Підготовка садової ділянки до зими

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Підготовка садової ділянки до зими

Кожному власнику заміського будинку або дачі добре відомо, що підготовка садової ділянки до зимових холодів є надзвичайно важливим завданням. Так, з настанням тепла, вам не доведеться відволікатися від численних весняних заходів з очищення саду та ліквідації наслідків зими.

Приділіть увагу рослинам, газону і квітам, а також не забудьте про декоративні чагарники і плодові дерева. У чому ж полягає правильна підготовка саду до зими?

Обробка газону

Мрієте про яскраву смарагдову зелень на своєму газоні навесні? Заздалегідь очистіть його від опалого листя і незібраних плодів. Після цього газон слід коротко підстригти до висоти 10-15 см. Така невелика висота істотно полегшить весняні роботи з прибирання.

Газон рекомендується покрити мульчею, в ролі якої може виступати торф або річковий пісок. Тим, хто живе біля лісу, раджу використовувати верхній родючий шар лісового грунту. Грунт, зібраний під дубом, є особливо корисним. Така нестандартна мульча збагатить грунт газону цінними органічними мікроелементами і посприяє активному росту трави в майбутньому сезоні.

Підготовка садової ділянки до зими

Турбота про чагарники

Дуже важливо приділити особливу увагу чагарниках. Видаліть поламані, старі, засохлі, хворі та пошкоджені гілки, обрізавши їх. Що стосується малинників, то тут слід під корінь вирізати всі гілки, які плодоносили в цьому сезоні – залиште тільки молоді пагони, які подарують вам урожай корисних ягід наступного літа.

Усі гілки чагарників, які залишилися після обрізки, слід зв’язати в пучки і пригнути до грунту, щоб товстий шар снігу взимку не пошкодив їх. Для ефективного захисту гілок від сильних морозів прикрийте їх ялиновим лапником або сухим листям.

Навколо кожного куща потрібно неглибоко перекопати грунт або ретельно його розпушити, після чого обкласти чагарники дозрілим компостом з купи або перегноєм.

Підготовка дерев

Говорячи про підготовку саду до зими, не можна обійти увагою плодові дерева, які також потребують обрізки. До настання стійких нічних морозів пошкоджені, порожні і старі гілки необхідно вирізати. Аналогічно слід вчинити і з зайвими новими пагонами. У пристовбурних кіл землю потрібно перекопати і внести органічні добрива: компост, торф, перегній, перепрілий гній.

Очистіть стовбури від старої кори і побілить їх розчином вапна. Молоді дерева найкраще обв’язати колючим дротом або лапником, щоб укрити їх від шкідливих гризунів, які не проти поласувати взимку молодою корою.

Підготовка садової ділянки до зими

Санітарна безпека дачної ділянки

Грамотна підготовка дерев, чагарників і газону до зими вимагає їх санітарної обробки. Всі рослинні відходи, які ви зібрали на ділянці (бадилля рослин, листя, гілки, бутони, квіти) в обов’язковому порядку потрібно спалити, щоб не допустити подальшого розвитку хвороб, розмноження шкідливих мікроорганізмів і шкідників. Не забудьте позбутися падалиці, ретельно зібравши зелені і гнилі плоди, які потім потрібно закопати в землю за межами вашого городу.

Всі ці прості заходи не займуть у вас багато часу, а ранньою весною ви побачите результати своєї роботи – рослини порадують неймовірною красою і великою кількістю врожаю.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *