Підлоги в лазні: як зробити самому

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Який росіянин не любить швидкої їзди? Ця аксіома вже не актуальна в сучасному світі.

Баня - це гідний відпочинок після трудового тижня

Баня – це гідний відпочинок після трудового тижня

А ось який росіянин не любить попаритися в лазні? Дане питання можна взагалі не ставити.

Баня для російської людини – це віддушина, це фантастичний процес, який можна порівняти з чайною церемонією в «країні сонця, що сходить».

Це велика традиція, яка прийшла до нас з незапамятних часів, буде жити довго. Тому будівництво лазні – це процес серйозний, і підходити до нього необхідно тільки з серйозною боку.

Будуємо лазню

Але, щоб добре попаритися, необхідно правильно побудувати саму баню. Тут немає другорядних елементів, тут все важливо:

  • стіни;
  • покрівля;
  • Підлога;
  • піч;
  • Лавки.

До кожного елементу будівлі предявляються свої вимоги, і ці вимоги досить жорсткі. Наприклад, підлоги в лазні укладають під певним ухилом в бік зливної каналізації. Не зробивши цього, отримаємо постійні калюжі і неприємний запах від них.

Але все по порядку. У цій статті розглянемо, якими мають бути підлоги в лазні, з якого матеріалу їх краще виготовляти.

Відразу слід зазначити, що температура підлоги в лазні не піднімається вище + 30° С, але і рідко опускається нижче цієї позначки.

Тут розмова йде саме про лазню, яка вже прогріта і готова до експлуатації.

Тому, який би теплоізоляційний матеріал ви б не укладали під підлогу, він не буде сильно впливати на якість температурного режиму всередині приміщення. Не варто вкладати сюди великі гроші.

Якщо ви плануєте побудувати на власному заміському ділянці російську лазню, то майте на увазі, що постійні плескання на камянку призведе до утворення підвищеної вологості.

До того ж частина води буде обовязково виливатися на підлогу, яким би акуратним людиною ви не були.

Підлоги в лазні

Підлоги в лазні

Так, і мити періодично підлоги все одно доведеться. Тому укладати на підлогу деревяний настил не рекомендується.

Вода обовязково потрапить під поли, почне зявлятися неприємний запах і цвіль.

Найефективнішим і надійним покриттям підлоги в лазні буде керамічна плитка.

Її можна укласти як в парилці, так і передбаннику і самої лазні. Звичайно, плитка сильно нагріється, особливо в парильні. Тому рекомендується укладати поверх неї настил у вигляді циновок, пробкових плит або деревяних решіток.

Найголовніше, що плитка добре піддається чищенню і довго служить. Якщо все ж було прийнято рішення укласти деревяні підлоги, то майте на увазі, що через два-три роки їх доведеться ремонтувати або повністю поміняти. Навіщо такі витрати.

Якщо прийнято рішення провести будівництво фінської лазні, то проблеми з статями все ті ж.

Багато хто може сказати, що у фінській бані немає камянки, як в російській. І плескати воду немає необхідності. Але вони помиляються, адже лазня повязана з водою, і в будь-якому випадку підлоги будуть мокнути. Не варто ризикувати і робити помилок.

Як правильно самому зробити підлоги в лазні? Таке питання часто задають багато забудовників заміських будинків, які займаються будівництвом самостійно.

Після закладки фундаменту, підняття стін і установки покрівлі необхідно починати заливку підлоги лазні. Цей процес починають до початку опоряджувальних робіт.

Спочатку встановлюється каналізаційна труба з ПВХ діаметром 100 міліметрів. Установка сифона обовязкове. По-перше, не буде надходити запах з каналізації.

По-друге, не буде дути. Можна використовувати сифон діаметром 50 міліметрів. Зробити ухил труби і довести її до каналізаційного колодязя. Потім проводиться засипка, тут можна використовувати:

Підлоги в лазні, зроблені своїми руками

Підлоги в лазні, зроблені своїми руками

  • щебінку;
  • шлак;
  • гравій;
  • Бій бетону або цегли.

Засипається все це піском, утрамбовується і вирівнюється. Потім робиться стяжка, яку можна залити в два шари.

Між шарами зазвичай укладається теплоізоляційний матеріал. В процесі заливки стяжки необхідно строго витримати ухил, який буде направлений в сторону каналізаційного зливу.

Іноді, якщо площа займаної лазні досить велика, рекомендується укласти армований каркас. Нехай це буде невелика сітка, виготовлена з дроту.

До речі, сітка-рабиця підійде в самий раз. Якщо немає такої, то можна виготовити каркас з підручних металевих матеріалів. Укладається армокаркас між шарами бетону.

Тепер укладається плитка. Цей процес досить простий, можна укласти її і самостійно. Найголовніше точно підібрати кахель по температурному режиму, щоб він міг спокійно витримувати високу температуру.

Останній штрих в лазні – це обробка стін і стелі. Зазвичай виконується з дерева.

Деревяні підлоги

Якщо ви прихильник всього деревяного, і вирішили укладати підлоги з дощок, то все доведеться робити за такою технологією.

Бетонну стяжку доведеться робити все одно, щоб вирівняти основу підлоги. До речі, і каналізаційний стік робиться в процесі укладання бетонної стяжки.

Така підлога встановлюється на лаги, під які виготовляються бетонні або цегляні тумбочки. Можна тумбочки зробити і з дерева, склавши в кілька шарів звичайні дошки, але і їх доведеться обробити антисептичним розчином.

Прекрасно виконують роль тумбочок обрізані за розміром колоди або залізничні шпали. Відстань між лагами може бути більше, ніж у стандартного статі. У лазні немає великих навантажень на підлогу.

Дошки повинні бути добре просушені. Найкраще використовувати шпунтовані або обрізні дошки. Лаги в обовязковому порядку просочуються антисептичними розчинами.

Підлоги в лазні дослжни бути досить зручними, щоб можна було ходити босоніж

Підлоги в лазні дослжни бути досить зручними, щоб можна було ходити босоніж

Трохи треба розповісти про плінтусі. Це виріб необхідно виготовляти з водонепроникного матеріалу. Розмір не менше 10 сантиметрів.

Установка плінтуса повинна відбуватися тільки до установки стінових оздоблювальних матеріалів. Оздоблення стіни накладається поверх плінтуса. Це робиться для того, щоб конденсат зі стін не потрапляв за плінтус.

Є кілька секретів, які можуть допомогти зробити ідеальний рівну підлогу в лазні. Наприклад, укласти дошки на лаги, але не закріплювати їх до кінця. Потім затопити баню і просушити таким чином підлогу.

Після охолодження затягнути дошки до лагам остаточно. Надалі в процесі експлуатації можуть зявитися щілини, але після цієї операції вони будуть менших розмірів.

І хоча багато фахівців стверджують, що відстань між лагами необхідно робити більше при будівництві статі в лазні, посилаючись на те, що навантаження вони практично не несуть. Але це дає можливість появи великих щілин між дошками, що негативно позначиться на якості самих статей.

Що можна запропонувати в даному випадку? Варіанта два. Перший, укласти лаги на стандартне відстань. Другий, зміцнити лаги поздовжніми перемичками, які будуть додатковими опорами для статевих дощок.

Категорично заборонено укладати в лазні покриття для підлоги з синтетичних матеріалів. Особливо лінолеум. При високій температурі вони виділяють шкідливі речовини, які негативно позначаються на здоровї людини.

Як бачите, зробити в лазні підлоги самостійно не представляє великих труднощів. Все досить просто. Тим більше, якщо ви піднімали заміський будинок своїми руками, то зробити підлогу в лазні для вас «раз плюнути».

Але необхідно відзначити, що будь-який будівельний процес, і укладання підлог в лазні в тому числі, вимагає уважного ставлення до себе. Адже невелика помилка і все може в кінцевому результаті виявитися не таким, як має бути. Тому будівництво лазні – процес не простий.

А що необхідно, щоб правильно побудувати лазню і укласти в неї підлоги? Правильно витримувати всі етапи будівельного технологічного процесу.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *