Пергола на ділянці – відмінне рішення

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 4,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Пергола на ділянці – відмінне рішення

Навіть на невеликій ділянці можна виростити хороший урожай винограду. Відмінне рішення для такого завдання – пергола.

Як правило, для посадки виноградника потрібна конструкція заввишки до 2 м, яка дозволить сформувати рукава аналогічної довжини, що значно збільшить запас багаторічної деревини. Кущі при цьому висаджують на відстані 3 м. Зручність перголи полягає в тому, що для зростання винограду представлена вся стельова частина, де пагони добре освітлює сонце і немає обмежень по довжині. Такий підхід до посадки винограду дозволяє отримувати великі грона і підвищувати врожайність.

Як зробити перголу?

Головна складність при установці перголи – створення самої конструкції, яка, згідно з поширеною інформацією, повинна бути виконана з дерева або металу. Однак існує й інший досить дешевий варіант, який підходить навіть для великого числа кущів, – пергола із залізобетонних стовпів, б/в, на які кріплять арматуру для натягування дроту.

Верхню частину перголи (металеві прути діаметром більше 14 мм) приварюють, що позбавляє від необхідності бетонувати стовпи. Їх досить просто вкопати в землю.

Між встановленими стовпами натягують кілька рядів дроту з інтервалом в 0,7 м. При цьому ряди дроту в поперечному напрямку натягувати не потрібно. Довжину конструкції можна збільшити розсуд.

Наочно конструкція виглядає так: стовпи у верхній частині з’єднують металевими елементами з діаметром від 14 мм. Другі від країв стовпи при цьому зміцнюють більш міцної арматурою, яка і буде приймати на себе зусилля натягу дроту. Крім того, дріт між першим і другим стовпами повинна бути натягнута окремо, оскільки якщо довжина перголи буде, приміром, 20 м, зусилля від натяжки значно зросте. Простіше кажучи, якщо ви бажаєте зібрати довгу конструкцію, то дріт повинна бути натягнута не по всій довжині, а лише до половини.

Сорти винограду для перголи

Підбираючи сорти для своєї ділянки і розраховуючи на хороший врожай, необхідно враховувати кілька нюансів. Головним секретом рясних врожаїв при вертикальній посадці вважається правильно підібраний сорт винограду, оскільки не кожен з них дасть очікуваний результат. Зараз, крім гібридних варіантів, як і раніше кращими сортами для пергол і альтанок вважають столові Плевен стійкий, Захоплення, Краса Нікополя, Р-80, Кеша, Грудневий, Біруїнця, Надія АЗОС та ін. Серед винних можна назвати такі сорти, як гібрид Вірменський, гібрид Таджикистанський, Кокыш німецький. Крім того, слід враховувати приживлюваність сортів в різних регіонах, оскільки не кожен з них здатен витримати морозну зиму.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *