Робимо теплі грядки в теплиці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Сьогодні хочу продовжити розмову про теплиці і розглянути теплі грядки. У статті постараюся описати в чому сенс теплих грядок в теплиці, який принцип їх дії ну і, звичайно ж, про те, як їх сформувати. Всі ми живемо в різних регіонах з різними кліматичними умовами.

Там, де кількість літніх днів невелике, навіть правильніше було б сказати теплих, а не літніх, садівникам доводиться вдаватися до різних способів для ефективного використання цього часу. В даному випадку дуже виручає теплиця. У чому зв’язок між теплими грядками і теплицею? А в тому, що їх можна формувати не лише у відкритому грунті, але й в теплиці.

Робимо теплі грядки в теплиці

Давайте для початку розберемося, чому грядки називають теплими? Насправді складнощів і хитрощів немає ніяких. Для теплих грядок використовують однорічні рослини, також рослинні залишки і сидерати, про які ви можете дізнатися з цієї статті. Дана маса закладається в грунт і в результаті їх переробки бактеріями виділяється тепло, завдяки чому і прогрівається грунт.

Як зробити теплу грядку в теплиці

Теплі грядки можна формувати як навесні, так і восени. Навесні до процедури можна приступати відразу ж після сходячи снігу, восени після збирання врожаю. Оскільки ми говоримо про теплиці, то занадто великі грядки влаштувати не вийде. Хоча і розмірів 40 см в глибину і 40 см в ширину буде цілком достатньо. По довжині грядки дорівнюють довжині теплиці. Вони являє собою траншею, але можна зробити і у вигляді дерев’яного короба. В якості дренажу на дно грядки укладають гілки, які залишаються після обрізки, як дерев, а також чагарників. Далі укладаються рослинні залишки, про яких вище вже згадувалося.

Наступний шар являє собою підготовлений грунт. Найкращим складом грунту буде наступний: пісок, городня земля, перегній і торф. Якщо ви прихильник всього натурального, то в грунт додається кілька ложок деревної золи і органіки без застосування будь-якої хімії. І в кінці грядки проливаються теплою водою і накриваються плівкою.

Як висадити розсаду у теплу грядку

Якщо з формуванням теплих грядок у теплиці своїми руками ми розібралися, то цілком логічно було б розглянути висадку розсади. Перед висадкою робите лунку необхідної глибини, а витягнута земля розподіляється по поверхні. Лунки також можна зробити ще в процесі створення грядки. Коли ви заповнюєте грядки і підходите до третього шару розташуйте на потрібній відстані підходящі за розміром ємності і далі вже насипайте верхній шар. У готові лунки кладуть компост і після висаджують розсаду. До речі про приготуванні компосту можете почитати у відповідній статті.

Що можна було б додати до вищесказаного? Насправді розповідати можна було б ще багато чого, але суть я думаю, була викладена. В якості рад можна порекомендувати використовувати тирсу для першого шару. Це буде забезпечувати кращий прогрів грунту. При наявності таких рослин, як гірчиця, а також чорнобривці обов’язково використовуйте їх при формуванні грядок. Вони не дадуть завестися в грунті шкідливих комах. Сподіваюся, що стаття про теплих грядках у теплиці для вас буде корисною і, в майбутньому ви отримаєте відмінний урожай.

На додаток можете подивитися відео про теплих грядках

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *