Планування городу: підказки дачникам

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Планування городу: підказки дачникам

Від планування городу залежить не тільки врожайність, а й час, коли врожай наспіє. Тому перед початком нового сезону потрібно заздалегідь продумати, де будуть рости ті чи інші культури.

Ідеальний город потрібно розташовувати так, щоб з північної сторони від холодних вітрів його закривали плодові дерева. Грунт повинен бути родючим і в міру пухким, між грядками слід прокласти зручні доріжки, а також установки, що поливають рослини. Думаєте, правильно спланувати город складно? Ми з цим не згодні.

Планування городу в залежності від рельєфу

Перш за все, слід визначитися з рельєфом майбутнього городу. Якщо планувати посадки на височині, то особливих проблем з їх пристроєм, швидше за все, не виникне. Якщо ж город буде розташований в низині, то навесні (після того, як грунт відтане) висихати ділянка буде довше, а при сильних дощах між грядок буде стояти вода. З цієї причини слід робити грядки висотою не нижче 20-25 см. Крім цього, варто не забути про систему дренажних канавок.

Якщо планувати город з ухилом на південь, то ви зможете отримати ранній урожай. У разі якщо посадки будуть орієнтовані на північ, урожай, навпаки, буде пізно. На грядках з ухилом на схід чи захід овочі ростуть найкраще.

При плануванні городу важливо брати до уваги освітленість ділянки. Якщо город розташовується в притіненому місці, варто по можливості прибрати ті об’єкти, які загороджують рослинам світло, наприклад, дерева, які не шкода спиляти. В крайньому разі – хоча б прорідити їх крони, щоб тінь була не такою густою. Винятком будуть лише дерева з північної сторони: вони захистять ваш город від холодних вітрів.

Без достатньої кількості освітлення рослини не порадують багатим урожаєм

Без достатньої кількості освітлення рослини не порадують багатим урожаєм

Доріжки, грядки, компостна яма

Перш ніж приступати до грядок, потрібно продумати розташування доріжок. Вони повинні бути прокладені так, щоб ви мали можливість безперешкодно потрапити в усі куточки городу. Доріжки слід робити не менше 40 см в ширину, адже за ним має бути не тільки зручно ходити, але і возити візок.

Доріжки між грядками істотно допомагають у догляді за рослинами

Доріжки між грядками істотно допомагають у догляді за рослинами

Звичайні грядки мають ширину близько 80 см і висоту близько 15-25 см. Для того щоб вони прогрівалися рівномірно їх варто орієнтувати з півночі на південь.

Також при плануванні городу не забудьте про місце для компостної ями. Через кожні два роки з її допомогою можна отримати чудове органічне добриво. Компостну яму найзручніше розташовувати так, щоб вона знаходилася ближче до грядок.

Догляд за городом

При плануванні городу слід знати, що овочеві культури більш вимогливі до поливу. З цієї причини в жарку погоду овочі слід поливати не рідше ніж 2-3 рази в тиждень. Вважається, що найкраща вода для поливу – дощова вода або вода, взята з відкритих водойм (річки і озера). Однак вода з артезіанських свердловин і колодязів занадто холодна. Тому перед тим, як поливати рослини, її слід прогріти під сонцем до температури 18-20°С.

Плануючи город, потрібно подбати про водопостачання, адже рослини вимагають регулярного поливу, і сподіватися виключно на дощ не вийде. Картопля, соняшник, гарбуз, кукурудза, а також ґрунтові томати відносно стійкі до посухи, але отримати них рослин хороший урожай при таких умовах буде складно.

Системи автополиву істотно полегшують життя дачникам

Системи автополиву істотно полегшують життя дачникам

Якщо в тому місці, де ви зібралися планувати город, розташована галявина, слід спочатку окультурити ділянку. Варіантів, як це можна зробити, кілька. Можна зрізати верхній шар дерну (2-3 см), потім розсипати суміш перепрілого гною, піску і торфу, а після перекопати всю ділянку і сформувати грядки. Це самий ефективний, але дорогий варіант. Але є і другий спосіб перекопати цілину і в перший рік висаджувати картоплю. Урожай буде невисоким, але зате в наступні роки на ділянці можна буде вирощувати інші культури.

Плануйте город з розумом, адже від цього багато в чому залежить врожайність культур, які ви збираєтеся вирощувати на своїй ділянці в новому сезоні.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *