Озеленення картоплі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Озеленення картоплі

Один відомий вчений сказав про картоплю, що вирощувати його, все одно, що дозволити рости трьом колоскам на місці одного. Ця рослина дійсно невибаглива і дуже урожайно.

В Британії саме картопля (а зовсім не кукурудза!) одержала гучний титул королеви полів.

До речі, багатьох приваблює в картоплі саме її невибагливість. Навіть не дуже досвідчений орач в самий неврожайний рік не залишається без прибутку. Однак якщо поставити собі завдання отримати істинно королівський урожай з невеликих площ, як це відбувається у Нідерландах, наприклад, то треба трохи постаратися.

Практикуйте озеленення

Найпростіший прийом, який дає прибавку до врожаю до 20% і не вимагає складних заходів – це озеленення бульб. Справа в тому, що бульба картоплі являє собою не що інше, як підземну частину стебла, яка не виробила хлорофілу, так як не потрапляла на сонці. Проте варто тільки винести бульби на світло, як вони почнуть зеленіти і досить швидко.

Зелена картопля не придатна для вживання в їжу, так як накопичує нікотин та інші небезпечні для життя алколоїди, але для посадки зелені бульби підходять найкраще. Для того щоб бульби позеленіли, їх необхідно витримати при денному світлі протягом 8-10 днів.

Однак для отримання дійсно хорошого врожаю озеленення потрібно поєднати з попередніми пророщуванням.

Для цього призначені для садіння бульби поміщають в ящики, висланий соломою, картоном, тирсою або мішковиною (підійдуть і старі ганчірки). Підстилку можна злегка зволожити водою, але не сильно, щоб не викликати процесів гниття. Бульби в ящиках повинні бути викладені в 1-2 шари.

Бульби поміщають в тепле місце на 1-2 тижні. Освітленість в цей момент не має значення, хоча краще, щоб було темно. Попередньо посівний матеріал можна вимочити в розчині мікроелементів з розрахунку 1 г порошка (продається в магазинах) на відро води.

Якщо у вас на ділянці виникають проблеми з нематодами і гнилями, то крім мікроелементів в це відро слід додати 0,5 л настою суцвіть пижми. Це лікарська рослина є серйозною підмогою в боротьбі з шкідливими хробаками як на городі, так і в організмі людини (протиглисний засіб).

Збирають цю рослину влітку, зрізуючи квітучі корзинки разом з розгалуженою частиною стебла, на якій вони розташовані. Сушать у тіні.

Робочі настої

Настій пижми для роботи з посівним матеріалом готується з розрахунку 2-3 столові ложки сухої трави на половину літра окропу (можна на око). Сировину заливають окропом і настоюють до охолодження, після чого виливають у відро з розчином для вимочування картоплі.

Через одне відро можна пропустити до центнера посівного матеріалу, після чого розчин необхідно замінити. Волога та температура стимулюють картоплю до проростання – з “вічок” з’являються молоді пагони. Щоб вони не сильно витягувалися, максимум через два тижні ящики потрібно перенести в прохолодне (8-10ºС) і освітлене місце – наприклад, на лоджію і мансарду. При цьому необов’язково, щоб всі бульби були відкриті прямим променям. Достатньо просто скласти ящики один на одного в приміщенні, куди в достатній кількості проникає сонячне світло.

Перед посадкою великі бульби (8 см в діаметрі і більше) доцільно розрізати на дві частини – виділення стресових гормонів простимулює зростання рослини. На важких, сильно зволожених ґрунтах – глинах і суглинках – бульби краще всього висаджувати в гребінь, а на більш сухих (пісок, торфовище) – в борозну. Однак, якщо ви віддаєте перевагу не порушувати структуру грунту, то доцільно вирощувати картоплю під мульчею. Для цього пророслі і позеленілі бульби викладають прямо на поверхню грунту (можна навіть на траву) і накривають товстим шаром (20-30 см) соломи або сіна.

У цьому випадку ви позбавляєте себе від процедури обгортання та розпушування, а врожай не доведеться викопувати з-під землі, а можна просто зібрати руками. Крім того, картопля під сіном і соломою менше страждає від колорадського жука. З одного боку, сильно пахнуча мульча – жукам складніше знайти потрібну рослину, а з іншого боку, павуки, що живуть в сіні або соломі знищують молодих личинок колорадів.

Є, втім, у цього методу і недоліки. По-перше необхідно мати запас сіна або соломи, що на дачній ділянці не завжди просто. По-друге, в цьому випадку рідко можна досягти рекордних врожаїв, хоча недобір з лишком окупається збереженням ґрунтової структури, яка стане основою врожаю наступного року.

Сіно і солома – незамінні помічники

Ще одним способом, який мені дуже подобається і завдяки якому мені вдавалося досягти помітною прибавки до врожаю – це засипання посівного матеріалу не соломою або сіном, а однорічним компостом з содових і городніх відходів (листя, полуничних вусів, бур’янів). Це справа трудомістка, але сприяє врожаю. Правда, на відміну від соломи, компост не позбавляє від колорадських жуків. В даний час є технології, що дозволяють замінити десятисоточне полі однієї соткой спеціальних гряд для картоплі. Але ці методи потребують окремої розмови.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *