Пергола для винограду

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Пергола для винограду

Те, що на нашій ділянці одні беруть за альтанку, а інші за тінисту галерею, насправді – пергола. Ця садова конструкція хороша тим, що поєднує в собі одночасно функціональність і естетичну привабливість.

Взагалі-то спочатку в якості опори для лози ми зробили каркас з металевих трубок і прутів. Але з часом він перестав витримувати вагу розрісся винограду, обтяжливого налитими гронами. Решітчаста пергола, встановлена поверх металевого каркаса, усунула цю проблему. І, що дуже важливо, цю будівельну реконструкцію ми здійснили, не завдавши шкоди посадкам.

Наш виноградник налічує всього 6 кущів – по три з кожної сторони “альтанки”. Між ними на відстані 1,5 м вкопані чотири азбестоцементні труби d 100 мм, що йдуть в грунт на глибину близько 1 м (див. рис.).

Пергола для винограду

По трубах відбувається полив і підгодівля кореневої системи. Щоб надходить волога не застоювалася, зроблений дренаж з каменів, старих трісок.

Каркас перголи складається з перехрещуються рейок. Арки, розташовані в торцях, збиті з дощок (фото). Всі дерев’яні поверхні покриті декількома шарами лаку для яхт – міцного і стійкого до перепадів температури та атмосферних опадів (тримається 6-8 років). Комірчаста структура перголи позбавляє від необхідності натягати мотузки і т.п. для підтримки виноградних батогів.

Пергола для винограду

Пергола (італ. Pergola) – повита зеленню альтанка або коридор з трельяжів (легких грат) на стовпах або арках. У парках перголи служать укриттям від спеки.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *