Прибирання і зберігання моркви

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Ось і настає пора збирання моркви. Якщо навесні ми цікавилися й піклувалися про те, як виростити моркву у відкритому грунті, то тепер саме час задуматися про збиранні та зберіганні врожаю. В рамках даної статті постараємося розглянути, як прибрати морквину правильно і як її зберегти як можна довше?

Коли збирати моркву з грядки

Коли збирати моркву з грядки

Прибирання моркви можна починати, коли коренеплід в діаметрі досягає півтора сантиметра. Взагалі час прибирання залежить від строків посіву певного сорту і його дозрівання. Якщо говорити про ранньостиглих сортах, то їх прибирають ще в середині літа, середньопізні на початку вересня. В останню чергу забирається морква, яка призначена для зберігання на зиму. Збирання починають при сухій погоді, бадилля видаляють відразу ж.

Вилучені із землі коренеплоди на деякий час (кілька годин) залишають на відкритому повітрі для просушування. Бадилля обрізається майже до самого коренеплоду. Якщо вирощування відбувалося на супіщаних грунтах, моркву можна виривати за гичку. При вирощуванні на більш міцних грунтах доведеться скористатися садовим інвентарем, а конкретніше вилами. Під час прибирання землю слід просто обтрусити, але ні в якому разі не зіскоблювати чимось гострим, наприклад ножем, також не можна обстукувати її об землю. Все це призведе до пошкоджень і згодом до гіршим результатами зберігання.

Що стосується строків збирання моркви, то в залежності від регіону вони будуть різні. У будь-якому випадку про прибирання потрібно подбати до того, як прийдуть осінні заморозки. Потрібно враховувати той момент, що коренеплоди припиняють рости при температурі +8 °С, а ця температура, характерна для кінця жовтня. Саме в цей час можна активно займатися прибиранням моркви. Зараз також актуальна тема збирання і зберігання буряків, можливо, вам вона буде корисна. Варто також зауважити, що в означений час у моркви накопичується достатня кількість цукрів, коренеплоди набувають притаманні їм смакові якості, вітаміни. Що важливо шкірка вже є повністю сформованою. Вона запобігає моркву від висихання.

Зберігання моркви в домашніх умовах

Важливо знати, що перш ніж закласти коренеплоди на зберігання їх необхідно охолодити до температури 2-4 °С. Це забезпечує підсихання пошкоджених ділянок, отриманих в процесі прибирання, також знижується інтенсивність дихання. У більшості випадків, якщо мова йде про своїх будинках, моркву зберігають в ящиках в сараї. Оптимальною температурою для зберігання є 1-2 °С, але досягти її не так вже просто і зазвичай вона становить близько 5 °С. В результаті морква просто проростає. Для зберігання моркви взимку можна скористатися старим і перевіреним способом – пересипання її піском. В ящик насипається сухий пісок, на який укладають морква під нахилом. Також непогані результати по зберіганню показує морква, поміщена в ящик, вистелений поліетиленом.

Зберігання моркви в домашніх умовах

Деякі зберігають морква безпосередньо на ділянці. Це відноситься до невеликих коренеплодів. Для них вибирається місця, які не затоплюється талими водами, вириваються ями 30-35 см глибиною і на їх дно насипають чистий і до того ж прогрітий пісок. Закладання моркви виконують без гички. Між рядами також використовують пісок, після чого ущільнюють. Зверху насипають землю, гілки, листя. Навесні після викопування морква буде мати відмінний насичений смак. От і все що потрібно знати про прибирання моркви, а також зберіганні отриманого врожаю.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *