Садова доріжка з природного каменю

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Садова доріжка з природного каменю

Садова доріжка з природного каменю може мати найрізноманітніші форми, однак технологія пристрою у всіх випадках буде приблизно однакова. Різниця полягає в тому, що матеріал для мощення можна розмістити поверх бетонної або піщано-гравійної основи.

У будь-якому випадку починати слід з необхідною розмітки та викопування траншеї на ширину планованої дорожи.

Глибина так званого “корита” може бути різною і коливається в середньому від 60 до 25 см (частіше всього 30 см). Вона залежить від призначення стежки, глибини залягання ґрунтових вод, типу грунту. Спочатку необхідно зняти дерен і верхній шар землі, зрізати коріння і влаштувати невеликий ухил в 1-4% для стоку води. Крім цього для сирих ділянок доцільно в якості водовідведення використовувати лотки і короба.

Дно траншеї необхідно вистелити геотекстилем чи руберойдом, який запобігає проростанню бур’янів, а також не дозволить основи просісти з плином часу. Якщо прийнято рішення укласти камінь на вологу піщану основу, то спочатку необхідно розмістити і ретельно утрамбувати перший шар щебеню, гравію або битої цегли висотою 15 див. Потім поетапно насипати пісок. Кожен шар по 5-7 см (загальна висота 10-15 см) полити водою і теж ретельно утрамбувати. Спочатку використовують більш великий, а потім дрібний пісок.

Далі потрібно укласти натуральний камінь так, щоб всі елементи щільно стикалися. Якщо матеріал для мощення відрізняється своїм розміром, то його слід розташовувати в певному порядку. Спочатку розмістити найбільші, потім середні і дрібні камені, а для заповнення щілин і дірок використовувати гравій, пісок. Можна закрити стики цементом, висіяти траву або укласти в них мох. Такий порядок мощення найбільш оптимальний, оскільки дозволяє створювати гармонійні композиції і економно витрачати матеріали.

Садова доріжка з природного каменю

Перевіряти рівність укладання слід за допомогою рівною прямий рейки. Якщо окремі камені виступають над поверхнею, то їх можна втопити глибше за допомогою трамбування з обрізка колоди. Поверх каменю слід насипати пісок і за допомогою щітки заповнити їм стики, а потім доріжку знову полити водою. При сухому мощенні над щебенем (10 см), піском (10 см) потрібно укласти шар піщано-цементної суміші (5-7 см), яку роблять в пропорції 3:1. Далі варто розмістити камінь, стики засипати піском і всю доріжку залити водою.

Цементну підставу особливо необхідно при створенні покриття з плоского природного каміння, яке призначене для автомобілів. Шви в даному випадку доцільно закладати розчином. Бетонний шар (стандартна ширина 10-15 см) потрібно влаштувати поверх щебеню і піску. Його роблять, використовуючи дерев’яну опалубку.

Для запобігання розтріскування бетон важливо поливати водою кілька разів на день до повного висихання. Через кожні 2-4 м варто влаштовувати температурні шви. Для цього поперек опалубки потрібно встановити дерев’яні дошки шириною 2 см Після зняття опалубки насипати ще один шар піску заввишки 5-6 см, поверх якого розмістити камені.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *