Посадка та вирощування кукурудзи

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Про кукурудзу, її корисні властивості, численних стравах з цієї культури, сорти можна розповідати дуже довго. Ми ж перейдемо відразу до справи – посадки кукурудзи, її вирощування та догляду. Варто враховувати, що ця культура добре росте на родючих зволожених грунтах і що важливо є теплолюбною. Щодо попередників можна сказати так, що кращими будуть горох, томати, огірки, картопля, капуста.

Підготовка грунту

Підготовкою грунту під кукурудзу потрібно займатися ще з осені. Ділянку необхідно скопати на глибину 25-30 см. Для полегшення цієї процедури можна скористатися помічниками для дачників, так і загалом для людей, які мають свій будинок — мінікультиваторами. У процесі підготовки грунту необхідно видаляти коріння бур’янів. Завдяки розпушуванню грунту у кукурудзи добре розвивається коренева система.

Як і будь-яка інша рослина, кукурудза потребує добрив. Найбільша потреба в поживних речовинах припадає на період цвітіння та формування качанів. В іншому випадку при нестачі фосфору буде затримуватися ріст рослин, спостерігатися почервоніння листя. Якщо ж не вистачає азоту, то листя стає жовтим, засихає. Завдяки калію рослини стають більш стійкими до різних хвороб.

Посадка та вирощування кукурудзи

Перед оранкою або перекопуванням необхідно внести на 10 кв. м. органічних добрив — 30-50 кг, калійної солі — 150-250 г, суперфосфату – 300-400 р. Також, якщо восени не була внесена, значить, вноситься навесні аміачна селітра – 200 г, калійна сіль – 100-200 г, суперфосфат – 300-400 р. Гній для кукурудзи є відмінним добривом. Органіка покращує засвоєння рослиною поживних речовин з грунту.

В якості органічних добрив можете задіяти також компост. Для 10 кв. м. необхідно п’ять відер компосту, плюс потрібно буде додати відро золи і 5 відер звичайного піску. У випадку з кислим грунтом його слід вапнувати. Для цього під перекопування вноситься вапно-пушонка на 10 кв. м. 2-3 кг. Ранньою весною грунт слід розпушити на 8-10 см, а безпосередньо перед посадкою кукурудзи насінням грунт обробляється вдруге на глибину 6-7 см. Це дозволяє позбутися від пророслих бур’янів.

Терміни посадки кукурудзи

Якщо говорити про терміни посадки розглянутої культури, то вони такі: кінець квітня – початок травня. Посадка кукурудзи проводиться в добре прогрітий грунт. Для цього земля повинна прогрітися до +10-12 °С на глибину 4-6 см. Кукурудзу висаджують за схемою 60*30. У кожну лунку кладуть по кілька зерен, а після проростання залишають 1-2 рослини. Між рядами рослини проріджують кілька разів на глибину 6-8 см, також потрібно буде їх підгортати пару раз. Підгортання робить рослини більш стійкими до вилягання.

Вирощування розсади

До вирощування кукурудзи розсадою зазвичай вдаються у північних районах, де теплий період дуже короткий. Також таким способом можна вирощувати її з метою одержання раннього врожаю. В даному випадку насіння висівають в паперові стаканчики, в яких підготовлена поживна суміш. Склад її наступний: компост, торф, пісок – 2:1:1. Крім цього необхідно додати золу – 1 стакан на піввідра приготовленої суміші. В один стакан одне зерно висівають на глибину 3 см.

Далі його присипають піском на 2 см, щоб потім було зручніше здійснювати полив. Полив кукурудзи повинен бути помірним. Температуру потрібно підтримувати в межах +18-20 °С. Перш ніж висаджувати розсаду в грунт її потрібно буде підгодувати. Підживлення виконується за 10 днів до висаджування. Після висадки в грунт її потрібно добре полити і засипати піском на 1 см. Це запобіжить появі грунтової кірки. Варто знати, що ця рослина відноситься до пересадки дуже погано. Потрібно намагатися не пошкодити кореневу систему.

Догляд за кукурудзою

Догляд за кукурудзою

Догляд за кукурудзою зводиться до проріджування пророслих рослин, розпушування грунту, а також підгодівлі. Коли на кукурудзі з’являться 7-8 листків, починають утворюватися пасинки. Вони крім того що створюють тінь, так ще і виснажують рослини. Коли вони досягнуть довжини 20-25 см, їх слід видалити, причому не обрізати, а виламати біля основи, намагаючись не пошкодити стебло. Це дозволить збільшити врожайність на 15 %. Щоб качани були повноважними можна вдатися до штучного запиленню, а точніше доопилення. Для цього зірваною чоловічою квіткою трусять над квітками інших рослин.

Прибирання та зберігання врожаю

Прибирання та зберігання врожаю

При досягненні зерном молочної стиглості виконують збирання врожаю кукурудзи. За зовнішнім виглядом це можна визначити як підсихання обгортки з шириною близько 1 мм по краях. Вона набуває світло-зелений колір. При цьому жіночі квітки стають бурими. Верхівки зерен не повинні мати зморшкуватості і вм’ятин. Натискаючи пальцем на зерно повинна витікати біла молочна рідина.

Прибирання кукурудзи відбувається вибірково, в кілька прийомів, оскільки не всі качани дозрівають одночасно. Зазвичай збір триває протягом двох тижнів. Якщо виникне затримка, то це призведе до втрати смакових і харчових якостей – зерно стає погано розваристим, твердим і зморшкуватим. Після збирання качани треба відразу ж зварити, законсервувати або заморозити. Зберігати їх можна протягом 20 діб при температурі 0 °С. Чим вище температура, тим більше відбувається втрата зерном цукру. Через дві доби качан вже не придатний для вживання. На цьому статтю по посадці кукурудзи, вирощуванню та догляду можна завершити.

кукурудза

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *