Правильне застосування мінеральних і органічних добрив

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

застосування мінеральних добрив

Давно відомо, що на життєдіяльність рослин можна вплинути за допомогою органічних і мінеральних добрив. Грамотне їх використання допомагає підвищити врожайність, якість продукції, а також збільшити термін зберігання. За допомогою добрив є можливість змінити період плодоношення.

Добрива потрібні

Для нормального розвитку рослині потрібні різні речовини. Основними є:

  • азот,
  • фосфор,
  • калій.

Споживання їх рослинами змінюється з періодом зростання, порою року і фазою розвитку.

Поряд з основними елементами рослині потрібні і додаткові поживні речовини, у вигляді мікроелементів (залізо, мідь, цинк, кобальт і так далі). Виняток їх з харчування призводить до пригнічення росту і розвитку, а також можливої загибелі всього рослини.

Зміст елементів, які знаходяться в гної повністю задовольняє всі потреби рослини, і вони нічим не відрізняються від хімічних препаратів. Однак застосування гною дозволяє додатково наситити грунт гуміновими кислотами, що підсилюють ріст кореневої системи і допомагають засвоювати живильні речовини.

Правильний підбір мінеральних добрив Макош компенсує відсутність гною, а кореневі залишки, що відмирають поповнюють органічну частину.

мінеральні добрива

Застосування азотних і інших видів добрив без контролю, призводить до великого підвищення врожаю. Однак якість продукції дуже низька або зовсім не придатна до вживання через накопичення нітратів і більш того нітритів – небезпечних для життя. Внесення свіжого гною в другій половині літа, так само тягне до підвищення вмісту нітратів.

Правільное застосування добрив

З цього випливає, що гній треба вносити в перепрілому або в напів перепрілому вигляді. Перепрілий гній утворюється через 3 роки зберігання, але його необхідно застосовувати одночасно з азотними добривами, в розрахунку 6-7 кг на тонну. У напів перепрілому гною містяться всі необхідні речовини в достатній кількості і додаткового застосування мінеральних добрив не вимагають, утворюється через рік зберігання.

Вносити мінеральні добрива Макош необхідно за періодами росту рослин, так як у кожного добрива свій вплив. Азотні добрива – вносяться навесні і першій половині літа, надають сили на зростання органічної маси і впливають кількість плодів, що зав’язуються. Фосфорні добрива – застосовують протягом усього періоду росту, впливають на швидкість розвитку, формування приросту і зимостійкість. Калійні добрива – застосовують в серпні, впливають на зимостійкість, фотосинтез, здатність переносити короткочасну посуху.

Підводячи підсумки, можна сказати, що застосовувати мінеральні та органічні добрива на своїй ділянці просто необхідно. Але не слід замінювати одне добриво іншим, застосовуйте комплексні види і тоді хороший і корисний урожай вам буде забезпечений.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *