Посадка гіацинтів: час садити гіацинти, коли висаджувати (терміни посадки) і як посадити гіацинти вдома

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 3,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Формування повноцінних вегетативних органів і суцвіття гіацинта неможливо без щорічної викопування, зберігання при певній температурі, і потім висадки цибулин в грунт. Рослини використовуються як садові і як кімнатні культури, при цьому для гіацинта посадка і догляд у відкритому грунті і в кімнатних умовах мають як загальні риси, так і певні відмінності. Нижче розглянуто окремо, як посадити гіацинти в саду, і як садити гіацинти вжома.

Як посадити гіацинти у відкритому грунті та догляд

Гіацинт – теплолюбна культура, в природі росте в країнах з жарким літом і відсутністю мінусових температур у зимовий період. Тому в умовах середньої смуги для посадки цибулин вибирають сонячне місце, закрите від холодних вітрів. Ще одна особливість рослини – відсутність у цибулин щільної захисної шкірки, тому вони не переносять зайвої вологості грунту і швидко загнивають. Отже, ділянку для посадки гіацинта повинен бути рівним, без ям і западин, в яких може застоюватися вода, з водо – і повітропроникним ґрунтом. При близькому заляганні грунтових вод цибулини саджають з використанням дренажу або високих насипних гряд.

Посадка гіацинтів: час садити гіацинти, коли висаджувати (терміни посадки) і як посадити гіацинти вдома

Найкраще рослина розвивається на супіщаних, багатою поживними речовинами землі, важкі глинисті ґрунти можна використовувати тільки після поліпшення їх структури за допомогою піску і органічних добрив. Для запобігання зараження накопичуються в ґрунті шкідниками і збудниками захворювань місце посадки необхідно щорічно змінювати, не допускаючи повернення гіацинтів на попереднє місце раніше, ніж через 3 роки. Не слід їх вирощувати і після інших цибулинних, що мають аналогічні хвороби.

Посадка гіацинтів восени в кінці вересня – початку жовтня

Підготовку ділянки під посадку починають в серпні, оскільки природна осадка ґрунту може пошкодити утворюється восени коріння гіацинтів. Грунт обробляють на глибину близько 40 см, заправляють мінеральними і органічними добривами, уникаючи використання свіжого або погано розклався гною. В якості мінеральних добрив вносять суперфосфат (60-80 г/м2), калійні добрива (20-30 г/м2) і сірчанокислий магній (15 г/м2). Калій можна замінити золою (200 г/м2), магній – доломітового борошном (250 г/м2). Азотні мінеральні добрива краще використовувати навесні в якості підгодівлі. Безпосередньо перед посадкою грунт додатково розпушують, вирівнюють, видаляють бур’яни.

Цибулини висаджують так, щоб до настання морозів вони встигли вкоренитися. У середній смузі строки посадки гіацинтів – останній тиждень вересня або початок жовтня. При більш ранньої висадки рослини можуть рушити в ріст і взимку загинути, при більш пізньої – не встигнути вкоренитися до промерзання ґрунту на глибину знаходження цибулин. При необхідності час посадки можна продовжити до середини листопада. Коли садити гіацинти планують в пізні терміни, ґрунт попередньо закривають утеплюючим матеріалом і плівкою для захисту від дощу і снігу, згодом залишаючи це укриття на місці і після висадки цибулин.

Для отримання якісних квітів необхідно правильно вибирати посадковий матеріал. Цибулини повинні бути щільними, без механічних пошкоджень і слідів хвороб, мати гладку поверхню, явно виражену шийку і плічка. Для посадки у відкритий грунт вибирають цибулини середнього діаметра, так звані «клумбові», оскільки саме вони дають квітконоси, найбільш стійкі до несприятливих погодних умов. Великі цибулини краще використовувати для вигонки.

Важливий показник якості садивного матеріалу – співвідношення діаметрів дінця і самої цибулини. Воно повинно бути 1:1,6 і більше, в противному разі цибулини вважаються старими або неякісно вирощеними.

При настанні стійко холодної погоди гіацинти можна утеплити, замульчував торфом, потім тирсою, лапником або сухим листям шаром до 20 см. Утеплюючий матеріал знімають рано навесні до появи паростків.

Обробка посадкового матеріалу, і на яку глибину садити гіацинти

Перед висадкою в грунт посадковий матеріал протягом 30 хв. обробляють у розчині будь-якого фунгіциду. На яку глибину садити гіацинти, визначається розміром цибулин. Для великих, діаметром понад 5 см, – на 18 см від дінця, стандартних – 12-15 см. В загальному випадку, шар землі над цибулиною повинен бути в три рази більше, ніж її висота. На ділянках з легким грунтом глибину посадки потрібно збільшити на 2 см, при важкому ґрунті – навпаки, зменшити на ту ж величину. Відстань між окремими рослинами повинна становити 15-20 см. Чим менше цибулини або дітки, тим густіше їх розташовують. Якщо при попередній перекопуванні не вносився гній або компост, його потрібно додати прямо в лунку. На дно посадкової ями рекомендується покласти шар в 3-5 см грубозернистого піску, що забезпечить необхідний дренаж і дозволить захистити дінці від загнивання і хвороб, що містяться в ґрунті. У цьому випадку посадковий матеріал злегка вдавлюють в пісок, спочатку засипають піском, потім грунтом. Щоб цвітіння було одночасним, в одній посадкової лунці або гряді цибулини краще підбирати одного розміру і садити на однакову глибину, що забезпечить їх одночасне цвітіння. Для кращого вкорінення при нестачі вологи посадки поливають.

Як садити гіацинти вдома

Вирощування гіацинтів в горщечкової культурі має ряд особливостей. В першу чергу необхідно правильно вибрати посадковий матеріал. Так як посадити гіацинт вдома, значить використовувати його для вигонки, краще застосовувати сорти, спеціально призначені саме для цієї мети. Цибулини повинні бути щільними, без видимих пошкоджень і ознак хвороб, великого, понад 5 см, розміру. При використанні садивного матеріалу меншого діаметру час цвітіння і розмір квітки будуть відрізнятися від стандартних суцвіть, відповідних сорту.

Щоб цвітіння було рясним, цибулини повинні повністю визріти, тобто після викопування обов’язково повинні пройти через певні етапи зберігання. Краще купувати посадковий матеріал в спеціалізованих магазинах, де гарантують правильну підготовку гіацинтів до вигонці.

У кімнатних умовах, так само, як і в саду, проводять посадку гіацинтів восени. Однак, на відміну від відкритого грунту, точний час, коли висаджувати гіацинти, визначається термінами, до яких планують отримати квітуча рослина. Для вигонки до Різдва і Нового Року висаджують в першій половині вересня, до 8 Березня – у жовтні.

Для посадки вибирають плоскі горщики, розмір яких залежить від кількості розміщуваних у ньому рослин. При вирощуванні однієї великої цибулини діаметр горщика повинен становити 9-11 см, при посадці кількох дрібніших їх висаджують на мінімальній відстані в контейнери діаметром від 14 см.

Посадка гіацинтів: час садити гіацинти, коли висаджувати (терміни посадки) і як посадити гіацинти вдома

Грунт для посадки можна придбати в магазині або приготувати самим із суміші листової, дернової землі і перегною з додаванням грубозернистого піску. Як і у відкритому грунті, рекомендують на невеликий шар землі насипати шар піску в 3-5 см. Подушку з землі і піску товщиною близько 10 см несильно утрамбовують, поливають, після чого викладають, злегка втираючи, цибулини, засипають їх спочатку піском (0,5 – 1 см), потім грунтом. Верхівки повинні залишатися над поверхнею ґрунту приблизно на 0,5 см, з естетичних міркувань краще, щоб вони не виступали за край горщика.

Укорінення відбувається при низьких температурах, тому підготовлені горщики з гіацинтами витримують протягом 2-3 місяців у темному холодному приміщенні при температурі не вище 7 °C і постійної вологості грунту. Зазвичай на це час посадки поміщають в непромерзающий холодний підвал, льох або в побутовий холодильник, періодично поливаючи їх. Після появи паростків 2-3 см заввишки період спокою закінчується, і починається вигонка. Гіацинти переносять спочатку в затінене більш тепле, близько 12 °C, приміщення, та тільки через кілька днів виставляють на повне світло.

Оригінально виглядають в кімнатах квітучі гіацинти, вирощені в посудинах з водою. Для цього можна використовувати спеціальні судини або вази з вузьким горлечком і розширеним верхом, за формою нагадують пісочний годинник. Їх заповнюють доверху дощової або фільтрованої водою, цибулини розміщують так, щоб дінці відстояла від поверхні води на 1-2 см, оскільки при зануренні у воду воно загниє.

Посудину з цибулиною закривають темним папером, і, як і у випадку посадки в горщики, поміщають в темне холодне приміщення. Під час зберігання необхідно стежити за рівнем води, змінюючи її раз в 2 тижні. Коли випущені з дінця коріння заповнять простір судини і з’являться паростки, в посудину потроху починають додавати мінеральні добрива. Подальший догляд за такими гіацинтами аналогічний квітам, вирощуваних в горщиках.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *