Посадка томатів, догляд і висадка розсади

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Посадка томатів, догляд і висадка розсади

Посадка розсади томатів повинна бути правильною, від неї залежить майбутній урожай даних овочів. У статті наведено інформацію з висадження томатів. У якій грунт слід їх висаджувати? Як запобігти захворюванню томатів? Отже, займемося посадкою розсади томатів.

Місце і грунт для посадки розсади томатів

Від висадки розсади у відкритий грунт залежить подальший ріст і розвиток і, отже, урожай томатів. Кращі для них грунту – суглинні і супіщані, але підійдуть будь-які. Детально це описано у статті про грунті для томатів.

Місце бажано вибрати сонячне, але таке, щоб в найбільш жаркий час рослини були в тіні, а опівдні обігрівалися сонечком. Рекомендовані попередники – капуста, огірки, бобові та зеленню культури.

Готувати грунт починають ще з осені, перекопавши її на глибину 25-З0 см. Навесні його знову перекопують на таку ж глибину.

Перед висадкою розсади томатів її рекомендують збагатити добривами в суміші: 6-7 кг перегною, 50 г суперфосфату, 30 г хлористого калію, З0 г сечовини на 1 кв. м. Свіжий гній вносити під томати не рекомендують.

Можна добрива додавати безпосередньо в лунки. Наприклад, в кожну кинути лопату перегною, 100 г суперфосфату, 30 калійного добрива і 50 г деревної золи. Потім все добре перемішати.

Посадка розсади томатів

Розсаду томатів 45-50-денного віку висаджують у відкритий грунт, коли мине загроза весняних заморозків. Робити це краще похмурої погоди або ввечері.

Лунки готують розміром 30х30 см. До посадки в них наливають по 0,5-1 літра води. Розсаду ставлять, коли земля вбере воду. Це запобігає пересихання кущиків. Потім лунки засипають грунтом до першого справжнього листочка.

Якщо висаджуєте кілька переросла розсаду, кущики встановлюйте похило, присипаючи грунтом вище першого листка. Деякі городники всю розсаду висаджують під кутом 45 градусів, щоб у рослин утворилося більше коренів.

Однак занадто засипати стебло не слід, так утворюється велика кількість додаткових коренів, а це затримає цвітіння першої кисті. Через 4-5 днів там, де розсада не прижилася, рослини підсаджують.

Щоб запобігти захворюванню томатів фітофторою та іншими хворобами, додайте під час посадки розсади в кожну лунку по 1 л розчину марганцівки (2 г на 10 л води), а потім таким же розчином полийте їх ще 4 рази з інтервалом в 10 днів. Ефективне і обприскування рослин бордоською рідиною і слабким розчином мідного купоросу.

Буває, що при висадці розсади обсипається колір. Щоб цього не сталося, її треба обробити розчином борної кислоти (1 г на 1 л води). Крім того, опадання квітів часто спостерігається на кущах, які висаджували злегка в зів’ялому вигляді. Тому час між видаленням розсади з горщиків і висадкою у відкритий грунт має бути максимально коротким.

Важливо не висаджувати томати поруч з картоплею, оскільки обидві культури відносяться до сімейства пасльонових і харчуються однаковими мікроелементами, а в землі накопичуються загальні для обох культур збудники захворювань.

І, звичайно, не можна висаджувати їх після картоплі, перцю, баклажанів і фізалісу.

Посадка розсади томатів зроблена правильно, не забуваємо про догляд за ними і чекаємо хороший урожай!

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *