Ремонт покрівлі своїми руками

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Завдяки негативному впливу навколишнього середовища, приватний житловий будинок приходить в несправний стан, що найчастіше стосується покрівельної конструкції, яка найбільше піддається такому впливу. Це призводить до такої дії, як ремонт покрівлі своїми руками. Для того, щоб відстрочити потребу таких ремонтних робіт, покрівельну систему необхідно періодично перевіряти, але якщо вже пізно, то необхідно приступати до самого ремонту.

Основні моменти

Як правило, ремонт конструкції покрівлі тільки своїми власними руками роблять у сприятливий час року, тобто влітку.

Ремонт черепичної покрівлі

Ремонт черепичної покрівлі

Для того, щоб зробити ремонт конструкції покрівлі тільки своїми власними руками, необхідно придбати весь необхідний будівельний матеріал, який буде схожим з уже встановленою покрівельної системою. Досить часто трапляється так, що при транспортуванні окремого будівельного матеріалу деякі елементи можуть пошкодитися.

Такі матеріали необхідно впорядкувати на місці ремонту, адже використання неякісного будівельного матеріалу для таких робіт, як ремонт конструкції покрівлі тільки своїми власними руками неприпустимо. Як правило, пошкоджений будівельний матеріал не викидають, а застосовують в невеликих ділянках ремонтних робіт, які вимагають підрізування цілого матеріалу даного типу.

Приступаючи до таких ремонтних робіт, як ремонт конструкції покрівлі тільки своїми власними руками стає зрозумілим, що найбільш вразливим місцем у даху вважається її спуск (нижні листи покрівельного матеріалу).

Справа в тому, що саме крайні листи покрівельного матеріалу найдовше залишаються під атмосферними опадами, зайва волога яких призводить покрівельний матеріал і несучу конструкцію під ним в непридатний стан. Саме з цієї простої причини досвідчені будівельники при влаштуванні покрівлі підкладають під такі ділянки покрівельної системи додаткові шари рулонного ізоляційного матеріалу.

У тому випадку, коли в зимову пору року випадає досить велика кількість снігу, який не може самостійно скотитися з покрівлі, дах необхідно звільняти від таких опадів своїми власними руками, використовуючи для цього спеціальні скребки.

Залежно від того, який покрівельний матеріал вкриває дах, залежить тип самого скребка. Наприклад, якщо в якості покрівельного матеріалу використовується металева черепиця, то на скребок необхідно монтувати гумову прокладку, яка здатна вберегти покрівельний матеріал від подряпин. Крім того, в теплу пору року на покрівлі накопичується сміття і грязь, які здатні утримувати вологу і сніг на покрівлі, що призводить до профілактичних робіт з очищення покрівлі від такого бруду.

Північна сторона покрівельної конструкції досить часто піддається появі грибка або лишайника, які вкрай шкідливі для деяких типів покрівельного матеріалу. Саме з цієї причини необхідно вчасно очищати покрівлю від такої проблеми, домогтися чого можна за допомогою простого ножа. Важливим фактом при проведенні ремонтних робіт на покрівельної конструкції вважається дотримання всіх існуючих запобіжних заходів, невиконання яких може призвести до отримання травм середньої та високої тяжкості.

Одним з найбільш надійних і недорогих покрівельних матеріалів вважається шифер, знос якого досить рідкісне явище. Крім того, виконувати ремонт такої покрівлі тільки своїми власними руками досить просто і швидко.

Ремонтні роботи шиферного даху

Укладання руберойду

Укладання руберойду

Найпоширенішими проблемами шиферної покрівлі є відколи і тріщини на самому покрівельний матеріал, що передбачає ремонт шиферної покрівлі. Методом проб і помилок був розроблений спосіб ремонту такої покрівлі, який при мінімальних витратах продовжить термін служби пошкоджених листів шиферу до 12 років. Для того, щоб провести такі ремонтні роботи потрібно підготувати простий клей ПВА, суху цементну суміш, дрібний азбест і звичайну воду.

З тієї причини, що готова суміш для ремонту досить швидко схоплюється, її необхідно замішувати невеликими кількостями, щоб виключити переклад матеріалу. Приготувати суміш для ремонту шиферу досить просто. Для цього необхідно змішати 3 одиниці дрібного азбесту і 2 одиниці сухого цементу, після чого цю суміш необхідно розбавити клеєм ПВА, який розводять з проточною водою в пропорції 1х1.

Перед тим, як проводити ремонт шиферної покрівлі необхідно якісно підготувати ділянки ремонту. Для цього потрібно очистити ділянки ремонту від усього сміття, бруду і лишайника, після чого за допомогою великої кількості проточної води промити шифер. Всі тріщини і місця відколу необхідно якісно зачистити металевою густий щіткою, що допоможе позбутися від бруду, яка забилася в такі тріщини.

Після того, як очищена і промита покрівля висохне, її необхідно добре загрунтувати. Для цього можна використовувати спеціальну ґрунтовку, але в цілях економії можна приготувати ґрунтовку самостійно. Для цього клей ПВА необхідно розбавити чистою водою, грунтуючись на пропорції 1х3, де 1 частина клею і 3 частини чистої води.

Після висихання грунтовки можна приступати до ремонту пошкоджених ділянок покрівлі. Для цього приготовлену суміш для ремонту необхідно забити в тріщини або нанести на пошкоджене покриття. Для максимальної якості ремонтних робіт необхідно дочекатися висихання першого шару суміші, після чого нанести на нього другий, що закріплює шар, товщина якого не повинна бути менше 2 міліметрів.

Не секрет, що шиферні листи досить крихкі. З цього випливає, що при проведенні ремонтних робіт на такому покрівельний матеріал можна пошкодити ті елементи покрівлі, на яких стоїть сам ремонтний майстер. Щоб цього уникнути, потрібно перестрахуватися, спираючись не на сам шифер, а на дошку, яка має упор для ніг майстра.

Досить часто шифер фарбують в певний колір. У тому випадку, коли фарба на окремій ділянці шиферної покрівлі ушкодилася, то ця ділянка потрібно пофарбувати без зволікань, щоб шиферний матеріал не піддавався впливу навколишнього середовища. Трохи складніше працювати з металевим покрівельним матеріалом.

Ремонтні роботи на металевій покрівлі

Ремонт будь-якого металевого покрівельного матеріалу залежить не тільки від типу пошкодження, але і від його площі.

При утворенні на металевому покрівельний матеріал невеликих отворів, які викликані корозією металу, ремонт можна виконати досить швидко і недорого. Для цього злоякісні отвори необхідно закрити бітумних розчином з клоччям, після чого нагріти бітум і покрити місце ремонту.

Ремонт більших ділянок ушкодження металевої покрівлі передбачає використання спеціальних латочок, які можна виготовити зі шматків рулонного руберойду. Така латочка повинна бути більше від місця пошкодження на 30 сантиметрів, що дозволить якісно захистити металеву покрівлю в місцях пошкодження. Якщо отвір в металевій покрівлі досить велике, то під покрівельний матеріал необхідно встановити і закріпити шматок металевого кровельно матеріалу, змонтувавши його на систему обрешітки.

Проводячи ремонт на такому покрівельний матеріал, необхідно підготувати метал для ремонту. Для цього перед тим, як прикладати латочку з рулонного руберойду, необхідно за допомогою щітки по металу обробити металеву поверхню навколо ремонтується місця, після чого нанести шар гарячого бітумного розчину на поверхню металу. Тепер обробляємо внутрішню сторону заплатки бітумом, і прикладаємо її до місця ремонту, після чого лицьову сторону заплатки замазують підігрітим бітумом, виходячи за краї заплатки.

У деяких випадках металевий покрівельний матеріал буває пошкоджений настільки, що необхідно міняти весь лист металевого покрівельного матеріалу.

Укладання нового покрівельного покриття

Укладання нового покрівельного покриття

Для цього старий лист покрівельного матеріалу відгинається на фальцах і видаляється з даху. Новий лист металевого покрівельного матеріалу монтується по тій же схемі, з загинанням фальца на сусідній лист покрівлі.

Місця стику металевого покрівельного матеріалу (фальци) необхідно обробляти спеціальним герметиком, який здатний запобігти проникненню вологи під покрівельний матеріал. Незважаючи на те, що для покрівлі використовується оцинкована сталь, з часом на такій покрівлі зявляться плями корозії металу. При виникненні таких плям необхідно їх зачистити, після чого розкрити спеціальною фарбою, яка чинить опір поширенню корозії.

Як правило, металева покрівля вважається найнадійнішою і довговічною, але загальний термін служби такого покрівельного матеріалу залежить від багатьох чинників:

  • Якість виконання каркаса покрівельної системи;
  • Тип використовуваного покрівельного матеріалу і його товщина;
  • Надійність обраної технології монтажу покрівельного матеріалу і той факт, чи проводиться профілактика покрівельної конструкції.

Ремонтні роботи на штучної черепиці

Як правило, ремонт натуральної штучної черепиці, явище досить рідкісне. Даний покрівельний матеріал по праву вважається самим надійним і довговічним, що підтверджує його досить висока вартість. Основною причиною ремонтних робіт на такому покрівельний матеріал є тріщини, які зявляються в місцях максимального навантаження на покрівельний матеріал (звис даху і місце кріплення водовідведення).

Ремонтні роботи такого типу вважаються трудомісткими, адже спосіб кріплення штучної черепиці досить складний. Поява тріщин на такому покрівельний матеріал може бути викликано двома причинами. По-перше, тріщина на штучної черепиці зявляється тоді, коли відзначається різниця ступеня стиснення покрівельної конструкції.

По-друге, такі проблеми з покрівельним матеріалом виникають після того, як скріплює окремі елементи покрівлі цемент старіє і висипається. При проблемах, які повязані з різницею стиснення каркаса даху, необхідно провести ремонтні роботи по посиленню несучої конструкції в тих місцях, де жорсткість несучого каркаса менше. Для цього кроквяні ферми в таких ділянках каркаса скріплюються додатковими опорами і дошками, що надає всій конструкції посилену жорсткість.

Проблеми з черепицею, які відносяться до зносу герметичній мастики на стиках черепиці, усуваються в такий спосіб. Для початку вся стара замазка видаляється з того місця, яке пошкоджено, після чого за допомогою нового розчину і клоччя закладаються всі голі шви. За допомогою такої мастики з клоччям необхідно обробити і все утворилися тріщини.

Проблеми з ізоляцією

Незалежно від типу покрівельного матеріалу і типу несучої конструкції даху, досить часто протікання покрівельного матеріалу трапляється через порушеного шару гідроізоляції. Такий ізоляційний матеріал монтується на лаги стропильних ферм, після чого накривається дошками обрешітки. Провести ремонтні роботи покрівлі, повязані з налагодженням і заміною шару ізоляції, досить швидко і просто.

Для початку необхідно демонтувати покрівельний матеріал з того місця, під яким пошкодився ізоляційний матеріал. Після цього знімаються дошки обрешітки, які при необхідності обрізаються таким чином, щоб їх можна було прибити після укладання нової ізоляції. Тепер можна накласти на порвану ізоляцію латочку з такого ж ізоляційного матеріалу, яку потрібно приклеїти до цілісного ізоляційному шару.

Після цього дошки обрешітки монтуються на своє місце і накриваються покрівельним матеріалом. Такий спосіб ремонту підходить для будь-якого покрівельного матеріалу, якщо його решетування виконана в прорідженому вигляді. Робота із суцільною решетуванням трохи складніше, адже така решетування виконується в 2 основних шару, які перетинаються по всій своїй площі.

Металева черепиця

Металева черепиця передбачає організацію пирога покрівельного типу, де перетинаються кілька шарів ізоляції і утеплювального матеріалу. Саме такі ізоляційні шари, а також правильність кріплення самого покрівельного матеріалу і є причиною протікання покрівельної системи. Ремонт такого типу покрівельних систем досить складний.

Основною складністю вважається демонтаж і повторний монтаж покрівельного матеріалу. Металева черепиця досить мяка, що має на увазі акуратне вкручування шурупів кріплення. При неакуратному демонтажі такий покрівельний матеріал підлягає повній заміні.

Крім того, металева черепиця має спеціальний фарбувальний шар, який захищає метал від корозії. Найменша подряпина приведе до того, що цілісність такого шару буде порушена, а покрівельний матеріал після цього не прослужить і 5 років. Тому ремонт таких покрівель потрібно проводити гранично акуратно, а краще скористатися допомогою фахівців.

Висновки

Отже, ми зясували, що провести ремонтні роботи покрівельної системи цілком можливо самостійно. Це дозволить не тільки заощадити кошти, які можна заплатити професіоналам, але отримати цінний досвід ремонтних робіт, які можуть повторитися через певну кількість часу.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *