Чи потрібно мульчувати полуницю

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Чи потрібно мульчувати полуницю

Досі ще багато садівників і городників старої закалки вважають, що ідеальна грядка повинна виглядати як ряди культурних рослин з простором голою і пухкої землі навколо них. Щоб підтримувати все це в незмінному вигляді, потрібно максимум фізичних сил.

Як тільки ґрунт підсихає, її треба полити, потім порыхлить, виполоти однорічні та багаторічні бур’яни, які дружно і щогодини намагаються зайняти вільну площу. Між тим є чудовий агротехнічний прийом, званий мульчуванням і давно застосовуваний городниками різних регіонів. Він використовується по відношенню до багатьом рослинам, вирощуваним як в однорічній, так і в багаторічній культурі. Широко поширене і мульчування полуниці, має різні способи і приносить завжди відмінний результат.

Що таке мульчування

Збереження свого родючості, цілісності та рівноваги між різноманітними представниками рослинного, тваринного світу та різноманітною мікрофлорою, що живуть на різній глибині – ось головне завдання грунту. У дикій природі земля залишається голою тільки після пожежі, та й то дуже ненадовго. Безліч рослин займають звільнене місце, починають розмножуватися мікроорганізми і ґрунтові мешканці, прагнучи відновити втрачений баланс і рівновагу.

Як же зберегти родючість ґрунту на своїй ділянці майже або повністю без використання мінеральних добрив і отримувати відмінні врожаї? Адже якщо щорічно виснажувати грунт, нічого не даючи взамін, то дуже скоро вона стане безплідним. Мульчування, або укриття поверхні землі різними матеріалами, – ось видатний агротехнічний прийом, узятий у самої природи та виконує відразу декілька функцій.

Навіщо мульчувати грядки з полуницею

Навіщо мульчувати грядки з полуницею

суниця садова

Полуниця – одна з тих культур, які гостро потребують мульчуванні через своїх особливостей. Кущик садової суниці (полуниці) має мичкувате коріння, розташовані поверхнево. Вони не довгі і не здатні витягати вологу з глибоких шарів землі. Крім того, з кожним роком кущик має тенденцію потроху підніматися над землею, оголюючи свою кореневу систему. З цієї причини дуже утруднений такий прийом догляду за садової суницею, як розпушування ґрунту навколо кущів.

Але якщо поверхня землі закрити шаром мульчі, органічного або неорганічного походження, то можна відразу вирішити всі ці проблеми. Мульчування захистить грунт від пересихання і перегріву на яскравому сонці, вона ніколи не потріскається, зберігаючи оптимальний рівень вологості для рослин. Шар органічного матеріалу приверне дощових черв’яків, а природний процес перегнивання збільшить популяцію корисних мікроорганізмів, що призведе до значного підвищення родючості.

Навіщо мульчувати грядки з полуницею

Через товстий шар мульчирующего матеріалу не здатні прорости ніякі однорічні бур’яни, лише багаторічні кореневищні рослини нагадуватимуть про себе, але з кожним роком все менше. Під м’яким і затишним шаром мульчі полуничні кущики утворюють потужну кореневу систему, добре ростуть і плодоносять. Пригреваемые сонцем, при надійному захисті від пересихання коренів, ягоди садової суниці швидко наливаються і завжди залишаються чистими, так як бруд при поливі або дощ не потрапляє на них з грунту. Крім того, застосовуючи для мульчування засоби органічної природи, можна поступово відмовитися від мінеральних добрив.

Мульчування землі під полуницею корисно не тільки для ґрунту або рослин. Цей агротехнічний прийом значно знижує трудомісткість процесу догляду за ягідними плантаціями. Не потрібно рихлити, полоти, полив потрібно набагато рідше, залишається тільки регулярно збирати великі й чисті ягоди. Вивільняється чимало часу і сил, необхідних для інших справ.

Якими матеріалами можна мульчувати полуницю

Перш ніж вирішити, чим мульчувати полуницю, необхідно знати, які види матеріалів можна використовувати. Кожен з них має свої особливості, плюси і мінуси. Важливо враховувати і свою кліматичну зону, час прогрівання землі, звичайну посушливість або вологість літніх місяців та інші фактори.

Всі засоби для мульчування полуниці поділяються за походженням: органічні та неорганічні. Органічні матеріали здатні з часом розкладатися і потребують постійного оновлення. Залучаючи червів та інших ґрунтових мешканців, вони слугують одночасно і добривом, і захистом для ґрунту. З них для мульчування полуничних посадок можна використовувати тирсу, солому, хвою або хвойний опад, газети або картон, компост, скошену траву.

Трава з газонів або выполотые бур’янисті рослини (обов’язково без насіння) – відмінна мульча. Її шар повинен бути не менше 5 см і не більше 10 см., щоб не занадто закривати рослини. Важлива умова полягає в тому, що трава повинна бути підсушеної до стану сіна чи підв’яленої, але ні в якому разі не свіжою, щоб вона не почала злежуватися, «горіти» і не могла нашкодити полуниці. Чудово, якщо є солома, сіно чи хвоя, які забезпечують хороший газообмін і одночасно віддають ґрунті поживні речовини.

При використанні тирси необхідно пам’ятати, що їх шар краще не робити більше 5 см. При поливах і дощах вони починають ущільнюватися, перетворюючись в жорстку кірку, яку необхідно розбивати. Крім того, процес перегнивання тирси забирає з грунту багато азоту, тому при їх використанні в якості мульчі додавання азотних добрив стає неминучим. Необхідно пам’ятати, що тирсу і хвоя, а також торф, підвищують кислотність ґрунту, що вимагає додатково вносити лужні засоби (зола, доломітове борошно, вапно).

Багато городників з великим успіхом використовують для мульчування полуничних кущів аркуші картону або газети. Цей матеріал дозволяє грунті дихати, зберігаючи вологу і пухке стан, поступово перегниває і не дає рости ніяким бур’янам. Щоб був результат, одного аркуша картону по товщині достатньо, а газетних аркушів має бути 5-10 штук. Якщо на ділянці є хороший запас компосту або перегною, то для мульчування можна застосовувати і ці матеріали, насамперед закриваючи кореневу систему кущиків. Але вони швидше виконають функцію по підвищенню родючості, ніж врятують від зростання бур’янів і необхідності розпушування.

Дуже широко використовується для полуниці та неорганічна мульча. Це поліетиленова плівка або укривний матеріал, частіше чорний. Під таким укриттям грунт відмінно прогрівається навесні, але може перегрітися жарким літом. Під ним не ростуть бур’яни, зберігається волога, грунт пухка і м’яка, а всі мешканці ґрунту, корисні і шкідливі теж, живуть в повній безпеці. Ягоди полуниці зріють на сонечку, залишаючись завжди сухими і чистими.

Вибираючи матеріал для мульчування полуниці, дуже важливо враховувати особливості свого місця розташування. У південних областях закривати мульчею кущики краще раніше, поки грунт не висохла. У більш північних – краще пізніше, коли земля добре прогріється і полуниця піде в активний ріст.

Кожен вид мульчуючих коштів має як переваги, так і певні недоліки. Обирати їх слід з розумом, враховуючи безліч факторів. Але головне, що повинен знати кожен, хто бажає виростити відмінний урожай полуниці, – це необхідність і величезна користь мульчування.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *