Органічні добрива для вашої ділянки

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Багато хто чув про різні види органічних добрив. У даній статті ми постараємося розглянути кожен з них детальніше. У першу чергу потрібно сказати, що органічні добрива не тільки рослини збагачують вуглекислим газом і насичують грунт мікроелементами, але також дозволяють поліпшити її структуру.

Саме органіка є першочерговим добривом у підвищенні родючості грунту. Завдяки їй забезпечується краще збереження тепла і дихання ґрунту. Крім цього в значній мірі затримується волога. Все це в сукупності призводить до збільшення врожаю.

Види органічних добрив

Найголовнішим з усіх органічних добрив є гній. Той перелік речовин, що міститься в гної, для всіх рослин на нашому городі є просто необхідним. До таких належать кальцій, магній, фосфор, азот. Новиною не буде, якщо сказати, що в процесі розкладання гною виділяється газ. Він забезпечує живлення грунту. До переваг гною відноситься також і те, що він перетворює важко розчинні речовини в їх форми.

Після вже рослини їх легко засвоюють. Зазвичай внесення свіжого гною виконується восени під оранку або перекопування. У літній час гній можна розводити з водою у відповідній ємності. При цьому потрібно дати йому час настоятися. Після чого при поливі рослин дана рідина розводиться з водою з розрахунку 10 л на 100 л води.

Види органічних добрив

Наступне про що варто було б сказати – це перегній. Даний вид органічного добрива застосовують для удобрення розсади. Перегній вносять перед посадкою розсади у лунки, а також протягом усього літа можна проводити мульчування. Крім цього перегноєм удобрюються всі грядки. Навіть якщо ви восени його не внесли, то можна зробити це навесні. Для цього 4 відра розподіляються на 1 кв. м. ділянки.

Найбільш концентрованим видом органічних добрив є пташиний послід. Це говорить про те, що в ньому міститься дуже багато елементів, ніж потрібно рослинам. Тому пташиний послід розводять з водою: 300 г посліду на 10 л води. Виходить рідке органічне добриво. Розчин настоюється протягом тижня, після чого при поливі на одну рослину витрата повинен становити 1 л.

Далі розглянемо торф. Його в чистому вигляді не використовують, оскільки він має підвищену кислотність. Торф є відмінним варіантом для мульчування грядок. Багато хто скоріше всього зустрічали в продажу з торфу горщики, в яких розсаду можна висаджувати безпосередньо в грунт. Крім цього є і торф’яні таблетки, які висівають насіння рослин.

Одним із видів органічного добрива є компост. Він може складатися з торфу, перегною, деревної золи, гашеного вапна, а також листя з вашої ділянки. Для цього на ділянці потрібно відвести місце під компостну яму, в яку все перераховане складається. Навіть якщо у вас немає ями, то нічого страшного. Можна просто скласти в купу, при цьому отриману суміш необхідно полити водою і перемішати. Протягом літа купа поливається кілька разів водою і перемішується. Краще буде, якщо замість води використовувати рідкий гній.

Що стосується зимового часу, то купу потрібно буде вкрити. Будь-який і кожен на своїй ділянці може приготувати органічне добриво з листя та трави, які протягом усього літа збираються в ємності і заливаються водою. Знову ж таки краще замість води застосовувати рідкий гній. Зовсім не зайвим буде додати деревну золу. Тепер залишається тільки чекати, поки все це справа перепріє. В якості органічного добрива може використовуватися також дернова земля. Але без попередньої підготовки не обійтися. Для цього потрібно пластами зняти дерен і скласти його перевернувши. Далі посипаємо деревною золою і поливаємо рідким гноєм.

Внесення органічних добрив у ґрунт

З видами добрив ми розібралися, але не менш важливим моментом є правильне внесення цих добрив у грунт. В даному випадку краще внести трохи менше, ніж занадто переборщити. Краще все ж органічні добрива використовувати разом з мінеральними. Також необхідно крім основного внесення добрив виконувати регулярні підгодівлі.

Якщо говорити про калійні добрива, то вони підвищують імунітет рослин і забезпечують хороше зростання. Азотні добрива впливають тільки на ріст рослин. Внесення азоту потрібно здійснювати тільки у весняний час перед першими поливами. Якщо говорити про внесення гною в грунт, то робити це потрібно один раз в 3 роки. Оскільки органічні добрива виготовлюють із гною та компосту, то на навколишнє середовище вони надають мінімальний вплив.

Внесення органічних добрив у ґрунт

Покращуємо склад ґрунту

У тому випадку, якщо у вас піщані ґрунти бідні на гумус, то ситуацію можна виправити, регулярно вносячи органіку. Крім цього механічний склад піщаного грунту поліпшується додаванням подрібненої глини. Глинисті, суглинні, а також неокультурені землі удобрюють органікою, вапнуванням. В основному органічні, калійні і фосфорні добрива вносять восени.

Те ж саме відноситься до мінеральних добавок і до вапняних матеріалів. Оскільки для надходження фосфору до коріння рослин потрібно чимало часу, то його вносять саме восени. Протягом всієї зими грунт насичується цими добривами. Для утворення родючого шару ґрунту перекопується вся вільна поверхня ділянки. При цьому попередньо потрібно внести деревну золу. Якщо на наступний рік планується вирощувати на ділянці огірки, капусту, салат, кабачки, то при осінньому перекопуванні в грунт вносять гній, компост або перегній. У тому випадку якщо у вас велика ділянка, то полегшити процес можна за допомогою техніки – культиватора або мотоблока. Ну а за видами органічних добрив на даний момент у мене все.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *