Січневі турботи дачника

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

СНІГ У ДОПОМОГУ

Якщо землю вкрив сніг – це добре. Він охороняє коріння рослин від вимерзання. І тому, у саду й на городі необхідно трохи погосподарювати: накидати сніг під дерева, на пригнуті до землі пагони малини й винограду, на кущі смородини й аґрусу, на грядки. Особливо чутлива до сильних морозів суниця, – про неї необхідно подбати в першу чергу. У зонах із сильними вітрами, добре б виставити щити для затримання снігу.

А от з гілок дерев сніг краще струсити, особливо, якщо це одне-, двох – або трирічні саджанці. Робити це необхідно опівдні, коли сніг трохи підтане, за допомогою довгої тичини, починаючи з нижнього ярусу гілок. Для того щоб не ушкодити замерзлу кору, кінець пристосування краще обмотати дрантям.

ГОДІВНИЦІ ДЛЯ ПЕРНАТИХ

Якщо в саду розвішані годівниці для птахів, то прийшов час очистити їх і заново наповнити кормом. Що їдять наші пернаті сусіди? Насіння соняшника, просо, овес, пшеницю, сушені ягоди глоду й горобини. Синиці й повзики не відмовляться від сала або м'яса, які можна нанизати на мотузку, але вони обов'язково мають бути прісними.

Якщо годівниці ще немає, але є бажання її зробити, то не обов'язково майструвати складну конструкцію. Цілком достатньо пристосувати для цієї доброї справи пластикову пляшку, коробку з-під цукерок, тетра-пак з-під соку. Підвішувати "пташину їдальню" необхідно з урахуванням того, що на відвідувачів можуть захотіти пополювати місцеві коти. Так само потрібно подумати про те, щоб ласощі не здуло вітром і не засипало снігом.

НЕЗВАНІ ГОСТІ

А от з мишами й зайцями краще не церемонитися. Якщо вони занадяться до вас у гості, то проблем не уникнути. Тому необхідно постійно оглядати територію саду-городу на предмет слідів їхнього перебування, і, якщо вони виявляються – терміново вживати заходів.

Якщо ж усе було зроблено заздалегідь, то в січні залишається тільки поправляти обв'язку на штамбах дерев і, щоб зруйнувати мишачі ходи, притоптувати їхні навколостовбурні кола.

Але, сад і грядки не єдине місце, де можуть з'явитися гризуни. Підвал, льох, сараї – територія, куди люблять навідатися миші й пацюки. У них необхідно поставити пастки, а на вентиляційні ходи сітку.

КРУПНОМІРИ

У січні можна зайнятися посадкою дерев, однак правило це підходить тільки для крупномірів. Пересаджені в цей період, вони легше приживаються. При цьому яблуня, груша й слива досить просто переносять дану процедуру, а от вишня старше 10 років вимагає обережності й особливої уваги.

ТЕПЛИЦІ

Якщо у вас є полікарбонатні теплиці, і ви не стали знімати з них на зиму полікарбонат, обов'язково зсередини поставте підпірки й регулярно змітайте з даху сніг. Крім того, не буде зайвим накидати снігу усередину конструкції, а так само розчищати його навколо будови, якщо висота сніжного покриву почне досягати 50 см.

Можуть постраждати під вагою снігу й неопалювані скляні теплиці. А от з опалювальних сніг зійде сам. У них у січні, якщо це не було зроблено в грудні, висаджують розсаду томатів, а так само висівають скоростиглі зелені культури.

ГОРОД НА ВІКНІ

Якщо ви скучили за зеленню, хочете виростити свіжі вітаміни на віконці – самий час зайнятися вигонкою цибулі на перо, висадити в горщики або ящики кореневу петрушку, зубки часнику. Якщо ж є бажання повозитися з більш серйозними посадками, то можна посіяти кресс-салат, шпинат, руколу. Але для останніх обов'язково необхідно організувати більш ретельний догляд і якісне досвічування (тривалість світлового дня має скласти для них від 13 до 15 годин на добу). Якщо ви плануєте виростити на городі кореневу або черешкову селеру, картоплю з насіння, пізні сорти перців, – самий час посіяти їх для одержання розсади. А ще, у січні, висівають насіння окремих сортів полуниці.

САДОВИЙ ІНВЕНТАР

У період відносно вільних зимових днів, необхідно подбати про садовий інвентар. І отут мова не тільки про ремонт, але про добір і покупку нових інструментів. А так само закупівлі мінеральних добрив, землі для висіву насіння на розсаду, плівки, нетканого укривного матеріалу та інших необхідних для саду й городу речей.

Крім того, самий час підготувати й новий комплект одягу для роботи з хімікатами, переглянути відра й кошики, купити рукавички. При цьому варто пам'ятати, що рукавички бувають різними: для роботи із ґрунтом, для догляду за деревами й чагарниками, для збору врожаю, для контакту з рідинами…

СХОВИЩА

Обов'язковою є в середині зими й ревізія сховищ. Ретельний огляд овочів і фруктів, ліквідація підгнилих екземплярів, підтримування правильного температурного режиму й вологості – гарант схоронності основної маси заготівель.

НАСІННЯ

І, звичайно ж, у розпал зими, потрібно, та й, відверто кажучи, уже дуже хочеться подумати про весняні посадки. У січні можна скласти сівозміну, вивчити нові пропозиції сортів, купити насінний матеріал.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *