Посадка озимого часнику

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Посадка озимого часнику – одне з важливих заходів в осінній період. Хоч минуло не так багато часу з моменту річного збирання часнику, дачникам, городникам доводиться замислюватися про посадках на наступний рік. Сьогодні постараємося розглянути, коли і як правильно виконати посадку озимого часнику, щоб в майбутньому отримати хороший урожай.

Посадка озимого часнику

Коли садити часник озимий

Традиційно восени часник прийнято саджати до того моменту, як настане стійка холодна погода. Глибина посадки зазвичай становить 3-5 см. При більш ранній посадці глибина повинна бути 10-15 см. Вважається, що такий часник добре вкорениться і відповідно краще перенесе зимові холоди. Підготовкою ділянки треба зайнятися заздалегідь і перекопати на глибину близько 20-30 см. Природно потрібно намагатися видаляти бур’яни, вносити мінеральні добрива, а також комплексні добрива. Якщо ділянка розташована в низині, то грядку під часник бажано підняти на 5-10 см.

Мінімальна її ширина повинна бути близько 80 см. Для часнику найкраще підходять пухкі грунти з нейтральною середовищем. До таких відносяться легкі суглинки і супіски. Ділянка має бути добре освітленим. Якщо ж місце під вирощування озимого часнику буде затіненим, то посадка повинна бути більш рідкою. Якщо на ділянці занадто близькі грунтові води, то в осінній час садити часник не можна. Те ж саме відноситься до тих ділянок, де можливе підтоплення навесні. Стосовно добрив можна сказати наступне: при внесенні калійно-фосфорних добрив на 1 кв. м. буде потрібно 15 р. Також мінеральні добрива можна замінити органічними виходячи з розрахунку 1-1,5 л золи на 1 кв. м. Із застосуванням деревної золи в якості добрива можна ознайомитися в наведеній статті.

Часник озимий посадка і догляд

Часник озимий посадка і догляд

Далі розглянемо, який матеріал підходить для посадки озимого часнику восени. Кращим вважається посадковий матеріал, який вирощувався неподалік від місця майбутньої посадки (до 50 км). Самі часникові головки повинні бути не тільки великими, але й не мати пошкоджень і ознак захворювань. Перед посадкою поділяється часникова головка на зубки, з яких вибираються тільки якісні, тобто без видимих пошкоджень, великі. Пильну увагу потрібно приділити донцю зубков – воно не повинно бути занадто сухим, оскільки це позначиться на проростанні. Безпосередньо посадка озимого часнику здійснюється підготовлені борозенки глибиною 3-15 см. Про глибині вище згадувалося. Відстань між рядами роблять 15-20 см, в ряду між зубками 6-10 см. Зверху часник можна просто засипати землею або компостом. Далі виконується мульчування ділянки, наприклад листям. Які матеріали можуть використовуватися для мульчування городу, можете дізнатися з цієї статті.

Озимий часник догляд

Навесні наступного року після сходу снігу і появи паростків часнику необхідно буде внести азотне добриво, в якості якого можна використовувати, наприклад, сечовину – на 1 кв. м. 12-20 р. Після того, як внесете добриво міжряддя треба глибоко розпушити. У тому випадку якщо грунт дуже вологий, то можна використовувати аміачну селітру. На протязі всього періоду вегетації необхідно кілька разів виконати рідкі підгодівлі із застосуванням сечовини (40-45 г на 10 л води).

Якщо ж грунту на ділянці бідні і зростання часнику задовільний, то раз на два тижні потрібно вдаватися до підкормкам комплексними добривами, які не містять хлор. Подальший догляд передбачає лише прополюванням і розпушування грядки. Щоб підвищити врожайність часник на 30-40% в майбутньому необхідно виламування стрілок. Це буде також сприяти дозріванню культури.

Попередники часнику на грядці

Попередники часнику на грядці

Хорошими попередніми культурами для часнику є томати, перець, огірки, капуста, гарбуз. Такі культури, як цибуля і різні коренеплоди небажані, оскільки вони сильно виснажують грунт. До того ж для цибулі характерні аналогічні з часником захворювання. Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні великою ділянку та, дотримання сівозміни викликає труднощі, то після збирання часнику влітку можна посіяти віку. Її у вересні перекопують, вносячи при цьому золу, компост. Таким чином, ґрунт можна знезаразити, зробити її більш рихлою і багатою на азот.

На цьому статтю присвячену посадці озимого часнику можна закінчити.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *