Підзимова посадка цибулі – секрети високого врожаю

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Підзимова посадка цибулі - секрети високого врожаю

Щоб отримати зелене перо цибулі ранньою весною, городники садять цибулю під зиму. Як це зробити правильно? Дізнайтесь із статті.

Віддаю перевагу подзимовій посадці цибулі. Це позбавляє від зайвої роботи на початку наступного посівного сезону, коли і так справ повно. В результаті осінньої посадки зелене перо отримую ранньою весною, а товарну цибулину – вже на початку липня.

Крім того, майданчик, що рано звільнився після цибулі, влітку відпускаю під інші культури. Для підзимової посадки беру лише дрібний сівок. Малий запас поживних речовин в цибулині не дозволяє йому стрілкуватись.

Підготовка грядки

Ріпчаста цибулю дуже вимоглива до грунту, тому ніколи не саджу її на одному місці більше двох років підряд, а повертаю на колишню ділянку не раніше, ніж через 4-5 років. В землю додаю перегній або компост.

Свіжий гній ніколи не вношу. Інакше рослини формують багато пір’я, але дають пухкі, непридатні для зберігання цибулини. Овоч добре росте на легких перегнійних суглинках або перегнійно-піщаних ґрунтах, причому досить вологих. Тим не менш майданчик вибираю такий, на якому не застоюються весняні талі води. Кращі попередники для цибулі – білокачанна капуста, картопля і кукурудза, під які вносили свіжий гній.

Посадка цибулі

Не пізніше, ніж за 3-4 тижні до замерзання грунту, роблю борозни. У них густо, через кожні 2-3 см, на глибину 3-4 см саджу сівок (при більш дрібному закладенні навесні він виходить на поверхню). Борозни засипаю грунтом, мульчую перегноєм. Грядку вкриваю сухим листям, а щоб їх не здуло вітром, зверху укладаю стебла кукурудзи. Для захисту посадкового матеріалу від вимерзання взимку на ділянці затримують сніг.

Підзимова посадка цибулі - секрети високого врожаю

Догляд за цибулею навесні

Як тільки зійде сніг, знімаю рослинна ковдру з опаду і підгодовую цибулю пташиним послідом (1:12-15). З початком відростання листя проводжу другу підгодівлю (по листю) водорозчинним регулятором росту з мікроелементами у вигляді хелатів – Плантафолом 30.10.10. Через 10 днів обприскую цибуля 1%-ним розчином бордоської рідини з додаванням Плантафола 10.54.10.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *