Секрети вирощування грибів в будинку

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 4,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Секрети вирощування грибів в будинку

Вирощування грибів у домашніх умовах – справа копітка і трудомістка. Потрібно запастися не тільки хорошим міцелієм, підготовленим приміщенням і субстратом, але і величезним бажанням. Ми ж розповімо, як зробити все правильно.

Підготовка приміщення

Для вирощування підійде погріб, підвал, гараж або комору, загалом, підсобне будова, яке є в наявності. Але головна вимога – хороша вентиляція, рівномірний температурний режим, освітлення і повна відсутність грибків і цвілі.

Якщо з тепловим режимом, вентиляцією і світлом можна легко впоратися, встановивши тепловентилятор і лампи денного світла, то з дезінфекцією приміщення доведеться повозитися. Існує перевірений екологічний спосіб позбутися від цвілі: 8 л води розвести 10 пачок лимонної кислоти і обробити цією сумішшю стіни. Якщо потрібно, після висихання можна ще раз пройти по стінах вапном з додаванням звичайного дешевого відбілювача (1 пляшка на відро).

Підготовка субстрату для гливи

Субстрат – це харчування для грибів, і він повинен володіти всіма необхідними властивостями. Якщо його ними не забезпечити, то і врожай буде відповідний.

Перший етап підготовки полягає в приготуванні основної суміші: краще використовувати декілька видів в рівних пропорціях. Наприклад, можна взяти 1 частина ячної або пшеничної полови, 1 частина стружки листяних порід, 1 частина лузги соняшника і 1 частина подрібнених пагонів і вилущених качанів кукурудзи.

Другий етап – пропарювання. Робота, судячи з описів в інструкціях вельми трудомістка, та ще й небезпечна, так як можна отримати опіки при незручному русі. Що ж робити? Адже пропарка вкрай необхідна, так як тільки з її допомогою можна позбавити майбутні гриби від хвороботворних мікробів і дрібних паразитів. На допомогу прийде звичайна лазня, сауна або просто ванна кімната. Якщо пропарювати тощо субстрат в лазні чи сауні, то досить добре протопити її, розмістивши субстрат на стелажах. Гарячий пар зробить за вас всю роботу і пропарить, і забезпечить необхідною вологою.

Третім, заключним кроком є структурування субстрату. В цей час пропарений субстрат повинен бути злегка вологим, але не мокрим. Перевірити ступінь її зволоженості теж легко: досить натиснути долонею на масу і, якщо вона не злипається, а пружинить, значить, все в нормі.

Структурування проходить разом з посівом: для цього на 10 кг субстрату додають 100 г гіпсу і 1 кг міцелію гливи. Все перемішують і набивають в сітки або мішки по 5 кг у кожний. Мішки підвішують у підготовленому приміщенні, але обов’язково так, щоб дно мало опору.

Важливо, щоб мішки були стерилізованими і мали прорізи. Міцелій ж не повинен бути простроченим, не мати темних плям і злегка пахнути дріжджами, а руки – чистими.

Зростання грибів

Весь процес зростання можна розділити на 3 етапи:

  • Температура в приміщенні перші 2 тижні не повинна бути нижче 25ºС, вологість 60-80%. Світло в цей період не можна використовувати.
  • Через 2 тижні температуру слід знизити до 12-18ºС, вологість підвищити до 90-95%. В цей час включають лампи денного освітлення, так як починається процес росту.
  • Надалі для повноцінного розвитку глива необхідна хороша вентиляція приміщення, а також інтенсивний денний світло протягом 10-12 годин.

Також потрібно дотримуватися просте, але дуже необхідне правило, яке стало в колах грибників притчею: скільки кілограм грибів взяв, стільки літрів води в приміщенні і розпорошив (саме розпилив). Гриби при сприятливих умовах будуть плодоносити хвилями, з кожним разом зменшуючи кількість плодових тел.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *