Робимо вузький довгий коридор просторим і світлим

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Іноді при будівництві будинку ми не відразу звертаємо увагу на дисфункція деяких кімнат, нехай навіть не основних. Як не фахівцям нам важко це помітити на проекті, а тим більше в процесі будівництва.

Все проявиться тоді, коли ми почнемо жити в будинку. Особливо це буде помітно, коли в будинку є довгий коридор, який здасться нам не тільки довгим, але і вузьким.

Обробку вузького коридору краще виконувати в світлих тонах

Обробку вузького коридору краще виконувати в світлих тонах

Звичайно, махати кулаками після бійки не варто, але і миритися з незручностями теж не обовязково. Тому необхідно вжити заходів щодо усунення даних незручностей. Що можна зробити з таким коридором? Фахівці в сфері дизайну пропонують безліч варіантів, які чисто візуально змінять довгий коридор, перетворивши його в нормальну прохідну кімнату, зручну і функціональну.

Заміський будинок це не міська квартира, де проведення перепланування вимагає наявність великої кількості всіляких дозволів і погоджень. Тут можна спокійно зайнятися будь-яким видом перепланування, не рахуючись з думкою державних установ. Наприклад, прибравши одну з перегородок, можна домогтися розширення коридору, створивши додаткову кімнату, простору і світлу. Але це все-таки досить кардинальний спосіб змінити габарити коридору.

До такого рішення можна прийти тільки після всіх обдуманих варіантів. Тобто, якщо в ряду безлічі варіантів не знайдеться підходящого, тоді доведеться щось ламати. Але поспіх в даній ситуації не доречна. Тут все необхідно продумати і зважити. До речі, декорування коридору, в тому випадку, якщо він вузький і довгий, може сильно допомогти зробити його просторим і світлим.

Варіанти дизайну коридору

І так спробуємо запропонувати декілька варіантів, які змінять коридор, зробивши його більш функціональним. Першим, що можна запропонувати, це встановити в коридорі вбудована шафа в ніші, яку утворює коридор. Це зазвичай сама далека сторона. Цим можна відразу скоротити довжину приміщення. Та й ще одна шафа не завадить.

нижнє підсвічування

нижнє підсвічування

Другий варіант – це згладити кути кімнати. Тобто зробити коридор овальним. Фахівці запевняють, що саме таке рішення часто допомагає змінити замкнутість простору. А якщо до того ж розділити коридор аркою, тобто зробити дві зони, та до того ж різних по оформленню, то коридор практично змінюється повністю. У цьому плані вузький коридор виграє сильно.

Але тут необхідно дотримуватися деякі нюанси обробки. У першій частині коридору, яка знаходиться ближче до вхідних дверей, найкраще використовувати добре чистять оздоблювальні матеріали. У другій частині, можна використовувати більш комфортні умови. До речі, саме тут можна поставити крісло і дзеркало, це буде зручно для господині, де вона може проводити час, розмовляючи по телефону.

Що ще пропонують дизайнери? Звичайно, довгий і вузький коридор необхідно обробляти тільки світлими тонами в незалежності від використовуваного оздоблювального матеріалу. Хоча найкраще використовувати при обробці коридору матеріали, які добре чистяться, тому що ця кімната прохідна, що зєднує всі інші кімнати.

Це можуть бути:

  • Шпалери;
  • Декоративна штукатурка;
  • Декоративні панелі.

Велике значення в даному випадку приділяється стелі і освітлення. Що можна зробити зі стелею? Варіантів багато, один з яких це обробка гіпсокартоном таким чином, щоб створити кілька окремих конструкцій на стелі. Це робить коридор значно коротше.

А ось з освітленням не варто економити в коридорі. Звичайно, тут немає великої необхідності вішати великі і громіздкі світильники, нехай вони будуть маленькими, але потужними з яскравим світлом. І краще повісити не один, а два або три. Чим світліше приміщення, тим воно здається великим і широким. А якщо ще на стіни повісити дзеркала, то чисто візуально вузький коридор стане відразу ж широким. Особливо коли включено освітлення.

Який елемент приміщення ще залишився у нас не зворушеним? Це підлогу. Здавалося б, як може змінити стать розміри коридору. Але варіанти існують. Наприклад, можна викласти підлоги керамічною плиткою, але не паралельно стінам, а по діагоналі. Це помітно розширить приміщення. До того ж можна запропонувати поділ статі на зони.

Дизайн коридору

Дизайн коридору

Передпокій зону обробити плиткою, а в другій зоні постелити паркет або ламінат. Іноді передпокій зону трохи піднімають, роблячи своєрідний постамент, це сильно впливає на зонування кімнат. А ви самі прекрасно розумієте, що поділ приміщення на зони змінює його розміри.

І все ж кардинальним вирішенням проблеми буде спосіб перепланування. І якщо ви зупинилися саме на даному варіанті, то не варто думати, яку перегородку прибирати. Тут тільки одне рішення – це прибрати перегородку між коридором і вітальнею. Чому саме її? Вітальня вважається спільною кімнатою, де завжди проводять свій час всі члени сімї. До того ж саме тут зустрічають гостей, тому перегородка в даному випадку, якщо можна так сказати, буде зайвою.

А що з іншими кімнатами? Всі інші кімнати, а це спальня, дитяча, кабінет вважаються особистими, тому відносяться до категорії особистого простору, куди вхід чужим суворо заборонений. Тому їх зєднання з коридором має відбуватися тільки через двері.

До речі, щоб якось обмежити коридор від вітальні, можна використовувати скляні перегородки, які можуть складатися, як ширма. Таке рішення використовується в інтерєрах дуже давно. Ще в сталінських будинках такі перегородки використовувалися при поділі приміщення. Але саме скло допоможе створити своєрідність кімнати. Тут враховується і природне освітлення коридору і візуальне його розширення. До речі, такі перегородки за своєю конструкцією легко розсуваються, що створює можливість швидкого зєднання двох кімнат або їх розєднання.

Підведемо підсумки

Ось кілька рішень, повязаних з проблемою довгого і вузького коридору. Звичайно, щоб вибрати один єдино правильний варіант необхідно все добре зважити. Самостійно приймати рішення не варто, тому що обробка довгого і вузького коридору повязана з деякими нюансами дизайнерського мистецтва. Правда, брати активну участь в розробці дизайн-проекту все ж доведеться, тому що це ваш будинок і ви просто зобовязані викласти фахівця свої побажання і навіть десь фантазії.

Тільки фахівець дизайнер зможе все точно розкласти по поличках. Саме ця людина знає, як зробити так, щоб коридор вузький і довгий став схожий на звичайну кімнату простору і світлу. Його знання і досвід зроблять для вашого будинку хороший проект. Вам тільки залишиться втілити його рішення в життя.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *