Що посіяти в березні в городі?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Що посіяти в березні в городі?

Саме на березень припадає більшість робіт, пов’язаних з вирощуванням розсади. На початку місяця ще не пізно посіяти ранню капусту, цибулю, перець, а також баклажани. Однак для початку слід підготувати насіння.

Капуста

Насіння перед посівом не слід пророщувати і гартувати. Для посіву беруть невеликі ємності, заповнивши їх легким, пухким, зволоженим і злегка ущільненим грунтом. При посіві насіння рівномірно розподіляють по поверхні, а потім присипають зволоженим субстратом шаром 1,5 см. Ємність накривають, щоб зберегти вологу і щоб тим самим прискорити появу сходів. При температурі 24-28°С вони з’являються вже на 3-4 день.

Цибуля

Її насіння проростає значно довше, ніж насіння капусти. Перед посівом їх не заважає промити в теплій проточній воді 3-4 години і замочити в розчині мікроелементів на 12 годин. Після цього насіння підсушують до сипучості і висівають так само, як і капусту. При температурі 24-28°С і постійної вологості вони дадуть сходи через 7-9 днів.

Баклажан і перець

Підготовка насіння цих теплолюбних культур має деякі особливості. На добу насіння потрібно замочити у воді кімнатної температури. Потім помістити їх у марлеві мішечки і, щодня умочуючи в розчин комплексного мінерального добрива з мікроелементами, тримати в теплому і вологому місці до появи паростків (висота їх не повинна перевищувати діаметр насіння). Наклюнувшиєся насіння на 1-2 доби кладуть у холодильник для загартовування. Сіють їх так само, як насіння капусти та цибулі.

Догляд за розсадою

Відразу після появи сходів коренева система починає інтенсивно рости, тому на 5-7 днів температуру бажано знизити: для холодостійких культур – до 12-15°С, теплолюбних – 15-18°С.

Молодим рослинам дуже потрібно інтенсивне світло. Його недолік при надлишку тепла і вологи стає причиною зніженості розсади, з якої навряд чи вдасться виростити хороший урожай. Тому перші 5-7 днів при зниженні температури рослини треба висвітлювати цілодобово. Важливий і відповідальний момент – пікіровка.

Сіянці пікірують при наявності 1-2 справжніх листків, відбираючи лише сильні і здорові екземпляри. Після пересадки рослини затінюють.

Важливе значення має температурний режим. Для капусти та цибулі оптимальною вважається денна температура 17-22°С, нічна – 3-12°С. Для перцю, томатів і баклажанів температуру повітря вдень бажано підтримувати вище 25°С. Встановлено, що рослини краще ростуть і розвиваються, якщо протягом розсадного періоду їх пересаджувати кілька разів, поступово збільшуючи площі як кореневого, так і повітряного живлення.

У перцю і баклажана після появи 4-го справжнього листка починають закладатися квіткові бутони, і чим більше площа листової поверхні, тим швидше відбувається цей процес. В цей час рослина дуже чутлива до нестачі води і фосфору в грунті, тому їх потрібно регулярно поливати і посилено підгодовувати фосфорними добривами.

Томат, перець і баклажан – рослини короткого дня. Для нормального росту і розвитку їм потрібен день тривалістю 12 годин, але при цьому світло повинно бути інтенсивним, тому їх слід досвічувати і притіняти.

Корисні поради городникам

  • Як тільки погодні умови дозволять вийти в поле, встановіть каркаси над багаторічними і зимуючими у відкритому грунті дворічними зеленими культурами (щавель, ревінь, естрагон, петрушка, селера, пастернак). Це прискорить їх відростання і забезпечить вас свіжою, живильної зеленню.
  • У березні можна приступати до вирощування в парниках і пристінних теплицях розсади холодостійких культур (капуста рання, цибуля, селера), зелені (цибуля на перо, шпинат, кріп, петрушка, редис, салатна листова гірчиця, крес-салат, мангольд).
  • В кінці місяця займіться яровизацією картоплі, тривалість її – 6 тижнів. Картоплю викладіть в один шар в дрібні ящики тією частиною бульби, де найбільше вічок, вгору. Якщо вам вдалося дістати кілька бульб хорошого раннього сорту, покладіть їх між рамами. Температура 12-15°С вважається оптимальною.
  • Перевірте свої запаси в льохах і сховищах. Злегка підмерзлі овочі слід використовувати в першу чергу.
  • Не буде зайвим купити бракуючі добрива, інвентар, засоби захисту рослин.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *