Папороть аспленіум: фото, види, догляд в домашніх умовах

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Рід Аспленіум (Asplenium) об’єднує близько 800 видів папоротей родини Аспленієві, які в природі зустрічаються у всіх зонах Західного і Східного півкуль. Назва роду походить від грецьких слів («не») і splen («селезінка») – по передбачуваних лікарським властивостям цих папоротей.

Аспленіуми – багаторічні трав’янисті рослини, наземні і епіфіти. Кореневище у них повзуче, короткий, виступаюче, іноді прямостояча, в м’яких лусочках. Листя (вайі) гладкі з щільним черешком, мають різноманітну будову – від простих, цілісних до перисто-розсічених.

Спорангії квітки аспленіум розташовані на нижній стороні листя, на вільчаті вільних жилках. Серед представників роду є листопадні види, а також зимостійкі і незимостойкие.

Види аспленіума

У домашньому рослинництві вирощується більше десяти видів аспленіум. Їх фото ви можете подивитися на цій сторінці, а також ознайомитися з рекомендаціями по догляду.

Аспленіум цибуленосний (Asplenium bulbiferum)- наземний папороть з тріждиперістимі великими листям довжиною до 100-120 см. На листках утворюються виводкові бруньки, які в сприятливих умовах (висока вологість повітря) формують дочірні рослини. Вони вкорінюються, впавши на землю поблизу материнської рослини.

Аспленіум цибуленосний

Аспленіум південноазіатський (Asplenium australasicum) – епіфітна рослина з великим листям, зібраними в щільну, відносно вузьку воронкоподібну розетку. У кімнатній культурі частіше фігурує під помилковою назвою «аспленіум гніздовий», належать до іншого, дуже близькій і подібного з ним рідко культивованій увазі.

Аспленіум південноазіатський

Справжній аспленіум гніздовий (Asplenium nidus) відрізняється від аспленіума південноазіатського широко розкритою розеткою листя, що розходяться з центру спочатку майже горизонтально, а потім спрямовані косо вгору. Листя цієї папороті аспленіум довгі, вузькі, довгасті, з майже паралельними краями та усіченим або округлою основою, різко переходить в короткий черешок. Середня жилка знизу округла.

Справжній аспленіум гніздовий

Аспленіум чорний (Asplenium adiantum-nigmm) досягає у висоту 30 см. Тонкий, тендітний, злегка опушене стебло каштаново-чорного забарвлення ближче до основи листа поступово набуває зелений відтінок. Блискучі зелені листки досягають в довжину 10 см. Вони трикутні, дваждиперістие, мають 5-12 пар загострених листочків.

Аспленіум чорний

Аспленіум північний(Asplenium septentrionale) – маленький (висотою до 5-10 см) папороть з коротким кореневищем. Листочки довгасті, шкірясті, довжиною не більше 10 см.

Аспленіум північний

Аспленіум волосовидний (Asplenium trichomanes) – рослина висотою до 20 см. Блискучий червонувато-коричневий гладкий стовбур має плоску канавку. Листя вузькі, перисті, лопатеві, матово-зелені, мають 20-30 пар довгастого пір’я.

Аспленіум волосовидний

Догляд за квіткою аспленіум в домашніх умовах

Рослина аспленіум віддає перевагу світлим, захищені від прямих сонячних променів місця. Взимку йому потрібна температура не менше 18°С. Ґрунтовий ком повинен бути злегка вологим. При догляді в домашніх умовах аспленіум поливають тільки м’якою водою. Рослини час від часу обприскують, а горщик тримають на піддоні з вологим керамзитом. Підгодовують тільки влітку один раз в місяць квітковими добривами. Обрізають тільки пошкоджені або дуже старі листя. Якщо ж кущ аспленіума засохне, то засохлі листки зрізують, а залишок рослини регулярно поливають і обприскують два рази в день – незабаром з’являться молоді листочки. Крім усього іншого щоденне обприскування допомагає зберегти рослину в чистоті. Застосовувати препарати для надання листам глянцю не бажано.

Розмноження кімнатних квітів аспленіум

Розмножують спорами або виводковими бруньками. Молоді рослини пересаджують в грунтову суміш з листової землі, перегною, торфу і піску(2:2:1:1). При розмноженні кімнатних квітів аспленіум дорослі рослини висаджують в суміш дернової, листової землі, перегною, торфу і піску в співвідношенні(2:3:3:1:1). До неї додають сфагновий мох і деревне вугілля. Основний шкідник аспленіума – щитівка.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *