Полуниця – найпопулярніші сорти

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 4,50 із 5)
Loading ... Loading ...

Полуниця - найпопулярніші сорти. Фото

Існує два види полуниці: селекційний та місцевий. Створенням селекційних сортів займаються науково – дослідні організації систем державного сортовипробування, в тому числі, використовують високопродуктивні сорти іноземної селекції. Місцеві ж сорти створюють менш кваліфіковані працівники, відбираючи кращі сорти місцевих видів. Вони мають переваги безпосередньо на даній місцевості. Такі як невибагливість і хороша пристосованість.

Основна маса полуниці, крім сортів виведених з насіння, розмножуються вегетативним способом. У цій статті будуть розглянуті найбільш популярні сорти полуниці. Для тих, хто хоче дізнатися про нові сорти полуниці сюди.

Полуниця Альбіон – ремонтантний сорт виведений в Америці. Має спільні риси з сортом Діамант (продуктивність і габітус куща). Рівень і обсяг виробництва у цих сортів практично ідентичний, але комерційний рейтинг Альбіону більш високий. Плід Альбіону має щільну симетрично-подовжену конічну форму. Ще одна перевага Альбіону над Диамантом в тому, що, завдяки яскравому забарвленню внутрішньої і зовнішньої сторін ягоди, Альбіон рівноцінно придатний для вживання у свіжому вигляді, так і для переробки. До всього іншого ягоди сорту Альбіон володіють високими смаковими якостями. Особливо варто відзначити, що він стійкий до вертицильозу, фітофторозу та антракнозу.

Полуниця Белбури – сорт виведений у Франції. Володіє такими рисами, як середній термін дозрівання, стійкість до хвороб, середня врожайність і універсальність. Кущ Белбури досить компактний, росте вертикально на достатню висоту. Має високі квітконоси і об’ємні багатоквіткові суцвіття на рівні листя. Плоди досить великі і важать приблизно 13 грам. Вузько-конічна форма ягід володіє вираженою шийкою. Шкірочка забарвлена в блискучий темно-червоний колір. Сім’янки розташовуються поверхово. М’якоть Белбури досить щільна, світло – червоного кольору з чудовими смаковими якостями. Держава почала займатися сортовипробуванням цього сорту в 1988 році, а в 1990 році він був прийнятий в державний реєстр.

Полуниця - найпопулярніші сорти. Фото

Полуниця Винона -ремонтантний сорт виведений в Америці. Сорт має порівняно великі розміри з коротким днем пізнього дозрівання. Винона володіє імунітетом до фітофторозу коренів, а хвороба листя обходить його стороною. Для отримання хорошого врожаю Винону слід вирощувати під плівковим накриттям або на мульчу. В іншому випадку, ягоди можуть заразитися сірою і білою гниллю, якщо рік буде дощовим. Завдяки відмінним смаковим якостям, Винона дуже популярна. Але пізній строк достигання обмежує виробництво, і вона зазвичай вживається у свіжому вигляді.

Полуниця Гигантелла. Вона любить турботу, увагу і правильний догляд. Ягоди мають солодкий смак і великий розмір, якщо агротехніка високого рівня, то врожаї будуть великими. Великі розміри ягід підтримуються регулярними поливами. Зменшення вологості ґрунту призводить до зменшення розмірів ягід. Гигантелла має характерні ознаки: густі і потужні кущі, висота до 35-40 см з діаметром 50-60 див. Світло-зелене листя слабо гофрирована з товстими і міцними квітконосами. Перші ягоди мають великі розміри масою 100 грам і діаметром 9 сантиметрів. Зрілі ягоди володіють правильною формою з виступаючими насінням.

Полуниця Єлизавета II або Полуниці королева Єлизавета. Урожай ягід цього ремонтантних сортів збирають кілька разів в році. Перший урожай дозріває до червня місяця, другий до липня, а третій вже до кінця серпня, але якщо природні умови сприятливі, то і до жовтня можна збирати плоди цього сорту.
Плоди цього сорту суниці дозрівають достатньо великі, тому легко транспортуються. Ягоди щільні, червоного кольору. Плоди, що дозрівають ближче до осені, програють більш раннім врожаям своїми смаковими якостями. Єлизавета II дозріває відносно рано, завдяки тому, що до зими бутони повністю сформировываются і в цьому стані переносять зиму, а якщо навесні погода тепла, то ягоди дозрівають ще швидше.

Для того, щоб суниця постійно приносила хороший урожай за нею необхідно грамотно доглядати. Готуючи грунт перед сезоном, її необхідно удобрити фосфорними добривами і не забувати часто забезпечувати азотом і калієм. Для запобігання запливів грунту від рясного зрошення водою, варто покрити поверхню грунту або перегноєм, або тирсою або соломою.

Хоча Єлизавета II досить добре переносить зиму, а квітконоси, що розвинулися ще восени, рано починають плодоносити, нерідкі випадки, коли кущі суниці вимерзають. Як і для будь-якої рослини, для суниці існують ідеальні умови, щоб вона не ушкоджувалася. Грунт повинна бути замерзла і не розморожувати до весни, верхній шар ґрунту під снігом не нижче 3°С. Саме ці умови гарантують хороший ранній урожай. Щоб бути впевненим в отриманні раннього врожаю, слід використовувати сухе укриття, так само застосовується для троянд.

Суниця розмножується вегетативним способом (молодими розетками, що утворюються на вусиках). Для розсади використовують ранні рідше однорічні та дворічні культури. Чим старше культура, тим більш дрібні ягоди виростають.

Полуниця - найпопулярніші сорти. ФотоПолуниця Зенгена-Зенгана. Сіянець Марки х Зігеру. Виведений у Німеччині. Сорт універсальний. Кущ сильнорослий, високий і компактний. Квітконоси розташовуються трохи нижче рівня листя. Суцвіття стійкі до весняних заморозків, багатоквіткові і компактні. Ягоди ширококонічної форми, кутасті, великі. Шкірка темно-червоного кольору блищить на сонці. Семяники глибоко вм’яті в щільну, соковиту, ароматну яскраво червону м’якоть. Приносить високі врожаї – 1.4 – 2 кг на кв. метр. Для отримання високих результатів, рекомендується використовувати легкий грунт. Вусики ростуть середніми темпами. Якщо частина врожаю підмерзла, то, завдяки регенерації, все одно дасть високий урожай. Погано переносить високу температуру, але справляється з незначним відсутністю вологи. Стійкий до вилту. Заражається сірою гниллю плодів в періоди тривалих дощів, але стійкий до борошнистої роси. У 1969 році прийнято на державне сортовипробування. У 1972 році включений в державний реєстр.

Полуниця Лорд. Виведений в Англії. Ягоди великі. Термін дозрівання середньопізній. Урожай розтягнутий, і збільшується з кожним роком. Максимальна врожайність 2-3 кг з куща. Ягоди яскраво-червоного кольору, кисло-солодкі і тупоконічної форми. Сорт дає добрий урожай, а на квітконосі може дозрівати до 6 ягід. Застосовується для масового виробництва. Шкірка ягоди не стикається з землею і тому суха, що послаблює її стійкість до сірої гнилі. Добре придатна для транспортування. Для розведення використовуються перші розетки від куща, а вусиками кущ розмножується тільки на першому і другому роках життя.

У наступні роки вусики підлягають знищенню, тому що їх сортові якості зникають. Цей сорт суниці добре переносить зиму і для збільшення врожаю потрібно, як мінімум, 3 рази в рік його підгодовувати. До і після дозрівання ягід, необхідно добре зрошувати землю. У південних регіонах збільшує урожайність багаторазово. При хороших умовах погоди може зацвісти другий раз в початку вересня на середньому Уралі і в районах Підмосков’я. Для того, щоб виключити виснаження ягоди, необхідно своєчасно видаляти цвітіння і обрізати квітконоси.

Полуниця - найпопулярніші сорти. ФотоПолуниця Машенька. Плід вітчизняної селекції середнього терміну дозрівання. З’явився в 2009 році. Перший бесшипный великоплідний сорт без гена L (гена великоплідністю). Перші ягоди сплющена з двох сторін, гребневідний форми, досягають 60-80 грам. Наступні ягоди масою 20-30 гр. Конічні, нирковидні й слабосеребристые. Володіє хорошим урожаєм і середньо-розлогами потужними кущами. Смакові якості на висоті з приємним ароматом.

Полуниці Хоней. Виведений в Америці. В даний час один з найпопулярніших сортів в середній і північній Європі. Кущ має середні розміри, прямостояче зі слабкою листям. Квітконоси прямі і міцні. Відрізняється гарними врожаями. Вусиків кущ виробляє досить багато. Ягоди мають великі розміри і привабливий вигляд. Смакові якості гарні ягоди з невеликою кислинкою. Розмір ягід сягає 45 гр. червоного кольору з характерним блиском, хоча верхівка може залишитися світлою. Збір ягід варто починати після того, як вони повністю дозріли. Смак у таких ягід буде більш насиченим. Сорт добре підходить для торгівлі і переробки, завдяки відмінним транспортабельним якостям. Цей сорт нормально переносить дощову погоду, стійкий до сірої гнилі, досить морозостійкий і не боїться високого вмісту солей кальцію в грунті. Сприйнятливий до фитофоре.

Полуниця Цариця. Виведена в Росії. Шляхом схрещування сортів Вента і Редгонтлит. Середнього терміну дозрівання. Кущ напіврозкидистий, средньооблиствений невеликої висоти. Суцвіття розташовані компактно на рівні або нижче листя. Квітки гермафродити. Ягоди червоного кольору досягають ваги 50г. Вони мають конічною формою з широкою основою. Мають приємний смак. Добре переносить зиму. Жаркі і посушливі місяці переносить нормально. Стійкий до всіх грибних хвороб.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *