Розведення індиків – вирощування, породи, фото, відео

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Все велику популярність і широке поширення отримує останнім часом така птахівнича галузь, як розведення індиків. В домашніх господарствах і на індивідуальних земельних ділянках розводять цю птицю з метою отримання смачного, багатого вітамінами дієтичного м’яса.

Породи індиків

Бронзові широкогруді індики: Фото

Порода була виведена американськими вченими і в даний час вона є найбільш великою серед домашніх птахів. Максимальна вага індички становить близько 30 кілограм, тому цю породу птиці найбільш широко застосовують для розведення в умовах виробництва. Їх несучість складає 120 штук на рік.

Московські білі індики: Фото

Являють собою досягнення вітчизняних селекціонерів. Володіють чудовою здатністю адаптації до кліматичних погодних змін, а також високою продуктивністю. Маса дорослої чоловічої особини становить 13 кілограм, жіночого в два рази менше. Їх несучість перевищує 100 штук в рік.

Північнокавказькі бронзові індички: Фото

Відрізняються від інших порід хорошим апетитом і високим ступенем активності. До того ж вони добре переносять акліматизацію та зміну умов утримання. Маса дорослої чоловічої особини – 15 кілограм, жіночої – 8 кілограм. Їх несучість складає не менше 100 штук в рік.

Білі індики голландські

Вкрай рідко зустрічається порода, виведена голландськими вченими. Характеризується відмінними параметрами і характеристиками м’яса. Середня вага птиці становить 14 кілограм для самця і 9 кілограм для індички. Продуктивність у них невисока і складає 80 яєць в рік.

Догляд за индюшатами

Утримання у своєму господарстві цих порід птахів та догляд за ними полягає в правильному годуванні, систематичному прибиранні, огляді птахів і спостереженні за динамікою їх зростання. Стан і настрій маленьких індичат необхідно постійно відстежувати, і в разі появи слабких особин їх слід осаджувати в окреме приміщення і давати кращий додатковий корм. При появі ознак початку захворювання пташенят також відсаджують від загального стада і виконують процес додаткового відновлювального годування.

Годування індичат виконують повноцінними та поживними кормами, які містять нежирний сир, варені яйця, неварену рибу, молочні продукти і свіжу соковиту зелень. По мірі необхідності пташенят догодовують мінеральними кормами.

При утриманні індичат у приміщенні необхідно встановити ємність з піском і черепашками. Також потрібно передбачити безперешкодний доступ до теплої води. У перші дні життя їм необхідна підвищена температура і уважне ставлення.

Догляд за індиками

Догляд за цією породою птахів включає в себе повноцінне та вітамінізоване годування відповідно віку птиці. Особинам чоловічої статі слід давати корм, збагачений тваринними білками, а індичкам разом з кормом має надходити безліч корисних вітамінних добавок. Від правильного змісту та якості корму птахів залежать смакові характеристики і властивості м’яса, продуктивність і здоров’я.

Від інших видів птахів, що містяться в присадибному господарстві, індики відрізняються високим інстинктом висиджування своїх яєць. Але в умовах домашнього розведення це якість дуже заважає, оскільки знижує їх продуктивність, призводить до зниження апетиту особини і втрати маси тіла. Для запобігання можливих неприємностей і зниження цього інстинкту рекомендується встановлювати більш низьку температуру в приміщенні, направляти на птахів яскраве світло, підсаджувати до самок активного самця і вигулювати їх.

Відео: вирощувати індичат ферма

Вирощування індиків бройлерних

Індики бройлерні являють собою молодих пташенят, вирощених за унікальною спеціалізованою методикою. За рахунок спеціального харчування з великим вмістом клітковини і уважного догляду, м’ясо таких птахів набуває соковитий смак і м’якість.

Для повноцінного вирощування і швидкого набору ваги бройлерів підгодовують спеціальними мінеральними і багатовітамінними кормами. У перший тиждень життя їх годують до дев’яти разів на добу, до досягнення дорослого стану – шість разів. Молодих пташенят під час вирощування захищають від холоду і протягів, встановлюють високу температуру повітря в приміщенні і монтують хорошу вентиляційну систему.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *