Пайнберрі – полуниця-“альбінос” зі смаком ананаса

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Пайнберрі

Любите вирощувати на своїй ділянці незвичайні рослини? Тоді полуниця (садова суниця) сорту Пайнберрі – це те, що вам потрібно. Суниця садова Пайнберрі (Pineberry) – це недавно виведений ремонтантний сорт, який є гібридом віргінської і суниці чилійської. Отримав його селекціонер Ганс де Йонг з Нідерландів.

Що з себе являє полуниця Пайнберрі?

По виду полуниця даного сорту відрізняється від звичної нам тільки забарвленням ягід, за смаком ж плоди нагадують ананас. Власне, саме за це сорт Пайнберрі і отримав своє назва: pineapple (ананас) і berry (ягода). Також сорт відомий під іменами Ананасна, Білий ананас, Біла мрія.

полуниця Пайнберрі

Плоди у цій садової суниці невеликі, в діаметрі досягають усього 15-25 мм. Коли ягоди дозрівають, вони з зелених перетворюються на білі, а їх насіння забарвлюються в червоний колір, що створює дивовижний контраст. Така полуниця вважається зрілої і її вже можна збирати. Колір м’якоті плодів варіюється від білого до оранжевого.

Полуниця Пайнберрі відноситься до десертних сортів, тому її ягоди найкраще вживати у свіжому вигляді. Але деякі садівники також використовують їх для приготування напоїв, джемів, морозива, йогуртів і навіть випічки.

Істотна перевага садової суниці Пайнберрі полягає в тому, що її ягоди не скльовують птахи. Крім того, культура може рости на одному місці без пересадки до 5 років.

Як вирощувати полуницю Пайнберрі?

Знайти ягоди білої полуниці у продажу буває непросто. Навіть у Європі її виробляють в рази менше звичайної садової суниці, оскільки це не дуже вигідно з-за маленького розміру її плодів. Відповідно, і прибуток від неї невисокий. Тому, якщо ви хочете дізнатися, чи дійсно полуниця-“альбінос” за смаком нагадує ананас, краще всього виростити її самостійно. В цілому агротехніка садової суниці Пайнберрі мало чим відрізняється від вирощування традиційної полуниці.

Як вирощувати полуницю Пайнберрі

Куди посадити? Рослини даного сорту досить теплолюбні, загалом-то, як і багато інші сорти полуниці. Тому садову суницю Пайнберрі найкраще вирощувати в теплиці. Ділянка повинна бути сухою, добре прогрівається.

Якщо вирощувати білу полуницю на грядці, від яскравого сонця її ягоди будуть рожевіти.

Як підготувати грунт? Садова суниця Пайнберрі не занадто вимоглива до грунту, але краще всього висаджувати її в грунт з рН 5,0-6,5. Перед тим як посадити, ґрунт варто заправити добривами з розрахунку 5 кг органіки і 40 г мінеральних добрив на 1 кв. м.

Де взяти розсаду? Отримати кущики білої полуниці з насіння, зібраних з куплених ягід, неможливо. Розмножити цей гібридний сорт можна тільки вусами. Таким чином, щоб поселити суничного “альбіноса” на своїй ділянці, доведеться купити розсаду. Пошукати її можна в розплідниках або у підприємливих дачників через Інтернет. Пайнберрі дає досить багато вусів, що дозволяє в подальшому розмножувати полуницю самостійно.

Де взяти розсаду?

Як посадити білу полуницю? Висаджують розсаду полуниці в лунки глибиною 7-10 см (в залежності від довжини кореневої системи саджанців). В лунку потрібно налити по 0,5 л води і помістити в неї деленку, ретельно розправивши корінці молодої рослини і акуратно присипати грунтом. Не варто висаджувати білу садову суницю дуже кучно. Хоча кущики виростають невеликими, все ж їм потрібен простір для розростання.

Зверніть увагу, що у правильно посадженого саджанця верхівкова брунька (“сердечко”) повинна знаходитись на рівні землі.

Переваги і недоліки полуниці сорту Пайнберрі

Переваги:

  • Сорт стійкий до багатьох хвороб, часто вражаючим полуницю.
  • Сорт самоплоден, а це значить, що йому в пару не потрібно висаджувати інші сорти-запилювачі.
  • Вирощуючи полуницю Пайнберрі на одній грядці з іншими сортами, можна не побоюватися, що відбудеться перезапилення.

Недоліки:

  • Ягоди білої полуниці дуже ніжні, тому при транспортуванні можуть сильно пошкоджуватися.
  • Садова суниця Пайнберрі відрізняється невисоким врожаєм, тому для одержання великої кількості ягід доведеться висадити кілька грядок.
  • У дощову погоду плоди швидко вражаються гнилизною.

А ви хотіли б виростити на своїй ділянці таку екзотичну ягоду? Чи, може, ви вже досягли успіху в цій справі і хотіли б поділитися досвідом з нами?

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *