Розведення раків. Ракова ферма в домашніх умовах: фото, відео

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 3,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Розведення раків

Розведення та утримання таких молюсків при раціональній організації господарства можна перетворити на прибутковий і високорентабельний вид бізнесу, до того ж він має непогані перспективи для подальшого зростання. Цей вид діяльності буде приносити стабільний і гарантований дохід з травня по середину осені. Єдиним недоліком його є сезонний характер.

Ракова ферма своїми руками

Для створення ракової ферми насамперед необхідно придбати раків, в домашніх умовах здійснюють вирощування річкових і озерних особин. Утримання цих молюсків в умовах нашого клімату є недоцільним, оскільки раки при низьких значеннях температур впадають в сонний стан і уповільнюють свій розвиток.

Розведення раків

Внаслідок цього оптимальним варіантом створення ракової ферми вважається зведення штучних водойм, які будуть мати закритий тип. Для таких умов кращим варіантом для утримання та розведення буде озерний рак.

Розведення раків в акваріумі

Процес розведення цього молюска можна здійснити і в спеціалізованому акваріумі, який являє собою скляну прямокутну ємність водойми, володіє залізним каркасом і суцільнолитою поверхнею.

При самостійному виготовленні ракової ферми з акваріума необхідно враховувати, що вода при проживанні в ній живності не повинна входити в контакт з залізом від каркаса. Найкращим чином для такого бізнесу підійде акваріум, обсяг якого становить мінімум 250 літрів. Для забезпечення комфортного утримання в акваріум необхідно встановити систему, що подає з нижнього рівня воду з застосуванням гідротехнічного обладнання.

Розведення раків

Дно акваріума також слід викласти каменем або піском, а для спорудження схованок для молюсків підійдуть деревні корчі чи великі камені. Необхідно пам’ятати, що при утриманні в акваріумі раки виділяють вуглекислий газ, тому буде потрібно установка аераційної системи і системи фільтрації води.

Розведення раків у ставку

Розведення і процес вирощування раків оптимальним та ефективним чином можна здійснити в природних водоймах. При створенні водойми штучним чином необхідно вибирати близьке розташування до джерела води і з наявністю не розмивних і непроникних для води ґрунтів.

Розведення раків

Для створення водойми необхідно викопати яму потрібної форми з глибиною близько одного або двох метрів. Дно водойми або спеціальної ємності для їх утримання необхідно викласти піском і камінням, так як вони люблять піщаний і кам’янистий тип грунту. Для забезпечення безпеки від змивання раків проточною водою, у водоймі необхідно встановити спеціальне огородження, що найкраще для цих цілей підійде сітка-рабиця. При такому облаштуванні середовище розвитку раків наближається до природного середовища.

Відео-Урок: Вирощування раків

Розведення раків у басейні

Також можна здійснити вирощування цих молюсків у басейнах, які являють собою замкнуту систему з процесами подачі і фільтрування води. На відміну від природної водойми басейн має встановлений оптимальний режим температури, систему точної витрати корму, а також можливість створення сприятливої атмосфери і захисту від дії негативних факторів навколишнього середовища.

Розведення раків

Утримувати раків в басейні слід маленькими групами, оскільки при великій кількості вони можуть постраждати. Дно басейну повинно мати жорстку поверхню, і мати на своїй поверхні тверді укриття, в яких здійснюватиметься процес линьки.

Взимку, для максимального ефекту, басейн необхідно опалювати. Для опалення можна використовувати біогаз. Про те, як добувати біогаз, читайте в статті “Біогаз в домашніх умовах“.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *