Пристрій печі для лазні

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Щоб відволіктися від мирських турбот, кожна людина сама шукає ті кошти, які приносять в його душу спокій і благодать. Так запитаєте тепер у будь-якого чоловіка, що він вибере серед великої різноманітності даних коштів, особливо у тих, які мають за містом земельну ділянку і будинок на ньому, побудований своїми руками.

Пристрій банної печі

Пристрій банної печі

Нехай це навіть не буде будинком, а простий невеликий дачею з щитових матеріалів. Все одно вони дадуть відповідь, що краще, ніж лазні віддушини годі й шукати. А знаєте чому? Та тому що лазня – це не просто МИЙНЯ з парою, це традиції, які прийшли до нас з глибини століть, це суть нашої людини, коли дві стихії обєднуються в одну.

Ось що таке лазні для нас. А тепер згадаємо, що ні стіни лазні, ні пристрій полиць і лавок, ні стіл в передбанники з пивом і закусками, ні, не це є основою будь-якої лазні. Основою лазні, її серцем є банна піч. Хто зможе заперечити? Ніхто, бо саме від того, як працює піч, буде залежати і пар, і внутрішня температура приміщень і води, і ваш настрій, а, тим більше, здоровя.

Значить, в основу побудови самої лазні необхідно вкласти пристрій печі лазні. Ось і вся проблема. Відразу ж обмовимося, що видів і типів банних печей предостатньо, але традиційно печі для лазні викладалися з цегли і топилися виключно дровами. Зазвичай в старовину, та й сьогодні ще можна знайти, такі печі стояли всередині будинку, які опалювали його і на них готували їжу.

Правда, печі для лазні відрізнялися від домашніх тим, що банних печах розігрівали камені, які віддавали тепло і які поливали водою для утворення пари. До речі, нехитра конструкція.

Конструкція печі

Необхідно розібратися в конструкції печі для лазні та виявити її особливості. Пристрій банної печі включає в себе такий елемент, як топливник, який складається з трьох камер:

  • Камера згоряння;
  • зольник;
  • Конвективная зона.

Тобто пристрій топливника, а це спеціальний простір печі, де спалюють дрова, ділиться на три зони спеціально. Конвективная зона – це місце, де лежать камені. Саме камені відбирають тепло від гарячих газів і передають її в приміщення. Це зрозуміло.

Камера згоряння – це те місце, де безпосередньо і спалюється паливо. А зольник – це місце, куди потрапляє зола від згорілих дров. Все досить просто. Так оце робота, а точніше сказати, особливість пристрою банної печі полягає в тому, що розділені дані зони простими гратами або колосниками. Тут немає ніяких закритих і модерних перегородок або заслінок, тільки решітки.

Але необхідно відзначити, що кожна решітка має свої конструкційні особливості. Приміром, решітка, яка відокремлює топку від зольника повинна мати невеликі осередки, які не дозволили б провалитися вугіллю в зону зольника. Це відразу ж знизить коефіцієнт корисної дії самої печі.

А ось решітка, що розділяє топку від місця, де розташовані камені, може мати осередки великих розмірів. Головне, щоб каміння не провалилися. І це ще не все. Можна відзначити, що пристрій зольника повинне мати невеликі двері. По-перше, її можна використовувати для чищення камери. По-друге, саме дверцята регулює подачу повітря в топку.

А ось під дверцятами камери згоряння необхідно встановлювати маленький поріжок. Його мінімальний розмір не повинен бути менше пяти сантиметрів. Для чого потрібен цей поріг? А він буде утримувати вугілля, які при відкриванні дверцят можуть випасти з камери. Маленький пристрій, але є великим запорукою того, що пожежі може не бути.

Тепер трохи про топкової камері. У звичайних домашніх печах згорілі гази відразу ж потрапляють в трубу, яка їх виводить назовні. У печі для лазні все не так, тому частки дров, які в повному обсязі згоряють, а це звичайна сажа, осідають на поверхнях каменів. Відповідно вони засмічуються. Поливаючи камені водою, утворюється пара, в якому присутні частинки сажі. А це шкідливо для здоровя.

Піч для лазні

Піч для лазні

Що можна зробити? Можна періодично чистити камені, а можна звести банну піч з більш високою паливною камерою, тоді сажа буде осідати на її стінках, а не на каменях. До речі, висота такої паливної камери повинна варіюватися в межах 0,9-1 метра.

Дуже важливий момент, який впливає на якість роботи печі в лазні – це кількість каменів в конвективного зоні. У тому випадку, якщо каменів буде недостатньо, то основна маса розігрітих газів просто зникнути в вихлопну трубу, тобто піч буде обігрівати вулицю. А якщо каменів буде навпаки занадто багато, то вихлопна труба не буде достатньо обігріватися, тобто буде холодною, а це гарантія того, що на каменях і в трубі буде утворюватися конденсат. А це не стане підвищувати експлуатаційні характеристики печі.

Як можна знайти оптимальний варіант кількості каменів? Тільки методом «тику». Для цього пристрій печі повинно бути з зоною для каменів досить місткою. Топіть піч, укладаєте камені і стежте за тим, як піч працює. Камені сирі, значить, їх занадто багато. Температура усередині лазні не така, як ви хотіли, значить, необхідно додати камені. Звичайно, за один раз точну кількість вам не спіймати.

Яких-небудь точних рекомендацій за формою і розмірами каменів немає. Але любителі попаритися з досвідом радять використовувати в лазнях камені круглої форми розміром з кулак. Такі можна знайти в будь-річці, це не проблема. Але якщо таких немає, то підійде і звичайний граніт.

Підсумки

Ось деякі особливості банних печей, які традиційно використовуються в російських лазнях. Але це не єдина конструкція, хоча необхідно відзначити, що саме ця є і найдешевшою, і найнадійнішою. Перевірено часом. В даний час, правда, все частіше при будівництві печей використовуються печі, які мають невелику конструктивну особливість. Це так званий екран, на якому розміщують камені. Тобто дане пристосування відокремлює камені від відкритого полумя вогню.

Здавалося б, що тут незвичайного? Але, як показує практика, камені в такій печі розігріваються і швидше, і з більш високою температурою. Та й зведення такої печі набагато дешевше. Начебто невелика зміна, а ефект вражаючий.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *