Проект будинку з пічним опаленням

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Сьогодні у людей, охочих побудувати дачний або заміський будинок, є безліч варіантів створення системи опалення. Це може бути центральна опалювальна система, що працює на газі або електриці, автономна система (індивідуальна котельня, яка функціонує на різних видах палива), а також пічне опалення.

Треба сказати, останній варіант – найстаріший, але разом з тим, він і сьогодні залишається пріоритетним. Дійсно, пічне опалення має ряд незаперечних істотних переваг, якщо порівнювати його з іншими опалювальними системами. Сьогодні ми розповімо, які моменти потрібно передбачити, створюючи проект будинку з пічним опаленням.

Переваги використання печей для опалення будинку

Малюнок майбутнього будинку

  • Перше, про що варто сказати – це висока теплоакумуляцією печей. Тобто, можна не тільки опалювати всі приміщення будинку, а й готувати їжу або, наприклад, сушити одяг;
  • Дуже важливим є і те, що піч – найекономічніший спосіб опалення будинку. У ній можна застосовувати найрізноманітніше несортовое сировину, якогось певного якості і виду паливних матеріалів не передбачено;
  • Піч проста в обслуговуванні, вона точно не буде залежати від аварій в котельні або від термінового відключення центрального опалення;
  • Також не можна не сказати про те, що наявність печі створює особливу атмосферу тепла і затишку. У будинок, де є піч, завжди хочеться повертатися.

Отже, якщо ви віддаєте перевагу саме пічному опаленню, то, безумовно, робите правильний вибір. Піч, що знаходиться в заміському будинку – це не тільки джерело тепла, але і справжній позитив енергії. Починати облаштування пічного опалення в будинку слід, звичайно ж, з найважливішого – нам буде потрібно проект печі.

Конструктивні рішення

Само собою зрозуміло, що будь-який будинок буде зручним і затишним лише в тому випадку, коли його власник підбере дійсно вдале планувальне рішення. Так, якщо керуватися нормативами (а саме, СНиП 2.04.05-91), то можна сказати наступне.

Пічне опалення в будинках, побудованих з дерева, може застосовуватися тільки в тому випадку, якщо ці споруди мають один або два поверхи (цоколь не рахується). Поверхня печі, згідно все тим же правилам, не повинна нагріватися до температури понад 120 градусів. Майте на увазі, що ця вимога не стосується до металевих заслінкам, настилах і подібним деталям.

Коли ви створюєте або вибираєте проект печі, беріть до уваги всі нюанси. Зокрема, дуже важливо провести розрахунки тепловтрат різних елементів вашого житлового будинку: вікон і дверей, огороджувальних конструкцій і перекриттів, і так далі. Все це дуже важливо для того, щоб проект печі повністю відповідав вашим потребам. Опалювальна конструкція повинна заповнювати тепловтрати, які несуть конструктивні елементи вашого будинку.

Дуже важливо памятати про один момент. Якщо ви займаєтеся будівництвом нового будинку, або ж ведете реконструкційні роботи в старій будівлі, не використовуйте типові проекти, в яких передбачені централізовані комунікації. Справа в тому, що планування даного виду будівель абсолютно не підходить для облаштування пічного опалення.

Створюючи проект печі, фахівці обовязково вказують в плані опалювальні контури. Площа, планування, а також призначення контурів можуть бути різними і, отже, печі будуть використовуватися з абсолютно певним функціональним призначенням.

Так, наприклад, третій контур буде розташовуватися на другому поверсі, де є спальні кімнати. Цей контур обладнується піччю з транзитним димоходом, а також з каміном. Перший же і другий контури потрібно буде обладнати або російською піччю, або піччю з каміном, що має функції опалення та приготування їжі. Якщо ви оберете саме таке планувальне рішення, то отримаєте можливість жити в своєму заміському будинку цілий рік.

Найголовніше: створюючи проект печі, потрібно уважно підійти до питання про розміщення конструкції. На перший погляд, здається, що слід встановити піч у внутрішній несучої стіни, а точніше – в її центрі. Тим часом, на практиці зясовується, що в даному випадку зявляються, так звані, «пічні протяги», це відбувається внаслідок постійної циркуляції повітря в приміщенні.

Саме тому варто віддати перевагу іншому варіанту, коли піч ставиться посередині. Таким чином, тепло-віддають поверхні печі, так само як і її камінна частина, будуть виходити безпосередньо в житлові приміщення. А ось топка і плита, які є більш забруднюючими частинами, виходитимуть на веранду або в кухню.

Як правило, для опалення щодо великого житлового будинку всього лише однієї опалювальної конструкції виявляється недостатньо. Проект печі передбачає, що одна конструкція здатна опалювати три суміжних приміщення – не більше. Саме тому при створенні і втіленні в життя проекту будинку з пічним опаленням слід ретельно продумати питання про розміщення печей. Якщо вони будуть розташовані раціонально, то їх кількість цілком можна буде мінімізувати.

Проект грубки: правила розрахунків

Піч в будинку

Один з найважливіших моментів – це, без сумніву, вибір відповідного для вашого будинку типу печі. Але як же вибрати оптимальний варіант, адже сьогодні існують найрізноманітніші печі. Відповідь на це питання залежить від ваших індивідуальних побажань. Чого саме вам хочеться найбільше: забезпечити максимальну тепловіддачу, зробити піч якомога більш компактною, забезпечити надійність?

Зрозуміло, найважливіша функція печі – це обігрів приміщення. Потрібно неодмінно памятати про те, що вона повинна надійно працювати і забезпечувати теплом всі приміщення вашого будинку, незалежно від того, яка температура на вулиці. А для цього обовязково варто визначити, які тепловтрати буде нести ваш будинок в холодну пору року.

Приймемо середньостатистичне значення зимової температури по Росії за -25 ° С. При цьому умови один кв. метр внутрішнього обсягу кутових кімнат в цегляному будинку втрачає близько 60 ккал на годину. Разом з тим, один кв. метр вільної поверхні грамотно облаштованій печі протягом години здатний віддати приблизно 500 ккал. Відповідно, піч, що має площу в один кв. метр, може обігрівати приміщення загальною площею в 35 кв. метрів.

Дуже важливо памятати про те, що спорудження печей для опалення можливо виключно в будинках, що мають не більше двох поверхів. Ця вимога сучасних будівельних норм і правил. Кількість пічних конструкцій в житловому будинку має зводитися до мінімуму. Є сенс робити в двоповерхових будинках печі двоярусні. У таких конструкціях паливники і димоходи робляться і для першого, і для другого поверху.

Слід сказати і про те, що сьогодні в проектах житлових будинків пічне опалення є не рекомендацією, воно лише допускається. Справа в тому, що у печей є не тільки безсумнівні переваги, але і деякі недоліки. Зокрема, вони полягають в тому, що піч не має стабільного теплового режиму, він буде залежати від частоти процесу топки. Крім того, недоліком можна вважати переохолодження нижньої зони опалювальних кімнат.

Звичайно, в процесі експлуатації печі виникатиме чимало клопоту. Наприклад, якщо при паровому опаленні потрібно тільки лише зробити налагодження і включити систему, то догляд за піччю – це цілий комплекс важливих заходів. Так, потрібно буде постійно чистити конструкцій. При неправильному або недостатньому догляді виникає ризик пожеж та отруєння окисом углерода.

Крім того, піч займає досить велику корисну площу в кімнаті. Однак, якщо для вас кілька квадратних метрів не мають значення, а за самою піччю ви готові ретельно доглядати, в такому випадку для вас цей варіант опалення буде ідеальним.

І в завершенні розмови про пічному опаленні важлива порада. При облаштуванні печі не поєднуйте вентиляційні канали з димовими. Крім того, забороняється монтувати в димових каналах вентиляційні решітки. Тільки в цьому випадку обидві системи, і вентиляційна, і димова, працюватимуть справно.

Беручи до уваги всі існуючі вимоги, ви зможете створити в своєму будинку не просто якісне пічне опалення, але і неперевершену, дуже затишну атмосферу!

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *