Розташування теплиці на ділянці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Розташування теплиці на ділянці

Розташування теплиці часом приділяють надто мало уваги. А адже від обраної території культур, так їх собівартість.

Вибір відповідного місця

Теплиця – це споруда захищеного грунту, що створює оптимальні умови для багатьох рослин. Одна з основних функцій теплиць – акумулювання сонячного тепла, а значить, у конструкції повинна бути мінімальна затененность.

Вважається, що відстань від огорожі, будинки, найближчих гілок дерева або високого чагарника до північної сторони теплиці має бути не менше однієї висоти самої теплиці. З усіх інших боків ця величина повинна бути як мінімум в три рази більше. Але на невеликому дачному ділянці дотримати ці умови не завжди представляється можливим. У такому випадку пріоритет слід віддати висвітлення східної і південної сторін споруди.

Для опалювальної зимової теплиці дерева, кущі, будівлі і суцільні паркани можуть принести користь. Розташовані на невеликій відстані, вони захищають від вітру, що дозволяє в холодну пору року підтримувати необхідну температуру в теплиці при меншій витраті теплоносіїв. Виходячи з цього, теплицю на ділянці краще розташувати так, щоб захистити її від панівних вітрів.

Буває, що, поставивши у теплицю протилежного дому частини ділянки, власники стикаються з проблемою підведення комунікацій. Справа в тому, що конструкція потребу у воді, а часом і в світлі, газі. Прокладати трубопроводи і кабелі через всю ділянку досить клопітно і витратно. Тому, підбираючи місце для теплиці, потрібно враховувати і зручність підведення інженерних систем.

Розташування теплиці на ділянці

Орієнтацію теплиці щодо сторін світла слід вибирати в залежності від конкретних умов. Так, зимові теплиці потребують максимально можливому висвітленні для економії теплоносіїв та скорочення тривалості штучного підсвічування. Так і з проблемою сонячних опіків жителі північних регіонів стикаються рідко. У той же час у весняно-літніх парниках південних районів надлишок тепла і світла може призвести до хвороб і навіть загибелі вирощуваних культур.
Теплиці, використовувані в холодну пору року, краще розташовувати більшою стороною на південь, тобто орієнтувати зі сходу на захід. А у весняно-літніх уникнути зайвого перегріву допоможе розташування з півночі на південь (при цьому у найспекотніші літні місяці іноді, можливо, доведеться частково притіняти велику західну сторону).

Окремо варто згадати про прибудованих до будинку парниках. Ці прибудови має сенс ставити з південно-східної, південної чи з південно-західної сторони будівлі – інакше природного освітлення не вистачить навіть для невибагливих рослин. Основні переваги таких теплиць – тепло і доступність комунікацій (світло або поливальний шланг можна вивести навіть через найближче вікно). Але є і свої підводні камені. Зокрема, стіна, що примикає до парнику, вимагає додаткової гідроізоляції. Потрібно підібрати правильний нахил даху та стіни споруди, щоб у теплицю проникало максимальну кількість сонячного світла.

Підготовка місця під теплицю

Якщо місце нерівне, виправляти це необхідно ще до початку будівництва. Якщо ви не плануєте завозити новий грунт, то при вирівнюванні потрібно зберегти верхній родючий шар: знімають 15-20 см грунту, вирівнюють місце, а збережений грунт використовують при спорудженні гряд в теплиці. Якщо ж ухил ділянки занадто великий, то можна влаштувати споруда закритого грунту на терасах. Але така споруда буде вимагати спеціальних розрахунків, а трудові і матеріальні витрати при цьому будуть значно більше.

Дренажна система для теплиці

На ділянках з високим рівнем грунтових вод, в низині, при загрозі незначних весняних підтоплень обов’язкова дренажна система. Економити на ній не варто: надлишок води не тільки може погубити рослини, але і зруйнувати всю конструкцію. Не рідкісні випадки просідання однієї або декількох опор теплиці або стелажів у вологому грунті, внаслідок чого приходив в непридатність укривний матеріал, падали стелажі з розсадою, перекашивалась вся конструкція. Залізні та дерев’яні деталі, що перебувають у воді, теж швидко приходять в непридатність.

Дотримати всі перераховані умови на невеликому присадибній ділянці складно. Тому при виборі місця для теплиці необхідно все проаналізувати і вибрати найбільш оптимальний варіант.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *