Початківцям птахівникам

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Зазвичай ті, хто задається такими питаннями щодо домашнього птахівництва, як вибір птиці, кормів, які необхідні умови утримання, є початківцями в цій справі. Птахівництво варто розглядати не тільки з метою отримання доходу. Хтось може просто бажає придбати десяток курей і утримувати їх на своїй ділянці.

Якщо говорити про птахівництві в домашніх умовах, то для початківців можна порекомендувати курей. Це невибаглива птах, але в той же час вона вимагає хоч і невеликого, але уваги та догляду. Не меншою популярністю користується домашнє розведення качок.

Насамперед, варто сказати, що кури, як і інші домашні птахи, можуть бути різних видів: яєчні, м’ясні, мясояичные, також спортивні і декоративні. Багато хто, напевно, чули про мініатюрних породах курей. Найбільшу популярність вони отримали в країнах Європи, але і у нас їх можна зустріти. Спершу може здатися, що міні-кури – це якось несерйозно. В той же час вони мають свої переваги: їх можна утримувати в клітинах, вони невибагливі, володіють високою несучістю. Ці птахи мають добре розвинений інстинкт насиджування на відміну від перепелів, умови утримання яких можна дізнатися з наведеної статті. Це говорить про те, що до них можна підкладати яйця від іншої птиці.

Початківцям птахівникам

В основному птахівництво в домашніх умовах передбачає утримання курей яєчного або м’ясо-яєчного напрямку. Велика частина з цих напрямків виводилися народною селекцією. Такі породи є стійкими до різних хвороб і відрізняються своєю невибагливістю. А це має велике значення для початківців птахівників. В кінці літа або на початку осені необхідно відсортувати поголів’я і відібрати молоду птицю. Це відноситься як до півням, так і до курей. Якщо ви утримуєте або збираєтеся утримувати курей у племінних цілях, то для 10-12 курочок потрібно один півник.

У курей велика несучість спостерігається протягом першого року. Далі продуктивність вже падає. Надто довго в господарстві курей не тримають. Зазвичай не більше трьох років. З усіх птахів необхідно відібрати якісних несучок. Вони на момент сортування будуть мати не дуже привабливий зовнішній вигляд, оскільки линяють пізно. Це можна спостерігати по блідому дзьоба, а також по забрудненому оперенню. Якщо курка несеться, то у неї гребінь і сережки постійно набряклі.

Щоб підвищити продуктивність курей у зимовий період, особливо цей момент є важливим для тих, хто займається фермерським птахівництвом, слід використовувати додаткове освітлення, щоб світловий день був 12-14 годин. Оскільки взимку птах малорухлива, необхідно вдаватися до тих чи інших методів, для того, щоб її розворушити. До таких можна віднести підвішування віників з кропиви, капусти, розкидання зерна. В результаті кури починають підстрибувати, копатися, щипати. Яким би не було приміщення для утримання курей, температура в ньому повинна бути не нижче 4-5 °С. В іншому випадку птах перестане нестися, а адже для багатьох саме показник несучості дуже важливий. В якості підстилки слід використовувати сіно або тирса і при цьому вона повинна бути чистою і сухою. Для новачків, які вирішили зайнятися птахівництвом будуть цікаві також статті присвячені будівництва сараю для курей і годівлі курей. Це той мінімум, який потрібно знати про домашньому птахівництві. Про все інше можна буде дізнатися з майбутніх статей.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *