Полуниця – догляд після збору врожаю

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 4,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Полуниця - догляд після збору врожаю. Фото

Догляд за полуницею після збору врожаю

Після збору останнього врожаю видаліть всі бур’яни, потім розпушіть грунт навколо кущів полуниці. Той грунт, яку ви розпушили, обкладіть дрібними шматочками кінського гною або коров’яку, щоб удобрити землю. Перші вусики, навіть, які ще не приросли, покладіть поверх гною. Решту можна не чіпати, адже вони не перезимують. Навесні ви їх просто видаліть.
Між грядками з полуницею, так само видаліть всі бур’яни і очищені проходи засипте різний сміття – тирса, тріски, гілки і так далі.

Цей спосіб догляду за полуничними грядками набагато зручніше того, який найчастіше практикують – осіннього прибирання. До осені пройде багато часу – близько 8-10 тижнів. Відповідно і грядки за цей час заростуть дуже сильно бур’янами. Розростання бур’янів ускладнює процес зміцнення молодих кущів. Додатково до всього, восени часто йдуть дощі і часті заморозки. Тому і процес прополки грядок буде менш ефективний.
Кущі полуниці зможуть краще розростися і запастися силами для наступного сезону, якщо їх прополоти саме влітку, як тільки зібрали останній урожай.

Кущики, які утворилися в цей сезон, за ці 8-10 тижнів зможуть краще зміцнитися, адже їм не будуть заважати бур’яни, а гній буде сприяти збереженню вологи у ґрунті і послужить як добрива. Більш дорослі вусики зможуть прижитися, якщо встигнуть відростити коркові коріння. Якщо ні, вони не перезимують. Так що полуниця після збору врожаю все ж потребує невеликому догляді, і дотримуючись правил цього догляду Ви підготуєте кущики до наступного сезону.

Полуниця – догляд восени

Після того, як влітку була зроблена основна робота, восени залишається позбутися знову виросли бур’янів, їх буде легко видалити, адже влітку була зроблена основна роботи. У тих місцях, де гній зменшився, можна ще додати. Як тільки листя полуниці засохнуть, кущі слід засипати сухим листям. Чергова запобіжний засіб від вимерзання. Ті грядки, які знаходяться на височинах найкраще додатково зміцнити, адже вони перші будуть промерзати разом з корінням полуниці. Використовуйте додатковий сміття.

Полуниця - догляд після збору врожаю. Фото

Укриття полуничної грядки соломою

Підготовка полуниці до зими

Як підготувати полуницю до зими? Для полуниці, яка вирощується у відкритому грунті, потрібна додаткова захист від морозу. При такому вирощуванні проблема полягає в чутливості коріння полуниці до зимових і ранневесенним заморозків . Так як коріння цієї рослини розташовуються не дуже глибоко , вони досить вразливі до промерзання. У тих регіонах, де можливі сильні заморозки слід створювати укриття за допомогою соломи або хмизу. Ці матеріали укладають на грядки , але не втоптують, щоб не перешкоджати доступу повітря, в іншому випадку можуть розвинутися грибні хвороби. Можна також використовувати для укриття рогожу або мішковину, непогано зарекомендував себе і такий матеріал як ватний полотно. Брезент не використовують для укриття полуниці, він не дає доступ повітря, чим викликає прение, гнилі та грибкові захворювання.

Не варто прибирати укриття ранньою весною, так як пізні заморозки дуже згубні для цієї культури. Перед тим як зняти укриття Ви повинні бути впевнені, що заморозків більше не очікується. Але й зволікати з цим процесом не варто, знову ж таки із-за утворення прелей і гнилі.
Після випадання снігу потрібно стежити щоб сніговий покрив був достатнім, це допоможе Вашій полуниці добре перезимувати.

Весняне прибирання

Після танення снігів пильно огляньте кущі полуниці і позбавтеся від гною і листя у серці куща. В проходах між грядками весь сміття краще залишити, так кущі полуниці отримають додаткове харчування. Достатня людей прибирає його, так вони позбавляють кущі додаткового живлення, для більш швидкого зростання. Кущі бажано очистити від гною і листя, щоб на сонці вони швидше розцвіли.

Профілактика від шкідників і хвороб полуниці

У профілактичних цілях, щоб уникнути ураження хворобами навесні у період до цвітіння і після збирання останніх ягід полуниці слід обприскати одним або декількома з розчинами препаратів:

  • фітоспорін – від грибних хвороб.
  • хлорокис міді (1 ст.л. на 10 л води) – від сірої гнилі та плямистості;
  • марганцівкою (1-2 г на 10 л води) або колоїдної сіркою (2 ст. л. на 10 л води) – від борошнистої роси;

В період утворення бутонів полуницю слід обробити розчином йоду (1/2 ч.л. на 10 л води) це запобіжить поразку довгоносиком та сірою гниллю, обробку слід повторити через 7-10 днів. Можна так само використовувати готові препарати для обробки до цвітіння та після збирання врожаю, вибирайте будь-який з нижче перерахованих: інтавір, актара, карате зеон.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *