби до 32-34 °С (через однакові проміжки часу). Охолодження повинно бути не занадто тривалим, можна просто відключити в інкубаторі обігрів.

На п’яту добу інкубації гусячі яйця слід обприскати слабким розчином марганцівки, підігрітого до кімнатної температури. Знову-таки не забуваємо про поворот яєць. Починаючи з 9-го дня інкубації температуру знижують до 37,4-37,5 °С, при цьому повітрообмін посилюється. Також необхідно періодичне обприскування марганцівкою та охолодження.

Вже на 28-у добу яйця слід помістити в інший інкубатор, де буде забезпечуватися хороший обмін повітря. Температурний режим повинен бути в межах 36,9-37 °С, вологість порядку 70-75 %. Кожні 6 годин яйця сбрызгиваются водою. Виведення гусенят починається на 29-30-у добу, відповідно термін інкубації гусячих яєць становить 30 днів. Після того, як перші гусенята вийдуть і ви виберете підвищується температура до 37,4 °С, при цьому зменшується приблизно наполовину вентиляція, вологість знижується до 70 %. Якщо до процесу інкубації підійти серйозно, то виводимість повинна досягати 80 %.

В процесі інкубації також не варто забувати про постійний огляді яєць, при якому визначається не тільки наявність зародка, але і його правильний розвиток. Тільки при дотриманні всього вищепереліченого інкубація гусячих яєць буде успішною.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *