Розмноження полуниці вусами, розподілом і насінням – розкриваємо секрети

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Розмноження полуниці вусами

З часом кущі садової суниці (полуниці) старіють і дають менше врожаю. Тому грядки оновлюють кожні 2-5 років. Щоб зробити це правильно, потрібно знати всі тонкощі розмноження рослини.

Суницю розмножують вусами, поділом куща і насінням. Давайте розглянемо кожен спосіб більш докладно.

Розмноження полуниці вусами

Це найпоширеніший і досить простий спосіб. Після цвітіння на кущах полуниці з вегетативних бруньок з’являються вуса. При розмноженні використовують 2 найперших розетки з міцних і добре плодоносних одно – або дворічних кущів.

В середині-кінці липня вибрані для вкорінення розетки присипають грунтом або поміщають в невеликі ємності з землею. А решті вуса на материнському кущі на протязі всього сезону регулярно обрізають.

За укоріненими розетками доглядають так само, як за звичайним кущем полуниці: регулярно поливають, видаляють бур’яни, розпушують і злегка підгортають землею.

Розмноження полуниці вусами

Вуса полуниці зазвичай вкорінюються протягом 2-3 тижнів

У серпні, за тиждень до пересадки утворених кущиків, їх відрізають. Потім кущики пересаджують на нове місце в два ряди, витримуючи відстань між рослинами 30-40 см, а між рядами – 50-60 см.

Кущики полуниці викопують з допомогою совка

Кущики полуниці викопують за допомогою совка, потім разом із земляною грудкою поміщають в лунку і присипають грунтом

При пересадці полуниці на постійне місце врахуйте, що кращі попередники для неї – редиска, редька, морква, цибуля, часник, горох, квасолю, кріп. А ось після картоплі, томатів і огірків садову суницю можна висаджувати тільки через 3-4 роки.

Після пересадки полуниці грядку рясно поливають. Якщо рослини починають в’янути, їх притіняють.

Через тиждень молоді кущики підгодовують свіжим курячим послідом, розчиненим у воді в пропорції 1:10. Одне відро (10 л) такого добрива витрачають на 5 кв. м. В подальшому до кінця сезону полуницю поливають і прополюють. А в кінці жовтня – початку листопада вкривають на зиму сосновою хвоєю.

Розмноження полуниці діленням куща

Цим способом, як правило, розмножують ремонтантну полуницю, яка не утворює вусів.

Навесні або восени викопують міцний, добре плодонісний кущ у віці 3-4 року (більш молоді рослини для такого відтворення непридатні) і за допомогою гострого ножа ділять його так, щоб на кожній частині був неушкоджений ріжок (укорочений пагін), здорові коріння і не менше трьох листочків. Після чого висаджують на нове місце.

Розмноження полуниці діленням куща

Якщо рослини дуже великі, можна ділити і дворічні кущі

Розмноження полуниці насінням

Цей спосіб застосовується при виведенні нових сортів, а також для розмноження деяких сортів полуниці і дрібноплідної ремонтантної суниці. В інших випадках насіннєве розмноження проводити не варто, так як за допомогою насіння властивості материнської рослини передаються непослідовно – великі шанси отримати кущ полуниці з дрібними і несмачними плодами.

Для отримання насіння в липні-серпні збирають стиглі ягоди, зрізають з них зовнішній шар з насінням, укладають на тканину, злегка розтирають і просушують на сонці. Сухе насіння відокремлюють від м’якоті, при необхідності просіюють через марлю, поміщають у паперовий пакетик і зберігають в сухому і теплому місці.

Розмноження полуниці насінням

Насіння полуниці зберігають схожість близько 4 років

У березні насіння на кілька годин замочують у теплій воді, потім поверхнево сіють в контейнери з родючим рихлим грунтом (для цього в рівних частинах змішують торф, перегній, пісок і чорнозем) і накривають поліетиленовою плівкою. Тару ставлять у тепле і добре освітлене місце, ґрунт регулярно поливають за допомогою розпилювача. Він завжди повинен бути злегка вологим.

Через 35-40 днів з’являються сходи. Коли на рослинах зросте на 2-3 справжніх листочки, розсаду пікірують в окремі ємності. У травні, коли грунт прогріється мінімум до 15°С рослини висаджують у відкритий грунт і доглядають так само, як за дорослими кущами полуниці. Тільки молоді рослини обов’язково накривають на ніч спанбондом, особливо якщо очікуються поворотні заморозки.

Размножайте полуницю правильно – і вам вдасться виростити цілу плантацію, з якої ви зберете небувалий урожай смачних ягід.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *