Саджанці посадили. Питання залишилися

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

?Ґрунт у ямі сильно осів, коренева шийка оголилася. Чим це загрожує саджанцю?

Занадто дрібна посадка веде до того, що після осідання ґрунту коріння оголюються й підсихають. При глибокій посадці, особливо на глинистому ґрунті, дерева погано ростуть і можуть навіть загинути. Дерево треба саджати так, щоб після осідання ґрунту його коренева шийка збіглася з поверхнею ґрунту.

Дрібну посадку можна виправити підсипанням землі.

Складніше із глибокою посадкою. Виправляємо так: восени або навесні в дерева з однієї сторони на відстані 30-50 см від стовбура підрубують коріння. Із цієї ж сторони поступово за допомогою важелів дерево піднімають, а порожнечу, що утворилася під коріннями, заповнюють ґрунтом. Однак така операція проходить успішно лише в молодих рослин.

?Як захистити саджанець від можливого ушкодження морозом?

Бажане підсапати стовбур землею на висоту 30-35 см. Навесні, як тільки розмерзнеться ґрунт, рослина розгортають.

?Чому, незважаючи на акуратну посадку, саджанці зазвичай довго хворіють?

Пересадження (адже саджанці ми саме пересаджуємо) – прийом штучний, можна сказати, протиприродний, що не зустрічається в природі. Воно грубо порушує життєдіяльність рослин. У саджанців яблуні, наприклад, після викопування залишається не більш 25% основного коріння, а обростаючі (мочкуваті) обриваються на 90%.

Друга причина: саджанці з розплідника викопують найчастіше передчасно, задовго до нормального завершення їх росту, коли вони ще не нагромадили достатньої кількості запасних речовин, без яких прижитися їм взагалі неможливо. І ще: із часу викопування до посадки навіть при самому дбайливому поводженні із саджанцями губиться багато вологи, їх життєздатність значно знижується.

?Як часто потрібно поливати тільки що посаджений саджанець?

Відразу після посадки в посадкову яму виливають 2-3 цебра води. Надалі необхідність поливів залежить від погоди й ступеню висушування ґрунту. Але восени в помірному кліматі досить, як правило, опадів.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *