Септик без відкачування

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 4,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Септик без відкачування

Створення повноцінного комфорту і затишку в дачних будинках і заміських домоволодіннях – робота досить кропітка і трудомістка. Продумати необхідно абсолютно все, і основним нагальним питанням є облаштування системи водопостачання та відведення каналізаційних стоків.

У дачних селищах, як правило, немає централізованої каналізації, і кожен дачник вирішує проблему власними силами. Наприклад, за допомогою встановлення очисних систем, які не потребують відкачування стічних вод.

Септик без відкачування являє собою доволі містку ємність зі сталі або пластику, що володіє міцністю і герметичністю. Принцип очищення брудних стоків досить простий: у спеціальних відстійниках фекальні води переробляються під впливом анаеробних мікроорганізмів, продукти їх життєдіяльності осідають у вигляді мулу, і на виході виходить очищена вода.

Облаштовувати традиційну вигрібну яму на дачі не варто. По-перше, це клопітно, оскільки буде потрібна періодична відкачка вод. По-друге – небезпечно для здоров’я, так як фекальні стоки просочуються в грунтову воду, яка потім може виявитися в свердловині або колодязі, які є джерелом води.

Витрачати сили на власноручне виготовлення септика немає сенсу. У спеціалізованому магазині Євролос можна придбати містку ємність із пластику, яка буде мати необхідну міцність, твердість і герметичність. Більш того, багато виробників передбачають розміщення на ємності патрубків для введення-виведення рідини, а також герметичні кришки.

Що потрібно зробити для встановлення очисного обладнання?

  • викопати поглиблення в землі, розміри якого повинні бути трохи більше, ніж габарити ємності;
  • покрити бетоном дно ями для створення бетонної подушки, до якої септик буде прикріплений металевими обручами. Робиться це для того, щоб при весняному піднятті рівня грунтових вод порожня пластикова ємність не спливала;
  • верхню частину септика слід утеплити термоізоляційними матеріалами і присипати грунтом.

Пластикова система очищення стоків, що не передбачає відкачування, має в своїй конструкції декілька внутрішніх секцій, розділених перегородками. У першому відсіку відбувається процес бродіння за допомогою анаеробних мікроорганізмів. У другому – попередньо очищена вода проходить аеробну обробку, після чого очищена вода надходить в дренажну систему і виводиться в спеціальний колодязь.

Септик без відкачування

Очисна система з бетонних кілець

Як альтернативний варіант можна виготовити систему очищення води з бетонних кілець. Кільця це стандартні вироби з бетону, у вигляді «склянок» метрового діаметру. Знадобиться всього три таких ємності: один «стакан» – септик, другий – для кисневої доочистки, і третій буде являти собою дренажний колодязь. Два перших бетонних вироби встановлюються в підготовлену яму і засипаються землею, а третій, дренажний, повинен мати у верхній частині люк або кришку. Прокладка трубопроводу від будинку до очисної системи повинна проводитися строго з ухилом 2 см на 1 м магістралі.

Як показує досвід багатьох домовласників, гострої необхідності в другому колодязі немає, оскільки септик справляється із завданням очищення стічних вод досить добре, а дренаж через грунт гідно завершує весь процес.

Облаштування дренажу може бути здійснено за допомогою колодязя з нижніми отворами у вигляді рідкісної цегляної кладки і шаром щебеню, або із застосуванням дренажного поля. Другий вид водовідведення облаштовується за допомогою закопаних у землю труб з пластику, які мають отвори, засипаних щебенем і землею. Будь-який з цих двох варіантів дренажу прекрасно справляється із завданням доочищення стічних вод.

Приводом не встановлювати другий очисний колодязь може бути і потреба в постійному припливі води для підтримки аеробного бродіння. У переважній більшості, дачники не проживають в своїх заміських будинках круглий рік, а нерегулярне користування каналізацією може знищити аеробні мікроорганізми. Для анаеробних бактерій це не має значення. Але експерти скептично відносяться до септика з бетонних кілець, але цей вид септика має право на життя і досить часто зустрічається.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *