Що робити при витягуванні розсади

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Багато хто з нас займаючись вирощуванням городніх культур, стикаються з таким питання – витягується розсада що робити? При витягуванні розсада має не тільки не дуже привабливий вигляд, але ще і слабшає. На хороший урожай розраховувати не доводиться.

Оскільки причин даної проблеми може бути декілька, постараємося все їх розглянути у цій статті і дати відповідь на запитання.

Що робити при витягуванні розсади

Чому витягується розсада

В першу чергу, звичайно ж, витягування розсади може бути пов’язано з банальною нестачею освітлення. Всі чудово знають, що при вирощуванні розсади томатів, баклажанів, капусти, квітів у зв’язку з недоліком світла в зимовий, так і на початку весняного періоду необхідно подбати про додаткове освітлення рослин. Звичні для всіх лампи розжарювання для підсвічування розсади малопридатні. Вони виділяють велику кількість тепла, від якого рослини можуть отримати опіки. Щоб розсада не витягувалась для підсвічування краще всього використовувати спеціальні для цього лампи – фитолампы. Так, вартість їх не можна сказати, що дуже доступна. Тому можна задіяти звичайні “лампи-економки”. Дуже зручно буде на використовувані лампи встановити таймер.

Ще однією з причин, по якій може витягуватися розсада – занадто густий посів насіння. В результаті рослинам просто недостатньо не тільки місця, світла, але і поживних речовин. Однак однією з основних причин є неправильний температурний режим. При більш високій температурі, ніж належить відбувається витягування рослин, при низькій навпаки — розвивається коренева система.

Добре, але що ж робити, якщо розсада вже витягнулася, чи можна виправити ситуацію? У тому випадку, якщо ваша розсада за часом зростання ще не дуже велика, але при цьому вже витягнулася, то проблему можна виправити прикапыванием довгого стебла. Поруч з рослиною робимо невелику ямку, в неї вкладаємо стебло, присипаємо і акуратно утрамбовуємо землю, поливаємо. У міру подальшого зростання з прикопати частини розсади з’являться корінці.

Вирощування розсади томатів, капусти, огірків

Отже, ми можемо зробити висновок з усього вищесказаного і як запобігти витягування розсади? Відповідь очевидна – необхідно створити сприятливі умови залежно від вирощуваної культури. Тепер давайте зупинимося кілька докладніше на вирощуванні розсади основних городніх культур. Як відомо томати світлолюбні і теплолюбні рослини. Щоб згодом не задаватися питанням що робити, якщо витягується розсада потрібно як тільки з’являться сходи томатів знизити денну температуру до +12-15 °С, нічну до +8-10 °С на 5 днів. Що стосується решти часу вирощування, то температура повинна становити +18-25 °С вдень і +8-10 °С вночі. Такий температурний режим дасть можливість уникнути витягування томатів.

Вирощуючи розсаду капусти особливу увагу потрібно приділяти періоду від сходів до пікірування. Якщо щось упустити, то розсада дуже швидко витягнеться і буде просто непридатна для пікіровки. Які причини? А причини все ті ж – неправильний температурний і світловий режими – підвищена температура, освітлення недостатньо. До того моменту, як з’являться сходи температура повинна підтримуватися в межах +16-20 °С. Як тільки з’являться перші сходи температуру слід знизити до +6-8 °С на 7 днів, після чого поступово підвищувати до +14-17 °С. В нічний час вона повинна опускатися до +8-10 °С. Про хорошому освітленні також варто подбати.

І на закінчення скажемо кілька слів про розсаду огірків. Якщо ви любитель огірків, то можете без особливих зусиль зайнятися вирощуванням на підвіконні навіть у квартирі. Порівняно з капустою огірки не повинні піддаватися різким перепадам температури і в цілому її зниження. Якщо ви зіткнулися з витягуванням розсади огірків – проблему треба вирішувати тільки гарним освітленням. Ось власне і вся відповідь на питання — витягується розсада що робити? Забезпечте розсаду достатнім рівнем освітлення і правильної температурою і рослини порадують вас своїм чудовим якістю.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *