Печі для лазні з баком для води своїми руками

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Обов’язковий атрибут будь-якої лазні – це піч, яка виділяє тепло і піднімає температуру до необхідного рівня. Але піч, як правило, служить і для інших цілей. Піч для лазні своїми руками – це складно, але можливо!

Циркуляція повітря в печі

Циркуляція повітря в печі

Саме за допомогою неї можна нагріти воду для купання. Сьогодні більшість обивателів вважають за краще купувати бойлери, які нагрівають воду окремо від печі. Для цього необхідно підключення до мережі електричного струму.

Але, як показує життя, не завжди це найнадійніший варіант. Перебої з електрикою – сучасна реальність багатьох заміських селищ. До того ж, щоб нагріти необхідну кількість води, потрібно витратити чималу кількість кіловат. А це вже фінансові витрати. Тому треба зробити щось більш економічне.

Тому досить часто можна зустріти пропозиції про встановлення печей для лазень, які працюють на альтернативному паливі, такому як:

  • Дрова;
  • Вугілля.

Але і на цьому можна заощадити, якщо виготовити печі для лазні з баком для води своїми руками.

Варіанти технології нагріву води

Установка бака з водою, що нагрівається від самої печі, відомий дуже давно. Існує кілька варіантів технології нагріву. До того ж необхідно зазначити, що, використовуючи таку систему, необхідно використовувати перевірені будівельні матеріали, тому що вся конструкція печі і бака стикається або з відкритим вогнем, або з високою температурою, необхідної для нагріву.

Піч, як джерело тепла, може бути різних конструкцій. І для цього зазвичай застосовуються такі будівельні матеріали, як метал і цегла. А ось установка бака для води – це процес вибірковий.

Тут мається на увазі, що варіантів установки два. Перший, це установка бака для води прямо на саму піч. Тобто бак встановлюється таким чином, щоб вихлопна труба печі проходила через внутрішній обсяг бака. Тепло, що проходить через вихлопну трубу, нагріває воду, яка знаходиться всередині нього.

Це найдешевший варіант нагріву води в баку. Але і у цій технології є свої недоліки. Часто всередині вихлопної труби, в місці зіткнення її з водою, утворюється так звана холодна пробка. Саме в цьому місці збирається нагар, який періодично доведеться чистити. В іншому випадку, якість нагріву різко знизиться. Та до того ж і при розпалюванні печі зявляться проблеми.

Укладання печі

Укладання печі

Другий варіант більш складний за своїми конструктивними якостями, але при цьому вважається найкращим. По-перше, тут бак для нагріву води встановлюється не на самій печі, а в стороні від неї.

По-друге, обігрівається вода за допомогою відкритого вогню, який горить в самій печі. Від бака відводяться дві металеві труби, які зєднуються зі спеціальним змійовиком того ж діаметру, що і труби. Змійовик, він же теплообмінник, встановлюється в піч і обігрівається її теплом відкритого вогню.

Вода потрапляє з бака в теплообмінник, нагрівається і піднімається по іншій трубі в бак. Тобто процес кругообігу теплої води точь-в-точь як у системі опалення, де не використовується нагнітальний насос.

Найпростіша конструкція печі

Піч для лазні своїми руками можна виготовити як по першому, так і за другим варіантом. Це не дуже складно. Просто потрібні зварні роботи. Щоб виготовити піч для лазні своїми руками за першим варіантом, необхідна звичайна металева бочка.

Для неї треба виготовити колосник з шматків арматури або труби невеликого діаметру. Встановити колосник з одного з країв труби і приварити його. На це пристосування укладають цеглу на ребро, понад які укладають камені.

Саму бочку встановлюють на цеглу, створюючи зону горіння. Ось вам найпростіша піч для лазні своїми руками. До речі, одну з торцевих кришок доведеться прибрати, там і буде встановлений колосник. У протилежному торцевої кришці робиться отвір під димохід.

Тепер встановлюємо бак і димар. Необхідно сказати, що бак для води зазвичай виготовляють їх металевих листів завтовшки не менше 5 міліметрів. Можна і з нержавійки, такий бак прослужить довше, але коефіцієнт його тепловіддачі менше, відповідно і час на нагрів води піде більше.

У днище бака, найкраще по центру, робиться отвір, який має бути трохи більше, ніж зовнішній діаметр димоходу.

На піч встановлюється димохід, і бак одягається на нього. Тепер необхідно ошпарити по периметру місце зєднання димоходу і бака. Це робиться не стільки для кріплення бака, скільки для повної герметизації дна. Щоб бак стійко стояв, його необхідно закріпити до самої печі. Знову знадобиться зварювання.

Такий варіант печі підійде для невеликих лазень. І для тих, хто не сильно вибагливий до інтерєру. Для людини, якій головне хороший пар і пара нерозлучних друзів, може виготовити для свого задоволення саме таку піч.

Інші варіанти печі для лазні своїми руками складніше, тут доведеться використовувати досвід величезної кількості людей. Але, як то кажуть, дорогу здолає той, хто йде. Досить прикласти руки, і все вийде.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *