Роза Абракадабра – характерні риси сорту і як вирощувати в саду

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Виведений порівняно недавно (близько 20 років тому) американськими селекціонерами дивно красивий сорт троянд отримав назву Абракадабра. Роза абракадабра відноситься до найбільш популярним і красивим чайний-гібридних сортів, одержаним шляхом схрещування чайних і ремонтантних троянди.

 • Батьківщина: США Каліфорнія.
 • Родина розоцвіті.
 • Сорт: чайно-гібридна.
 • Освітлення: яскраве сонячне світло.
 • Температура змісту: від +30 до -10 °С.
 • Полив: весна – осінь регулярний, взимку не вимагає поливу.
 • Підгодівля: березень-квітень, червень-липень.
 • Розмноження: щеплення, окулірування, живцювання.

Роза абракадабра представляє собою багаторічна рослина, що росте в формі розлогого або прямостоячі куща, а також у формі штамбового деревця заввишки від 50 до 150 см., з темно-зеленими шипуватими стеблами. Великі, діаметром від 7 до 12 см, поодиноко розташовані на високому квітконосі або в суцвіттях махрові квітки з високим центром і загостреної форми пелюстками і приємним стійким ароматом. Сорт Абракадабра особливо цікавий і привабливий тим, що забарвлення квіток складається з величезної кількості різноманітних комбінацій кольорів і відтінків червоного, жовтого, коричневого та білого кольорів.

Вирощування троянди та догляд

Не дивлячись на те, що троянда абракадабра зрізуючий сорт, вона прекрасно приживається і добре росте і переносить заморозки до -10 °С у відкритому грунті. Місце для посадки обов’язково має бути сонячне і відкрите, добре провітрюваному ділянці, де завдяки руху повітря рослина швидко висихає від дощу й роси, що істотно знижує ризик захворювання.

Роза абракадабра віддає перевагу пухким родючим грунтам з хорошим дренажем. Перед посадкою грунт необхідно перекопати на глибину в 2 рази більше, ніж довжина кореневої системи і удобрити перегноєм або компостом, а у важкий грунт для поліпшення механічного складу потрібно додати торф.

Безпосередньо перед посадкою рослини кореневу систему необхідно помістити у воду на 6-10 годин, потім саджанець потрібно розмістити в підготовленій заздалегідь ямі, акуратно розправити коріння і додати поживну суміш. Після цього коріння потрібно присипати, заповнити яму землею, щільно утрамбувати і рясно полити.

Краще всього здійснювати посадку восени, в цьому випадку вже до літа троянда сформується і влітку зацвіте.

Догляд за трояндою в теплу пору року включає в себе такі обов’язкові процедури як:

 • регулярний і рясний, але без перезволоження полив;
 • формування рослини шляхом обрізки і вирізки дикої порослі у щеплених рослин;
 • розпушування ґрунту навколо рослини, мульчування та видалення бур’янів;
 • підкірка мінеральними добривами для квітів у період з березня по квітень і з початку червня до кінця липня з інтервалами 1 раз в 7-10 днів;
 • проведення профілактичних заходів по боротьбі з шкідниками та хворобами.

У зимовий період часу, при температурі повітря нижче – 5°С для запобігання вимерзання, попередньо обрізану рослину необхідно вкрити таким чином, щоб під укриттям не було вогкості, яка приводить до грибкових захворювань, а в періоди зимової відлиги рослину обов’язково потрібно провітрювати.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *