Перегородка з гіпсокартону своїми руками

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

При плануванні житлового приміщення в будинку потрібно передбачити дуже багато чинників, які на це можуть впливати. Тому дуже часто виникає необхідність зробити ще одну кімнату, і так далі. У такому випадку найкращим варіантом вирішення таких проблем стають перегородки з гіпсокартону своїми руками.

Іноді просто немає необхідності влаштовувати масивні несучі стіни з блоків, щоб відокремити, скажімо, комори приміщення від кухні – для цього відмінно підійде тонка і легка перегородка.

Влаштувати міжкімнатні перегородки можна не тільки з гіпсокартону, а й з багатьох інших матеріалів, наприклад, цегли, тканини і так далі. Взагалі класифікація, якою володіють міжкімнатні перегородки, величезна. Найпопулярнішим матеріалом, який використовується з цією метою, є саме гіпсокартон.

Технологія пристрою гіпсокартонної міжкімнатних перегородки

Перегородки - полки в будинку

Перегородки – полки в будинку

Перед початком таких робіт проводиться підготовка. Підготовка перед пристроєм гіпсокартонної перегородки полягає в тому, щоб вибрати її тип, розмір, форму, визначитися з наявністю різного роду ніш і так далі.

Це потрібно зробити для того, щоб точно знати, скільки якого матеріалу потрібно витратити для влаштування перегородки.

Міжкімнатна перегородка може мати одинарний або подвійний каркас. Якщо перегородка має подвійний каркас, то завжди можна вибрати її товщину. Крім того така перегородка є більш стійкою і більш жорсткою, ніж перегородка з одинарним каркасом.

Від типу каркаса залежить тільки витрата металевого профілю або деревини. На витрата гіпсокартону це не робить ніякого впливу, так як і одинарний каркас, і подвійний обшиваються гіпсокартоном з обох сторін.

Наявність ніш на увазі пристрій в самому каркасі спеціальних виїмок під них. Наприклад, якщо в перегородці буде перебувати двері, то потрібно встановлювати спеціальні кутові профілі, щоб посилити конструкції і так далі. Загалом, на підготовчому етапі будується точний план перегородки, за яким стає ясно, скільки матеріалу буде потрібно, що потрібно для його закупівлі.

Крім того, підготовка включає в себе і підготовку підстави. Наприклад, якщо перегородка влаштовується на чистому бетоні, то його поверхня потрібно вирівняти, щоб перегородка перебувала на рівному місці. В іншому випадку, під дією власної ваги, а це приблизно 25 кг на 1 кв.м. гіпсокартонної конструкції, металевий профіль може просто зігнутися. Це призведе до того, що сама перегородка перекоситься, в результаті чого перестануть відкриватися двері або виникнуть інші проблеми.

Етап влаштування металевого або деревяного каркаса

Отже, для влаштування гіпсокартонної перегородки потрібно в обовязковому порядку встановити каркас під гіпсокартон. Він може бути представлений:

  • Металевими профілями;
  • Деревяними брусами.

Якщо вибирати між двома цими матеріалами, то перевагу краще віддати саме профілів. Пристрій каркаса з таких профілів досить швидке і просте. Крім того, з економічної точки зору такий профіль теж вигідний, так як не набагато дорожче деревяних елементів, а в деяких випадках навіть дешевше.

Отже, пристрій металевого каркаса під гіпсокартонну перегородку починається з підлоги. На ньому робиться розмітка.

Монтаж каркаса з профілів

Монтаж каркаса з профілів

Розмітка повинна проводитися за допомогою спеціальних інструментів, таких, наприклад, як шнуробойное пристосування і будівельний рівень.

На підлозі потрібно отрисовать рівну лінію, по якій буде проходити край перегородки, тобто фактично на цій лінії і буде стояти перегородка. Якщо міжкімнатна перегородка змінює свій напрямок, тобто має кути, то отчерчиваем на підлозі треба і їх.

Креслити лінії можна звичайним крейдою або олівцем, або вищезазначеним шнуробойним пристосуванням. Стежити за рівністю можна за допомогою рівня.

Після того, як на підлозі лінія отчерчена, її потрібно перенести на стелю, тобто отчертить на стелі проекцію лінії на підлозі. Зробити це можна за допомогою схилу. Варто зазначити, що цю роботу потрібно проводити з особливою обережністю, так як, якщо верхня лінія не буде знаходитися строго над нижньою лінією, то це призведе до того, що влаштована перегородка за такою розмітці буде нахилена в ту чи іншу сторону, що погано позначиться на її стійкості. Крім того, проводити оздоблювальні роботи в кімнаті, в якій нерівні стіни дуже проблематично.

Отже, після того, як лінію на стелі відбили, потрібно відзначити лініями краю перегородки збоку. Якщо перегородка прилягає до стіни, то на стіні потрібно намалювати лінії зіткнення. Варто зауважити, що такі лінії повинні зєднуватися з лініями на підлозі і стелі без будь-яких розбіжностей. Якщо перегородка стосується стіни тільки з одного боку, то і креслити лінії потрібно з одного боку, якщо ж перегородка стосується двох стін, тобто з двох своїх сторін, то і креслити такі лінії потрібно на двох стінах.

Отже, після проведення розмітки, можна починати встановлювати елементи металевого каркаса. Спочатку встановлюється стартова планка. Вона може бути представлена звичайним периметром, тобто тих, що направляють профілем, таким, який використовується для кріплення по всьому периметру кімнати при влаштуванні гіпсокартонної стелі.

Периметр кріплять до підлоги з кроком в 1 м дюбель-цвяхами. Можна зміцнює з більшою частотою. Якщо підлоги деревяні, то в якості кріплення краще використовувати не дюбеля, а саморізи по дереву.

Після кріплення планки на підлозі, приступають до кріплення такої ж планки на стелі. Крок кріплення приблизно такий же, як і у планки на підлозі.

Після цього приступають до монтажу стоєчних профілів і пристінних профілів. Пристінні стійку профілі кріпляться дюбелями або саморізами до стіни з кроком в один метр між дюбелями або саморізами.

Після того, як пристінні стійку профілі закріплені з одного або двох сторін, можна приступати до кріплення стоєчних профілів. Направляючі профілі, тобто периметр, повинні мати таку ж довжину, як і сама перегородка. Що стосується пристінних профілів, то висота може відрізнятися від висоти перегородки на 1 см або менше. Це ж вимога предявляється і до стоечним профілів.

Таким чином, стієчний профіль нарізається шматками потрібної довжини і кріпиться до направляючої профілю саморізами. Варто відзначити, що якщо перегородка має вікно або двері, то по контуру дверей потрібно поставити стійку профілі. Крім того, зверху над дверима для додання всій конструкції більшої міцності до вертикальних стоечним профілів кріплять горизонтальну планку, яка може бути представлена шматком того ж стійкового профілю, загнутого з кінців, щоб було до чого кріпити. Кріпити профіль до профілю можна саморізами, які отримали назву «клопи». Це звичайні саморізи по металу з довжиною в 0,7 см.

Стійку профілі потрібно кріпити до направляючим профілем з кроком приблизно 60 сантиметрів.

Кріпити профілі між собою можна одним саморізом з кожного кінця.

Якщо довжини профілю не вистачає, то його можна наростити іншим профілем. Для цього використовується такий елемент, як зєднувач. Він вставляється в обидва профілю. При цьому кожен з них кріпиться до зєднувачі саморезом довжиною в 7 мм. Крім того два профілі можна зєднати внахлестку. Так для профілю ПС-50 величина нахлестки повинна становити 0,5 м. Отже, після повного закріплення всіх профілів, можна починати обшивати каркас гіпсокартоном.

Варто відзначити, що під час кріплення профілів потрібно постійно контролювати їх вертикальність. Всі профілі повинні стояти строго вертикально. Крім того потрібно стежити за тим, щоб всі профілі знаходилися в одній вертикальній площині, тобто не було випирають або западають профілів.

Етап обшивки каркаса гіпсокартоном

Після того, як металевий каркас повністю зібраний, можна приступати до обшивки цього каркаса гіпсокартоном. Для цього потрібно на рівній поверхні розрізати листи гіпсокартону під розмір перегородки. Якщо її розміри дозволяють встановлювати відразу цілі листи, то починати обшивку потрібно саме з них. Взагалі, починати обшивати каркас найкраще знизу.

Якщо є необхідність в тому, щоб розрізати лист, то зробити це можна в такий інструментом:

  • Ножівкою по металу;
  • Канцелярським ножем.
Дизайн кімнати з перегородками з гіпсокартону

Дизайн кімнати з перегородками з гіпсокартону

Гіпсокартон досить крихкий матеріал, тому при різанні слід бути акуратним. Перед тим, як відрізати потрібний шматок листа. Потрібно на ньому зробити розмітку. По розмітці можна різати ножівкою звичайним способом.

Якщо різання здійснюється за допомогою канцелярського ножа, то також потрібна розмітка. За проведеної лінії потрібно під лінійку або довгу рівну рейку кілька разів провести ножем, сильно натискаючи на нього. Так потрібно різати до тих пір, поки лист гіпсокартону НЕ розріже повністю, або мінімум до середини товщини. Якщо вдалося розрізати лист повністю, то потрібно тільки зачистити краю. Якщо не повністю, то потрібно взяти місце розрізу на злам – гіпсокартон сам відламати в потрібному місці по наміченої ножем лінії.

Отже, після нарізки тим чи іншим інструментом, можна приступати до безпосереднього закріплення гіпсокартону на металопрофіль.

Першим кріпиться, як уже було сказано нижній лист. При цьому він вирівнюється по горизонталі і вертикалі. Лист не повинен бути нахилений ні в одну сторону. Слід зазначити, що якщо для шпатлювання швів буде використана армована стрічка, то перед кріпленням аркушів потрібно зняти фаски. Фаска знімається рубанком або канцелярським ножем з кожного кута. При цьому ніж потрібно тримати під кутом в 45 градусів. Глибина зняття фаски дорівнює приблизно пяти міліметрів.

Отже, кріплення гіпсокартону здійснюється саморізами, які по довжині рівні 32 мм. Саморізи потрібно вкручувати так, щоб капелюшки небагато вглублялісь в сам лист гіпсокартону, приблизно на 1-2 мм. Однак варто робити це акуратно, так як при сильному натисканні на саморіз можна зірвати різьбу, це призведе до того, що шуруп просто не буде утримувати лист на собі.

Кріпити лист потрібно саморізами з кроком приблизно в 25 см. Починати кріплення потрібно від верхнього кута листа і рухатися рівномірно в обидві сторони від нього. Так слід кріпити все листи.

Після обшивки всього каркаса гіпсокартоном можна приступати до завершальних робіт.

Етап закладення швів

Після того, як всі листи закріплені на металевому каркасі, можна починати закладати шви між листами. Для цього використовується шпаклівка. Закладати шви можна за допомогою армуючої стрічки або без неї. Якщо фаски не знімалися, то все одно можна використовувати армуючу стрічку. Вона допомагає зробити шов більш гладким. Крім того стрічка краще тримає шпаклівку на собі.

На шов між листами наноситься невеликий шар шпаклівки, але так, щоб вона повністю заповнила його. Наносити краще маленьким шпателем. Далі наносимо армуючу стрічку, яка прилягає до гіпсокартону і шпаклювання своєї клейкою стороною. Після цього наносимо ще один шар шпаклівки на стрічку, при цьому вирівнюючи шпаклівку шпателем.

Після того, як шви замазані, потрібно замазати шпаклівкою всі місця кріплення гіпсокартону на саморізи.

Після повного висихання шпаклівки, її поверхню потрібно обробити дрібним наждачним папером, щоб надати їй гладкість і рівність.

Підсумки

Таким чином, міжкімнатні перегородки, влаштовані за цією технологією виходять рівними і акуратними.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *