Поради по розведенню і вирощуванню цесарок, клітка і брудер своїми руками

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Для утримання цесарок необхідне тепле, сухе і добре провітрюване приміщення, відсутність протягів. Для зручної дезінфекції стіни повинні бути гладкими, а підлога з твердим покриттям. Маленьких цесарок тримають у клітках, а у віці 4 – 6 тижнів переводять на підстилку в приміщення з соляріями. Так само можна утримувати в звичайних сараях з вольєрами.

Клітка для цесарок

Клітку для вирощування 30-100 цесарок можна виготовити самостійно з вивідних лотків, які раніше вживалися в клітинах або ж можна переобладнати фрагменти клітин КБУ-3, БКЭ-1 і ін. Підлога повинна бути покрита сіткою з перхлорвініловим покриттям і поділена на клітинки 16 Х 16 мм.

Перші 5-7 днів підлога повинна бути застелена щільним і негладким папером. Висота стінок і перегородок – 40-50 см, які виготовляються з сітки з осередками 24х24 мм. В кожну клітину розміщуються 1-20 цесарок. Встановлюються обігрівачі – лампи з відбивачами. У клітці повинна бути вакуумна поїлка (спочатку лоткова годівниця, розміри якої 30х20 см, а висота бортика 1,5 см; потім використовують желобковую годівницю, з урахуванням того, що на кожного цесаренка припадає не менше 2 см довжини годівниці).

Брудер для цесарок

Якщо цесарки плануються вирощуватися на підлозі, то вже з добового віку їх поміщають в секції, місткість яких 250-500 голів, а так само для цього використовують стандартні брудери БП-1, під якими поміщають по 250 голів. При застилі підлоги слід використовувати підстилку, товщиною 5-10 см і ще кілька шарів щільного і негладкого паперу, що по мірі забруднення повинна видалятися.

На самому початку брудер розміщується на ніжках, на 3 день піднімається на 10 см і в такому положенні знаходиться до 6 дня. Потім піднімається на 30 см на відстані 30-40 см від краю брудер повинен бути огороджений щитками, висота яких 25-30 см, а зверху затягується сіткою з вікнами, яка потрібна для обслуговування цесарок. За межі огорожі розставляються годівниці і поїлки.

Після закінчення 4 тижнів брудер прибирають. До 6-8-тижневого віку щільність цесарок повинні бути 22 гол/м2 при площі підлоги 11 гол/м2. Коли цесаркам виповнюється 4 тижні, їх випускають в солярій, який обладнаний навісами і насестами, перегородка в яких повинна бути в приміщенні – 1,5 м, а на вигулі – 2 м.

Поради по вирощуванню цесарок

 1. Не слід допускати в приміщення до цесарок сторонні шуми, а також проводити зміни співтовариства – вони дуже полохливі і довго звикають до змін.
 2. Цесарок на м’ясо вирощують у кліткових батареях або на підлозі. Тривалість такого вирощування не повинна перевищувати 12 тижнів.
 3. Мікроклімат для вирощування цесарок повинен бути регулярним.
 4. Якщо вирощування цесарок відбувається на підстилці, то для цього використовують солому, стружку, тирсу та інший матеріал, також для цих цілей підійде мульча. Підстилковий матеріал завжди повинен бути сухим, для цього його слід зберігати в закритому приміщенні.
 5. Чим вище температура повітря, тим нижче повинна бути щільність посадки (взимку 18 голів/м2, влітку 16, а іноді і 14, при 30 С)
 6. Для вирощування на м’ясо цесарок рекомендується світловий режим: тривалість світлового дня вперші 4 тижні – 20 годин, а освітленість 25 люкс, з 5 тижня до кінця вирощування необхідно 17 годин і 3 люкси.
 7. В роздачі корму і забезпечення води допоможе серійне обладнання ЦБК-18Л, КРМ-18А. Фронт годівлі з 1 по 3 тиждень – 2 см, з 4 – 12 тижні – 4 см, фронт напування – 0,8 см на 1 см відповідно.
 8. Для вирощування на м’ясо цесарок використовуються такі ж клітинні батареї, як для ремонтного молодняку. Посадкова щільність на 1 квадратний метр становить 30-32 голови. Маса повинна бути не менше 600 г відповідно за ГОСТом.
 9. Перед забоєм цесарок їх необхідно протримати без корму 8 годин з урахуванням на транспортування. Однак до води повинен бути постійний доступ.
 10. Перед забоєм птицю обережно відловлюють за ноги і крила в приміщенні, освітленість якого 1-2 люкс. Транспортують в решітчастих ящиках або клітинах – контейнерах, які мають суцільне дно. Щільність посадки на 1 квадратний метр не повинна перевищувати для молодняку 45 голів, для дорослої птиці 35.
 11. Годування в перший тиждень має проводитися кожні 3 години, потім скорочується до чотириразового годування. Цесаркам характерно швидке і неспокійне поїдання корму, тому давати його варто невеликими порціями приблизно на 1/3 годівниці.
 12. Поки цесарки не досягнуть 4 тижнів, то годувати слід комбікормом у вигляді крихти, а коли підростуть, то у вигляді гранул діаметром 2,5 мм.
 13. Ремонтних цесарок переводять на раціон несучок, коли та сягає 10%-вої несучості. Коли несучість почне знижуватися, то в раціоні можна знизити вміст протеїну до 15 – 15,5%.
 14. Якщо погіршилася якість шкаралупи влітку при підвищенні температури в пташнику до 27 С, слід в комбікорм вводити 0,05 – 0,01% питної соди і збільшити норму введення вітамінів на 5-7 днів.
 15. Щоб підвищити якість племінних яєць, слід вводити трав’яне борошно в заключний період вирощування до 8″ для ремонтного молодняку і до 5 – 6 % для несучок.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *