Що робити з вусами полуниці – обрізати або залишати для розмноження?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

полуниця з вусами

У червні-липні особливо актуальне питання, що робити з вусами полуниці. У садівників є два варіанти: обрізати вуса суниці або використовувати їх для отримання нових рослин. Давайте детально розглянемо обидві ситуації.

Сьогодні існує чимало сортів полуниці без вусів. При вирощуванні такої культури питання обрізання вусів неактуальне. Тому ми не беремо до уваги безусую садову суницю.

Коли вуса суниці краще обрізати

Якщо ви переслідуєте мету отримати хороший урожай великих ягід, то все вуса полуниці потрібно видаляти двічі за сезон.

Перший раз – навесні в самому початку вегетаційного періоду, щоб рослина не витрачала свої сили на зростання вусів і всі поживні речовини направило на формування плодів. Якщо ви знехтуєте цією процедурою, ягоди, звичайно, зростуть, але будуть дрібними, нечисленними і несмачними.

вуса садової суниці

Повторно вуса полуниці відростають під час закінчення плодоношення. Їх знову потрібно обрізати біля самої основи. І врахуйте: пагони дуже міцні, тому не варто обривати вуса у полуниці руками. Інакше ви вирвете рослину разом з коренем. Обрізання вусів у полуниці повинно здійснюватися за допомогою садового секатора або ножиць з гострими лезами.

Багато садівників воліють регулярно залишати вуса у квітучої полуниці, оскільки кожні 3-4 роки замінюють кущики. Своєчасне оновлення дозволяє кожен сезон отримувати багатий урожай, адже через кілька років кущики починають гірше плодоносити. Але це зручно робити, якщо у вас є хоча б 2-3 полуничні грядки, коли на одній зростає “старе покоління“, а на інших – “молодняк“.

Як розмножити полуницю вусами

Розмноження полуниці вусами – справа нескладна. Нові рослини можна добути кількома способами. Щоб отримати хороший посадочний матеріал, дочекайтеся закінчення плодоношення і позначте (наприклад, пов’язавши на лист яскраву стрічку) самі пишні кущі, на яких дозріли найбільш великі і смачні ягоди.

Потім відберіть найдовші вуса з декількома розетками і укореніть на грядці (на рівні землі або невеликому горбку) разом з пагоном (вусом) ту, яка знаходиться ближче до материнського куща (розетку першого порядку). Саме вона почне плодоносити раніше. А решту пагона відріжте.

Схема усы и розетки клубники

Від інших вусів, які ви не використовєте для розмноження, теж треба позбутися. Після обрізки їх можна віднести в компостну яму.

Посадку полуниці вусами можна здійснити й іншим способом. Для цього зріжте вуса відразу після плодоношення (зазвичай в липні) і укореніть найміцнішу розетку в стаканчику або торф’яному горщику з родючим грунтом, при цьому не заглубляйте центральну частину розетки (так зване сердечко). Поставте тару з рослинами в теплицю або в будинку на підвіконня і регулярно, але помірно поливайте молоді суничні кущики.

Розетка клубники

Коли вуса садової суниці укорінятимуться, посадіть їх на грядку в період з кінця серпня до середини вересня поточного року. Це краще робити в похмуру погоду або ввечері, щоб рослини легше і швидше прижилися.

А ви регулярно оновлюється свою полуницю за допомогою вусів або віддаєте перевагу видаляти їх? А може, вам більше до душі безвуса садова суниця?

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *