Шеффлер: фото, догляд та розмноження в домашніх умовах

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Рід Шеффлера (Schefflera) відноситься до сімейства Аралієвих. У природі ці декоративно-листяні рослини поширені в Східній Азії, Китаї, Японії, В’єтнамі. Назва роду дана на честь німецького ботаніка XVIII століття В. Шеффлера, друга К. Ліннея. Рослина шеффлера в кімнатних умовах цвіте вкрай рідко.

Опис видів шеффлери

В домашніх умовах культивується більше десяти видів шеффлери. Фото і опис цих рослин наведено нижче.

Шеффлера лучелистная (Schefflera actinophilla,) – швидкоростуча деревце, що досягає у висоту 2,5-3 м. Листя дорослої розвиненого втечі мають 16 листочків, спочатку яйцевидних, потім довгастих, довжиною до 15 см і шириною 5 см, на кінці притуплених.

Шеффлера пальчаста (Schefflera digitata) – більш компактна рослина з листям, розділеними на вісім листочків еліптичної форми, загострених на кінці і з яскравими жилками.

Шеффлера деревоподібна (Schefflera arboricola) – сильногілляста рослина з витонченими пальчасто-складними листками на довгих черешках, що складаються з 7-16 листочків. Листки цупкі, шкірясті, блискучі, завдовжки 9-15 см і шириною 5-8 см, зазвичай загострені на кінці. Кімнатний квітка шеффдера деревоподібна виростає в середньому до 1-1,2 м. Поширені і ряболисті форми.

Популярні сорти:

Шеффлера «Geisha Girl» – з закругленими на кінці темно-зеленим листям.

«Hayata» – з звуженими на кінцях овально-видовженими світло-зеленими листками.

Сорт Шеффлери «Variegata» – з темно-зеленим листям з жовтими плямами.

«Janine» – компактний сорт з роздвоєними на кінцях і закругленими темно-зеленим листям, що мають широкі кремові смуги і плями.

Шеффлера восьмилистна (Schefflera octophylla) зустрічається в культурі значно рідше, ніж попередні види. Листя мають 8-12 видовжено-ланцетних листочків із загостреною верхівкою, довжиною до 30 см і шириною 10 см, сидять на довгих поникающих черешках. Листочки блискучі, шкірясті; молоді – оливкового кольору, старі – світло-зелені. Нижня сторона листочків матова. Жилки світліше листової пластинки.

Догляд за кімнатною квіткою шеффлера в домашніх умовах

Шеффлера досить невибаглива. Воліє яскраве розсіяне світло, але зростає і в півтіні. Ряболисті форми вимогливі до світла. Влітку рослину виносять на свіже повітря. Взимку містять при 14-1б°С. При температурі вище 20°С, протягах і перепаді температур рослина скидає листя.

Поливають помірно, але регулярно – рослина не переносить пересушування земляної грудки. При догляді за шеффлерою в домашніх умовах потрібно не забувати стежити за температурою ґрунту – вона не повинна бути нижче температури повітря. Саме тому рослина поливають теплою водою. Також шеффлеру регулярно обприскують.

Підживлюють навесні і влітку один раз в тиждень, чергуючи комплексні мінеральні та органічні добрива, взимку – один раз на місяць. Пересаджують кожні два роки, використовуючи грунтову суміш з дернової, листової, перегнійної землі та піску (2:1:1:1).

Розмноження шеффлери

Розмножують верхівковими або напівздерев’янілими стебловими живцями. Для гарного вкорінення необхідно використовувати стимулятори коренеутворення і нижній підігрів субстрату. Грунтову суміш готують з торфу, листової, перегнійної землі та піску(1:1:1:1). Можливо розмноження насінням, повітряними відведеннями. Насіння сіють у січні-лютому.

При розмноженні шеффлери використовують торф з піском, змішані в рівних частинах. Поливають Субстрат або зволожують з пульверизатора і ставлять у тепле місце. Підтримують температуру в межах 20-24°C. Коли у сіянців з’являться два-три аркуші, їх пікірують в горщики і містять перші три місяці при температурі 18-20°C. Після того як молоді рослини обплетуть корінням весь земляний кому, їх пересаджують у горщики діаметром 7-9 см і містять у добре освітленому місці при температурі повітря 14-16°C. При зайвій сухості повітря кімнатному рослині шеффлере шкодять щитівка і павутинний кліщ.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *