Приготування листової землі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Багато хто з нас займаються садівництвом і городництвом і, звичайно ж, чули про листову землю. Але в той же час не всі ми знаємо і розуміємо до кінця, що це власне таке, де і для чого вона застосовується і як її отримати?

Як раз в даній статті спробуємо відповісти на всі ці питання. У матеріалах статті, присвяченій підготовці грунту для розсади, коротко розглядалося, з яких компонентів готується ґрунт, там же в двох словах згадувалося про листову землю.

Отже, що ж мається на увазі під листовою землею або як її ще називають листовим перегноєм? Це в першу чергу дуже родюча, що відрізняється своєю легкістю і рихлістю земля. Щоб роздобути таку землю нам потрібно йти, якщо поруч або їхати в ліс або якщо з лісом не пощастило, то готувати самостійно.

З яких дерев збирати листя

Основою такого ґрунту є опале листя, які потрібно заготовлювати в період осіннього листопаду. Збирати їх можна, наприклад в бочки. Але не з усіх дерев листя будуть придатні. Так від збору листя з дуба доведеться відмовитися, оскільки в них міститься досить багато дубильних речовин, та до того ж такі листя розкладаються тривалий час. Небажаними також є листя з осики, клена. Найкращими вважаються листя з липи та берези. Залежно від способу приготування компосту можна задіяти голки від ялини і сосни.

Як зробити листовий перегній

Зібране листя необхідно укладати шарами в купи, присипаючи їх родючим грунтом. Також між шарами можна використовувати скошену траву. Виходячи з рекомендацій агрономів приготавливаемую ґрунт необхідно вносити вапно з розрахунку на 1 м. куб. листя 0,5-1 кг вапна. Якщо стоїть суха погода, то листову купу потрібно зволожувати. Протягом двох-трьох років дані купи потрібно перемішувати кілька разів. Зазвичай через такий проміжок часу листова грунт вважається готовою.

З вищесказаним деякі можуть не погодитися, а саме з перемішуванням листя і швидше за все це будуть достатньо досвідчені городники і в чомусь вони мають рацію, адже в природі листки ніхто не перемішує. Незважаючи на це ґрунт у лісі виходить досить пухкої і родючою. Звичайно ж, у лісі в розкладанні листя беруть участь гриби, різні тварини і т. д. Ми ж заправляємо листову купу гноєм, сечовиною, городньої землею.

Якщо говорити про мікрофлорі, то головну роль у розкладанні органічних речовин відіграють саме мікроорганізми. А оскільки вони знаходяться в певних місцях купи, то перемішувати їх не потрібно. Справа в тому, що при переміщенні мікроорганізмів в нижню частину купи у них практично не буде доступу до кисню і природно вони загинуть. Якщо купу і перемішувати, то не варто дуже старатися. Варто зауважити, що листя можна заготовляти не тільки для листової землі, але і використовувати їх в якості утеплювача для різних культур, захищаючи їх від низьких температур і перепадів. Звичайно ж, не зайвим було б згадати про листі як прекрасного мульчирующего матеріалу. Так, наприклад листя може відмінно захистити садову малину і суницю при малосніжною зими, а також при швидкому таненні снігу.

Збираємо “якісні” листя

Один з важливих моментів при зборі листя — приділяти уваги їх якості, не треба гребти все підряд. Ні в якому разі не потрібно брати листя з цвіллю або якщо видні хоч якісь ознаки захворювань. Щоб запобігти виникненню захворювань рослин вашої ділянки заготівлею листя потрібно займатися подалі, в стороні від садової ділянки. Також потрібно пам’ятати, що листя при заготівлі повинні бути здоровими і сухими.

Завдяки властивостям листового перегною можна розпушити щільну дернову землю, тим самим забезпечуючи землю вологою і повітрям. Щоб надати листової землі поживності її проливають настоєм курячого посліду, гнойовою рідотою. Можливе також використання препаратів для приготування компосту. Вище вже згадувалося, що розкладання листя відбувається протягом двох-трьох років, але щоб прискорити процес можна скористатися садовим подрібнювачем. Найбільш швидко разлагающимися є листя з берези, горобини, акації, вільхи тощо Готову грунт можна використовувати для вирощування розсади, як овочевих культур та квітів. Ось на цьому, мабуть, статтю, присвячену листової землі, можна завершити.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *