Полуниця безвуса. Вирощування з насіння

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 3, Рейтинг: 4,67 із 5)
Loading ... Loading ...

Полуниця безвуса. Вирощування з насіння. ФотоВ даний час, кожне господарство, яке вирощує полуниці або суниці, використовує ремонтантні сорти. Ремонтантні сорти це сорти, які плодоносять кілька разів на рік. Ця здатність, що дозволяє нам збирати врожай з червня по жовтень.

Пропоную розглянути, як слід вирощувати безвусу дрібно-плодову полуницю (суницю). Цей вид суниці був отриманий селекціонерами на початку XX століття, в садівництві замку Реген з сорту лісової суниці Фрагарія Вагома. В даний час, квіткові бутони ремонтантної дрібноплідної суниці формуються все літо. Відповідно, кущі плодоносять з травня і до перших заморозків. Все нижче наступне буде показано на прикладі двох сортів дрібноплідної безвусої полуниці – сортів Руяна і Білий Лебідь.

Полуниця з насіння

Полуниця безвуса. Вирощування з насіння. Фото

Безвуса полуниця сорту “Руяна”

У грудні потрібно починати стратифікацію насіння. Стратифікація це метод, при якому насіння на певний час поміщають у вологе і холодне середовище. Ми, в свою чергу, обернемо насіння вологою тканиною. Далі готуємо ємність, наприклад невелику коробочку. У неї насипаємо вологий пісок 1.5-2 см, зверху піску викладаємо обгорнене насіння. Потім знову засипаємо вологий пісок 1.5 – 2 см, і закриваємо кришкою. Як написано у визначенні, далі необхідно прибрати коробочку в холодне місце. Найзручніше використовувати холодильник при температурі 4 °С. В ньому нам буде зручніше стежити за тим, щоб пісок не пересихав протягом півтора місяця зберігання.

Дочекавшись лютого, слід починати готувати лотки, бажано неглибокі. У них засипаємо легкий грунт. Легкий грунт це перепрілий компост з піском. Поливаємо розчином марганцівки і розрівнюємо грунт. Після цього підсушене насіння рівномірно висаджуємо. Щоб насіння краще росли, лотки краще всього помістити в пакети, можна поліетиленові, і ставимо на підвіконня. Поливати слід обережно так, щоб насіння не заливало водою.

Пройде зовсім небагато часу і з’являться перші сходи. Як тільки проросте велика кількість насіння, потрібно зняти пакети. Дочекавшись фази чотири листа, пересаджуємо кущики в касету-контейнер з окремими осередками. І залишаємо їх там до кінця квітня, коли прийде пора їх висаджувати у відкритий грунт.

Висаджуємо їх за схемою 30х30 см. Вона дозволить саджанцям почати прискорене зростання і в червні отримати перші ягоди. Ближче до зими рослини утворюють великі кущі з величезною кількістю розеток. На наступний рік суниця обрадує вас швидкістю дозрівання ягід. Випередивши жимолость і ранні сорти великоплідної садової суниці.

Оцінивши успіхи цього виду суниці, можете сміливо віддавати їй більше місця в городі.

Ягоди мають приємний смак і видовжену форму. Особливість ягід у тому, що вони більше своїх лісових родичів в 4-5 разів, але аромат ягоди залишився на тому ж чудовому рівні.

Вибрані нами сорти ягід розрізняються за кольором. У Руяни ягода червона і блискуча на сонці, а у Білого Лебедя – вершково-біла.

Полуниця безвуса. Вирощування з насіння. ФотоСлід не забувати регулярно поливати кущі суниці і підгодовувати добривами грунт кожні три тижні. Так ви уникнете зниження врожайності суниці. Завдяки тому, що ремонтантна безвуса суниця не утворює вусів, позбавлятися від бур’янів дуже зручно плюс до цього, вона рідко уражується шкідниками і різними хворобами, які легко переносять зиму, засуху і високу вологість.

Суницю можна розмножувати поділом куща і використовуючи насіння. Найзручніше вам буде використовувати другий спосіб. Трохи про нього.

Підготовка насіння полуниці

Вам потрібно зібрати дозрілі ягоди і викласти їх на папір в один шар. Приміщення повинне бути прохолодним з хорошою вентиляцією. Почекати кілька днів, поки ягоди висушаться. І, з легкістю, відділити зерно від ягоди. Зберігати насіння до сертифікації потрібно у вакуумній посуді. Можна використовувати банки з кришками. Висушені ягоди можна використовувати як додаток до різних напоїв.

Вирощування полуниці з насіння відео

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *