Шкідники та хвороби садової малини

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 3, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Шкідники малини

Сунично-малиновий довгоносик.

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Сунично-малиновий довгоносик.

Ці жуки мають сіро-чорне забарвлення і дуже ненажерливі, вони завдають великої шкоди листю, гризуть квітки. Самки жука залишають яйця в бутонах. Личинками, з’являються там, выедается частина квітки, потім вони перетворюються на лялечок. Їх знайти не важко – потрібно розламати засихає бутон, і в ньому постане маленька, не має ніг, личинка. У неї жовта голова і біле «тулуб». Починаючи з 10-х чисел липня з личинок з’являються жуки, які пошкоджують листя. На зимовий період вони ховаються під опале листя і шматочки землі.

Способи боротьби. До цвітіння малини, її слід обприскувати препаратами «Іскра», «Конфідор», або якими-небудь аналогами. Потім, вже після плодоношення, кущі повторно обробити карбофосом.

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Малиновий жук

Малиновий жук

Цей жук є одним з головних шкідників малини. Ягоди пошкоджуються як жуками, так і личинками. Ягоди псуються і вже не підходять для реалізації або переробки. Це сірувато-жовте, видовжено-овальний жук довжиною близько 3 мм. Личинка сама по собі світло-біла з коричневою головою. Провівши зиму в землі біля куща, вони виповзають на світло» 5-20 червня. Їх первісне місце проживання – бур’яни, квітки плодових і ягідних, і тільки потім вони «перемикаються» на малину. М’якоть молодих листочків выедается жуками в першу чергу. Далі настає черга тичинок і маточок. Личинки виїдають кістянки, роблять ходи у плодоніжки, тим самим пошкоджуючи ягоди. Кількість ягід скорочується на 50%, загнивання призводить до втрати товарних якостей. У деяких випадках пошкодження малини досягає 100%. Найбільшої кількості жуки досягають у період цвітіння. В цей час самки жуків відкладають яйця в квітках, у червні з них і народжуються личинки. Після стадії розвитку, через 40-45 днів, вони йдуть на заляльковування.
Заходи боротьби. Рекомендується обприскувати рослини в період бутонізації до цвітіння 0,2% розчину карбофосу, препаратами «Іскра», «Децис», «Конфідор». Також слід перекопувати ґрунт біля кущів та в міжряддях на глибину близько 15 см під час окукливания.

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Пагонова галиця (малиновий комарик)

Пагонова галиця (малиновий комарик)

Побеговая галиця – дуже часто зустрічається шкідник малини, який мешкає в Нечорноземної зоні, та інших районах Європейської частини Росії. Самки відкладають яйця в тріщини кори молодих пагонів. Там можна знайти безліч цих помаранчевих личинок. Камбиальный шар – притулок личинок під корою пагонів. В місцях їх харчування з’являються буруваті плями, потім потроху чорніючі. Внаслідок шкідливої дії личинок, кора відмирає і відбувається всихання пагонів. Після отримання необхідного харчування, личинки падають на ґрунт, трохи заглиблюючись, починають облаштовувати павутинні кокони. Якщо плантація сильно вражена, то можна побачити багато пагонів, зламаних на висоті 10-15см від поверхні. У деяких випадках галицей знищується до 80% врожаю.
Способи боротьби. Два рази обприскувати грунт і рослини 0,2% розчином карбофосу: на початку росту пагонів, потім через 10-12 днів. Також корисна перекопування восени або навесні грунту глибиною до 10 см – це допомагає знищити частину личинок, що зимують у коконах. Вирізка і спалювання пошкоджених пагонів.

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Малинна брунькова моль.

Малинна брунькова моль.

Являє собою маленького метелика. Шкідливою є яскраво-червона личинка з коричнево-чорною головою. Розмір – до 9мм. Під час набрякання бруньок личинки вгризаються в них, повністю виїдаючи їх надалі. Потім – впровадження у втечу. У роки особливого поширення цих личинок пошкоджується до 90% нирок. Висока поширеність припадає на старі посадки.
Способи боротьби. Вирізування і спалювання пагонів, що відплодоносили, або восени, або рано навесні, перед появою гусениць з зимівельних місць. Малина обприскується 0,3%- ним розчином карбофосу під час набрякання бруньок (або застосовуючи розчини препаратів, таких як «Іскра», «Конфідор» та «Децис»).

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Малинна стеблова муха

Малинна стеблова муха.

Це маленька (до 5мм) мушка сірого забарвлення. Шкідливі личинки. Вони облаштовують у стеблі спиралеобразный хід до самої основи пагонів. Верхівки ж молодої порослі в’януть і схиляються, потім відмирають.
Заходи боротьби. Слід низько зрізати і спалювати пошкоджені пагони. Перекопування сприяє частковій загибелі личинок. Обприскувати 0,3-ним розчином карбофосу під час бутонізації, (або емульсіями препаратів «Іскра», «Децис», «Конфідор»).

Хвороби малини

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Антракноз

Антракноз.

Причиною цієї хвороби є гриб, що вражає листя, стебла, а також молоду поросль, іноді ягоди. Листя покриваються дрібними плямами, сірими з пурпуровою облямівкою, уражені ділянки опадають, на стеблах з’являються поодинокі, сірувато-білі плями з пурпуровою облямівкою. Часто вони зливаються, утворюються виразки, відшаровується кора.
Заходи боротьби. Ранньою весною обприскувати кущі 3%-ною емульсією нитрафена або 5% сечовиною. Необхідно вчасно проріджувати кущі малини, вирізати уражені ділянки. Також рекомендується обприскувати пагони 1% розчином бордоської рідини – до цвітіння або збору врожаю (можна використовувати препарат «Топаз»).

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Пурпурова плямистість.

Пурпурова плямистість.

Цей гриб здатний вразити всі наземні частини рослини: нирки, стебла, листя і черешки листя. Спочатку на стеблах можна помітити появу плям з пурпурового забарвлення, вони починають швидко збільшуватися в розмірах, і їх легко помітити на світлій корі, яка буває у молодих пагонів малини. З часом пляма починає набувати буро-коричневе забарвлення з більш світлою серединою, по всій поверхні плями можна побачити горбки досить великого розміру. Навесні, після сходу снігу, на стеблах рослини можна спостерігати такі бурі плями. Потім кора поступово світлішає і починається лущення. Якщо забруднення сильне, то може загинути до 85% всіх нирок, а пагони з’являються недорозвинені і повільно ростуть. Ягоди вироджуються. При поганих погодних умовах пагони можуть взагалі загинути. Особливо важко переносять це захворювання рослини, які додатково вражені стебловим комариком.
Заходи боротьби. Ранньою весною рослина повністю обприскують 2%-м розчином нитрафена. Під час росту використовується 1% розчин бордоської рідини, перший раз обприскують перед початком цвітіння, друге – після завершення збору ягід. Також, щоб уникнути зараження цим шкідником, для посадки варто використовувати тільки здорові рослини, своєчасно видаляти хворі пагони, проріджувати малину, щоб поліпшити циркуляцію повітря.

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Біла плямистість.

Біла плямистість.

Білу плямистість викликає, гриб, що вражає стебла і листя малини. Спочатку на листках рослини починають утворюватися плями, що мають округлу форму, вони мають світло-коричневе забарвлення. Потім плями починають біліти, по краях проявляється облямівка коричневого кольору. До липня в центрі плями починають утворюватися чорні точки, центру аркуша починає руйнуватися і потім випадає. Якщо хвороба знаходиться в запущеній стадії і плям з’являється багато, то більша частина листа відмирає. На стеблах рослини починають з’являтися плодові тіла у вигляді чорних крапок. Уражені місця покриваються різноспрямованими тріщинами. Кора лущиться.
Заходи боротьби. Аналогічні, як і під час пурпурової плямистості.

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Виразкова плямистість стебел.

Виразкова плямистість стебел.

Дане захворювання малини відомо також як рак малинных стебел. Спочатку на стеблах рослини починають з’являтися плями коричневого кольору, мають неправильну форму. Вони швидко збільшуються в розмірах і розташовуються по всьому стеблу. На плямах можна побачити невеликі чорні кульки, з яких починає виділятися маса, що має порошкоподібну консистенцію сірого кольору, це виділення конідіального спір.

Потім пляма починає руйнуватися. Утворюються виразки виглядають також як і при а антракнозі, але вони не глибокі і більш великі. Зараження рослин починається з червня, триває весь період вегетації. Особливо великий ризик захворювання при наявності високої вологості і механічних ушкодженнях різними комахами. Грибок може вразити до 50% рослини, особливо стебла. Починається відмирання плодових бруньок.
Заходи боротьби. Використання для посадки тільки здорові рослини. Обрізка всіх уражених частин рослини, повне і негайне їх спалювання. Проведення заходів з профілактики малинного стеблового комарика. Для забезпечення нормальної вологості необхідно вчасно проріджувати рослини. Хорошим ефектом володіє обприскування в період цвітіння та збирання врожаю за допомогою 1%-го розчину бордоської рідини.

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Бактеріальний кореневий рак.

Бактеріальний кореневий рак.

Бактерії цього грибка пошкоджують кореневища. Особливу небезпеку це захворювання становить для рослин з механічними пошкодженнями коренів. Захворювання розвивається наступним чином: клітини рослини починають ділитися під впливом бактерій, що утворюються нарости в результаті розростання тканин. Нарости бувають спочатку дрібні, світлого кольору, потім починають тверднути, купуючи горбисту поверхню і темно-коричневий колір. В результаті захворювання, сповільнюється ріст рослин, знижується стійкість до впливу високих і низьких температур, знижується врожайність. При ураженні центральної кореневої системи кущ малини гине. Якщо рослина довгий час зростає в осередку ураження на одному місці, то гине 60% куща малини.
Заходи боротьби. Використання тільки здорових рослин для посадки. Перед посадкою необхідно продезінфікувати коріння в 1%-й розчин мідного купоросу на тривалість – 2-3 хвилини.

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Мозаїка

Мозаїка.

Це вірусне захворювання, що вражають пагони і листя. Першими ознаками захворювання є: поява на молодих листках жовтих плям і світло-зелених кольорів, листя стають строкатими. У деяких випадках може виникнути набряклі маслянисті ділянки. Пагони стоншуються, плоди погано розвиваються.
Заходи боротьби. Використання тільки здорового посадкового матеріалу. Хворі рослини спалюють. Стежити, щоб на ділянці було чисто, своєчасно видаляти бур’яни, вносити добрива.

Шкідники та хвороби садової малини. Фото

Курчавість малини

Курчавість малини.

Пагони, уражених цим захворюванням рослини, набувають кучеряву неправильну форму. На листках утворюються склоподібні жилки, потім починається відмирання. Ягоди не зав’язуються.
Заходи боротьби. Точно також як і при мозаїці.

Переростання.

Для цього захворювання характерна поява на рослину слабких недорозвинених пагонів, утворюють щільний кущ. Потім рослина стає все нижче, а кущ все щільніше.
Характерно утворення великої кількості тонких, слабких і знебарвленого пагонів, утворюють дуже щільний кущ. Надалі він стає низьким, ще більше утворюється пагонів.

Способи боротьби. Так само, як з мозаїкою.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *