Швидкий і ефективний спосіб розмноження картоплі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Хороший урожай картоплі безпосередньо залежить від грамотно обраних сортів. Однак купувати сертифіковані елітні бульби картоплі у великому обсязі досить дорого. Тому часто картоплю розмножують паростками.

Картоплю можна вирощувати зі світлових і тіньових паростків. У чому ж полягає ця технологія?

Пророщування бульб картоплі

Перед тим, як висаджувати картоплю, за 60-70 днів рекомендується ретельно переглянути бульби і вибрати найбільш якісні з них, які не уражені хворобами і не мають ознак ушкоджень різними шкідниками. Потім бульби слід розкласти одним шаром на стелажах або в ящиках для того, щоб проростити. При цьому температура в приміщенні повинна бути в межах 15-18С, а відносна вологість повинна відповідати 85-93%.

Цю процедуру можна проводити і при більш низьких температурах, однак у цьому випадку термін проростання подовжується. Крім того, важливо визначитися, які саме паростки картоплі необхідно отримати в ході пророщування.

Світлові паростки картоплі виходять тоді, коли культуру пророщують у світлих приміщеннях. Вони більш товсті і міцні, на відміну від тіньових паростків, які отримують при пророщування картоплі в підвалах та інших темних приміщеннях.

За 60-70 днів світлові паростки досягнуть довжини 5-6 см, а тіньові – 10-12 см. При такому пророщування картоплі на кожній бульбі з’являються близько 10 паростків. Це дозволяє істотно заощадити посадковий матеріал.

Як правильно висадити паростки картоплі?

Перед тим, як висаджувати картоплю в грунт, паростки ретельно обмивають. Крім того, рекомендується деякий час перед висадкою витримати бульби в розчині регулятора росту, найчастіше їм є Гетероауксин. Посадку картоплі проводять попередньо нарізаними у политі водою борозенки на глибину 6-8 см, тобто трохи менше звичайної глибини садіння бульб картоплі. Висаджують картоплю за схемою 70х15 см: це відстань дозволяє отримати найбільшу кількість насіннєвих бульб.

Термін висаджування картоплі в середній смузі – кінець квітня – початок травня. У цьому випадку грунт повинен добре прогрітися (не нижче 10С) і бути вологим. Залежно від вологості грунту, а також погодних умов проводять полив, який сприяє кращому приживлюваності паростків.

Зверніть увагу на те, що бульби після відділення від них паростків підходять для посадки і дають хорошу схожість.

Сходи з паростків картоплі з’являються на тиждень пізніше, ніж при садінні бульб, однак на врожайність картоплі це ніяк не впливає. Подальший догляд той же, що і при посадці традиційним способом: він полягає в прополюванні, розпушуванні, підгортанні картоплі.

Швидкий і ефективний спосіб розмноження картоплі

Перевага розмноження картоплі паростками

Від однієї бульби картоплі, відокремивши від нього паростки і висадивши при цьому саму бульбу, можна отримати 40 нових, досить великих картоплин. Це в 4 рази більше, ніж при вирощуванні картоплі тільки з однієї бульби. Тим самим, використовуючи менше бульб, можна отримати більше посадкового матеріалу.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *