Посів гірчиці для удобрення грунту

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 11, Рейтинг: 3,45 із 5)
Loading ... Loading ...

Тема сьогоднішньої статті – посів гірчиці для удобрення грунту. Так, ви не помилилися. Кожен може на своєму городі посіяти гірчицю і тим самим поліпшити якість грунту, який з роками виснажується, з’являються бур’яни, шкідники, взяти наприклад того ж дротяника.

Справа в тому, що гірчиця являє собою чудове рослина-сидерат. Так от про те, коли, як і яку потрібно сіяти гірчицю я вам постараюся розповісти в даній статті.

Посів гірчиці для удобрення грунту

Плюси і мінуси вирощування гірчиці як сидерата

Незважаючи на масу переваг при посадці гірчиці як добрива є також певні недоліки, про що буде сказано далі. Хочу зазначити, що як сидерат, а також на насіння можна вирощувати і білу гірчицю і сарептську. Останню називають також сиза або російська. У цій статті розглядати, в чому полягає відмінність між наведеними видами гірчиці, не буду, а перейдемо безпосередньо до плюсів вирощування даної культури:

Плюси і мінуси вирощування гірчиці як сидерата

  • дає можливість очистити ділянку від бур’янів;
  • дозволяє позбутися від ряду шкідників і хвороб, зокрема від дротяників, як вже згадувалося, слимаків, горохової плодожерки, а також від парші та фітофтори картоплі;
  • велика кількість біомаси дозволяє поповнювати грунт корисними органічними речовинами, які переробляються на гумус мікроорганізмами, що живуть в грунті;
  • оскільки у гірчиці досить довге коріння (більше 1 м), то це сприяє поліпшенню структури грунту – вона дренується, розпушується. Після зрізування надземної частини рослини коріння перегнивають, канали залишаються в грунті, за яким проникає волога і повітря;
  • запобігає вимивання азоту з грунту, тобто утримує його;
  • гірчиця може використовуватися в якості мульчі. Оскільки рослина не відрізняється своєю зимостійкістю і під впливом заморозків і снігу вона лягає на грунт, представляє собою вже ні сидерат, а мульчу. Тим самим можна запобігати вимерзання грунту взимку;
  • варто згадати, що гірчиця є ще і рослиною-медоносом;
  • гірчиця є відмінним попередником для різних пасльонових, зокрема томатів, картоплі

І, звичайно ж, для об’єктивності статті скажу про недоліки гірчиці, хоч їх і небагато, але вони є:

— гірчиця відноситься до крестоцветным і відповідно їй властиві ті ж захворювання і шкідники. Це говорить про те, що при посіві гірчиці на добриво потрібно не забувати про дотримання сівозміни;

— ще один недолік, якщо його можна назвати таким – выклевывание насіння птахами. Вирішувати, звичайно, вам – недолік це чи ні. Але якщо розібратися, то птахи в принципі дзьобають насіння багатьох рослин.

Як і коли сіяти гірчицю як добриво

Давайте тепер розглянемо безпосередньо вирощування гірчиці як сидерата. Зауважу, що виростити гірчицю для отримання насіння і на добриво це не одне і те ж, оскільки терміни дещо інші. Щоб отримати насіння нам потрібно дочекатися їх дозрівання. Висівати гірчицю можна з початку весни і аж до початку осені. Варто враховувати – якщо ви посієте гірчицю, наприклад в серпні, то велика кількість зеленої маси ви не отримаєте. Звичайно ж, ви в будь-якому випадку здійсните фітосанітарну обробку грунту, але, тим не менше, при більш ранніх посадках кількість добрива буде великим.

Як і коли сіяти гірчицю як добриво

Тепер що стосується самого посіву насіння. Отже, з початку весни і до середини серпня на 1 сотку висівають близько 200-300 г насіння. Кількість насіння слід збільшити до 300-400 г на 1 сотку, якщо висівають у другій половині серпня. Не забувайте, що зазначена норма висіву наводиться для використання гірчиці в якості добрива. Якщо ви займаєтеся бджільництвом і переслідуєте мету виростити гірчицю як медонос, то кількість насіння і щільність висіву необхідно зменшити. Посів насіння гірчиці рекомендується проводити на глибину близько 2-3 см, після чого необхідно виконати ущільнення ґрунту, тим самим ми покращимо контакт насіння з грунтом. Потрібно розуміти, що для проростання насіння, навіть якщо ви їх просто разбросаете по поверхні землі, вона повинна бути хоч трохи зволожена і насіння повинні контактувати з нею.

Йдемо далі. Цвітіння гірчиці, як правило, починається через 4-6 тижнів після посіву. Щоб отримати з гірчиці добриво потрібно не допускати, щоб утворилися насіння, тобто рослини слід зрізати до цвітіння, тим самим ми отримаємо від неї максимальну користь. В якості інструменту для зрізання можна скористатися тим же плоскорізом Фокіна. Для поліпшення процесу переробки зеленої маси гірчиці перед зрізанням її поливають ЕМ препаратом. Якщо стоїть суха погода, то для прискорення процесу переробки потрібно періодично поливати ділянку водою.

Ну і пару слів у висновку про збір насіння гірчиці, якщо у вас виникне таке бажання. Даний процес має деякі особливості: якщо стручки білої гірчиці ви можете збирати у будь-який час доби, оскільки для них не характерно розтріскування, то сарептсткую гірчицю, а точніше її стручки рекомендується збирати або рано вранці, або пізно ввечері. Якщо ви хочете отримати насіння гірчиці, то щільність посіву повинна бути меншою. І, звичайно ж, посів насіння потрібно провести ще навесні. При більш пізніх посівах ви просто можете не дочекатися насіння. Ось, мабуть, на цьому і закінчу статтю про посіві гірчиці для добрива. Сподіваюся все, що було викладено вище було зрозуміло. Результат я думаю, вас не засмутить, адже докладаючи не так вже й багато зусиль, ви зможете поліпшити якість грунту на своєму городі.

Соціальні мережі

One thought on “Посів гірчиці для удобрення грунту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *