Особливості вирощування цукрової кукурудзи на своїй ділянці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

ПІДГОТОВКА ҐРУНТУ 

Смачна, ніжна, наповнена вітамінами цукрова кукурудза поступово завоювала любов дачників, як у консервованому вигляді, так і у вигляді спілих качанів. Зерна солодкої кукурудзи часто використовують при готуванні супів, гарнірів, салатів, запіканок – страви виходять не тільки смачними, але й дуже корисними. Завдяки цілющим властивостям кукурудзу застосовують також з метою профілактики різних хвороб і для загального оздоровлення організму.

Досить часто кукурудзу розміщають на одній грядці з кучерявою стручковою квасолею, забезпечуючи тим самим зручну опору, яку квасоля буде обплітати в міру росту. Можна також посадити цукрову кукурудзу уздовж паркана або по межі ділянки, аби тільки рослини були освітлені сонцем, тому що в тіні качани на них не утворяться.

Для вирощування цукрової кукурудзи найкращим є легкий родючий ґрунт з кислотністю не нижче 5. Оскільки кукурудза – рослина вологолюбна, рекомендується гарненько зорати землю ще на початку осені, щоб за осінньо-зимові місяці в ній накопичилося багато вологи. Навесні проводиться передпосівна обробка ґрунту культиватором, і вносяться мінеральні добрива, а також компост або перегній.

Насіння кукурудзи цукрової треба перед посівом прогріти на сонце протягом п'яти днів, після чого вимочити в теплій воді, тоді сходи з'являться набагато швидше.

Майте на увазі, що врожайність цукрової кукурудзи залежить багато в чому й від її сорту, тому до вибору посадкового матеріалу поставтеся з особливою увагою.

Посів проводиться звичайно, коли ґрунт уже прогрівся до температури близько +10 градусів, і немає загрози заморозків. Насіння висівають за схемою 60 на 30 см, викладаючи в кожне гніздо по три зерна й заглиблюючи їх у ґрунт на 5 см. Сходи, що з'явилися, згодом потрібно буде прорідити, залишивши тільки по одній сильній молодій рослині в гнізді. Для захисту сходів від заморозків їх можна накрити плівкою.

ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА ЦУКРОВОЮ КУКУРУДЗОЮ

З моменту появи сходів ґрунт між ними й у міжряддях потрібно періодично рихлити на глибину близько шести сантиметрів, заодно знищуючи бур'яни і довгоносиків. Рихлити землю найкраще після поливів і дощів, а після розпушування корисно буде підсапати рослини.

Коли на сходах цукрової кукурудзи виросте по 5 листиків, рослини варто підживити суперфосфатом, калійною сіллю й аміачною селітрою. Добрива краще вносити у вигляді розчину під час поливу кукурудзи. Потреба цукрової кукурудзи в підживленнях зростає також під час появи суцвіть і при формуванні качанів.

Хоча цукрова кукурудза не занадто вимоглива до вологості, поливати її необхідно у фазі восьми листків, під час викидання мітелок і на початку молочної спілості качанів. При інтенсивному зростанні стебел кукурудза має потребу у волозі, і якщо залишити її без поливу, ріст рослини може призупинитися, що є зовсім неприпустимим.

Одній рослині протягом тижня до викидання мітелки потрібно близько двох-трьох літрів води на день. Однак і перезволоження ґрунту при поганій повітропроникності може привести до зниження врожаю і якості кукурудзи.

Бічні пагони, що утворюються на кукурудзі, варто обривати, оскільки вони затримують ріст качанів. Збирають качани кукурудзи цукрової у фазі молочної спілості, поки зерна ще не затверділи. Зазвичай врожай збирають у два-три етапи в міру дозрівання качанів.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *